Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

#### ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ####

 

Επιβεβαιώνω ότι μετά από 1 μήνα προσπαθειών με άφησε η Alpha Bank να στείλω χρήματα με το request money. Eστειλα 8 ευρώ και τα δέχτηκε. Στην αρχή που σου ζητάει το λόγω επέλεξα , services.

 

Thanks! Είδα το post σου, δοκίμασα κι εγώ ξανά μετά από πολύ καιρό (αφού θεωρούσα ότι δεν υπάρχει ελπίδα) και δούλεψε.

 

Οπότε τώρα μπορώ να παραπονεθώ κι εγώ για θέματα του στυλ "μου έστειλα €20 και μου έφαγε €1,03 το Paypal" :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

g2a για παιχνιδια μεσω paypal δεν με αφησε παντως

Θα σε αφήσει μέσω στοιχείων κάρτας αλλά να ξέρεις θα χρεωθείς για το συνάλαγμα κάποιο ποσό(αν δεν το 'χεις δοκιμάσει ήδη), σε αγορά μου στο humble bundle για 10 δολλάρια με χρέωσε 1.70 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το steam? Με paypal είτε με απευθείας στοιχεία κάρτας;

 

Επιβεβαιώνω ότι η Αλφα χρεωστική "παίζει" στο Steam εδώ και καιρό σε:

 

α) αγορά παιγνιδιών και β) "φόρτωση" του Steam Wallet.

 

Στην δεύτερη περίπτωση, φόρτωσα 100€ και επειδή δεν μπορούσε να επιβεβαιώσει την κάρτα,

μου "έρριξε" περιορισμό 5 ημερών στο Community Market. Τίποτα φοβερό :p

 

Στις αγορές δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.

Θα σε αφήσει μέσω στοιχείων κάρτας αλλά να ξέρεις θα χρεωθείς για το συνάλαγμα κάποιο ποσό(αν δεν το 'χεις δοκιμάσει ήδη), σε αγορά μου στο humble bundle για 10 δολλάρια με χρέωσε 1.70 ευρώ 

 

Νομίζω ότι το ανέφερες ξανά και μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ποσό των 1,70 ευρώ που αναφέρεις. :o

 

Αγόρασα προχτές από Humble ένα non-BTA tier του ενός δολαρίου κατευθείαν με προ-πληρωμένη της Euro.

Η τράπεζα το μετέτρεψε σε 0,88 ευρώ και με χρέωσε 0,01 ευρώ για την μετατροπή του συναλλάγματος.

Καμία αλλαγή από τα συνηθισμένα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μου παιρνει το iban to paypal με τιποτα?

Τι προσπαθείς να κάνεις? Αν προσπαθείς να συνδέσεις λογαριασμό για να κάνεις top up νομίζω δεν γίνεται λόγω capital controls. Μόνο αν είχες από Πριν συνδεδεμένο λογαριασμό θα μπορούσες τουλάχιστον να μεταφέρεις χρήματα από το balance στο λογαριασμό.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.