Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Πειραιώς μάστερ προπληρωμένη, αγορα απο ebay, Hong-Kong, τραβηξε κανονικά λεφτά απο την καρτα το paypal (balance δεν είχα).

 

Ακόμα και στα καπιταλ κοντρόλ κουκουρούκου είμαστε...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αγορά ρουχισμού (που σύμφωνα με τα CC απαγορεύεται) από γνωστό site της Αγγλίας, μέσω paypal, χωρίς balance, με χρεωστική AlphaBank, προχώρησε κανονικά.

για ποιο μαγαζί μιλάς φίλε μου;

 

εγώ τρώω καθημερινά πόρτα εδώ και καμιά βδομάδα που προσπαθώ με χρεωστική visa αλλά και πιστωτική mastercard της alpha bank, το ίδιο και με paypal με τις ίδιες κάρτες επίσης...

Link to comment
Share on other sites

για ποιο μαγαζί μιλάς φίλε μου;

 

εγώ τρώω καθημερινά πόρτα εδώ και καμιά βδομάδα που προσπαθώ με χρεωστική visa αλλά και πιστωτική mastercard της alpha bank, το ίδιο και με paypal με τις ίδιες κάρτες επίσης...

 

asos.com

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει τίποτα το μόνο που με μένει (και δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανένας ) είναι να προσπαθήσω να στείλω λεφτά από https://www.skrill.com/gr/(έκανα λογαριασμό και έβαλα την προπληρωμένη από eurobank, αλλά μπλόκαρε το e-banking και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την κάρτα τώρα) στο paypal και μετά να προσπαθήσω να κάνω αγορά, όλα τα άλλα που λέτε εδώ και αλλού σε εμένα δεν δούλεψαν....

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει τίποτα το μόνο που με μένει (και δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανένας ) είναι να προσπαθήσω να στείλω λεφτά από https://www.skrill.com/gr/(έκανα λογαριασμό και έβαλα την προπληρωμένη από eurobank, αλλά μπλόκαρε το e-banking και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την κάρτα τώρα) στο paypal και μετά να προσπαθήσω να κάνω αγορά, όλα τα άλλα που λέτε εδώ και αλλού σε εμένα δεν δούλεψαν....

Δοκιμασες δηλαδη να μεταφερεις χρηματα απο την pre paid της eurobank στο balance του paypal μεσω request money και δεν δουλεψε?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες δηλαδη να μεταφερεις χρηματα απο την pre paid της eurobank στο balance του paypal μεσω request money και δεν δουλεψε?

ναι φίλος έφαγα πόρτα 3 φορές ...+μία ακόμη πρίν λίγο ..... και με το skrills τίποτα ...@#@$@@ capital controls την νεοΕλλάδα μου μέσα

Έγινε επεξεργασία από lost2
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως ήταν κατι που δεν είχαν πάρει χαμπάρι ,απλά ειναι μια κατάσταση που τους βολεύει ολους , η κυβέρνηση έχει το cc για τους πολλούς όπως θέλει , οι λιγοι τρελαμενοι ( βασικά τα μελη των φόρουμ τεχνολογίας ,οπότε συνολικά κάποιες χιλιάδες ) που βρήκαν ακρη ,κάνουν την τρελα τους χωρίς να φεύγει εξω κανα σοβαρό ποσό ,και οι τράπεζες έχουν χεστει στο χρήμα από τις προμήθειες .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; (αν ξέρεις)

Δεν ξερω κατι συγκεκριμενο, περα απο το οτι μερικες επιτρεπονται και καποιες μπλοκαρονται στανταρ, οπως για παραδειγμα η WeBuy που εχω.

Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα και απο τις δικες μου αποπειρες.

Link to comment
Share on other sites

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa x-XXXX. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

Συνεχιζω να ακυρωνω πωλητες στο ebay..

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχετε δοκιμάσει αν οι κάρτες είναι verified by visa?

η κάθε τράπεζα έχει το δικό της site που κάνεις verify τη κάρτα σου και μπαίνεις σε ένα σύστημα.

Για πειραιώς μπαίνεις εδώ

Για Άλφα μπανκ εδώ. Alpha secure Web ποιο κάτω.

Αν την έχετε κάνει registration μπορείτε να κάνετε αγορές κανονικά (τουλάχιστον για το εσωτερικό).

Το paypal με κάποιο τρόπο το ελέγχει αυτό, αν είναι verified η όχι αλλιώς την κάνει deny. Τώρα να το κάνει deny η τράπεζα είναι άλλο ανέκδοτο :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.