Jump to content



Ηθικο διλημμα..


Tsakonas

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Αν το καθυστερήσεις άλλα 10 λεπτά θα είμαι πραγματικα σίγουρος πως τον έχεις βγάλει γκόμενα.

Μην είσαι μπετατζής : P

Αν το καθυστερήσεις άλλα 10 λεπτά θα είμαι πραγματικά σίγουρος πως αναπτύχθηκε μεταξύ σας μια τρυφερή σχέση

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο ωριμη σκεψη ...προτεινω..τα κατωθι

α)δωρεαν παροχη νομικης καλυψης(μονο για συμβουλες ..παραστασεις στα δικαστηρια πληρωνεσαι κανονικα)

β)με το α) αποκτας αυτοματα το δικαιωμα για το 70% των κερδων του!!

γ)Και για να μην εχεις μονο δικαιωματα επανω του....υποχρεουσε να τον συστησεις και σε αλλη εταιρια!! :D

Live your myth in greece!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω τσακωνόμαστε, μαλώνουμε, λέμε τα αστεία, αλλά δεν μας έχεις πει τελικά, μόνος του δουλεύει , τον έχει καμια εταιρεία; Πολλές υπερβολές δε κάνει

αποτι βλεπω το χαρντγουερ που φερνει εχει αποδειξεις απο ενα συγκεκριμενο μικρο μαγαζι που κατι μου λεει οτι δεν εχει καταλαβει κριση χαρη σε εμας.

Αν το καθυστερήσεις άλλα 10 λεπτά θα είμαι πραγματικα σίγουρος πως τον έχεις βγάλει γκόμενα.

δεν ξερω ..σκεφτομαι να του κανω κανα τρελλο χουνερι...ετσι να στρωσει...πχ σκρινσοτς με τιμες σκρουτζ και αντιγραφα δικων του αποδειξεων πακετο με εξωδικο στο σπιτι και στην δουλεια...

ανησυχω παντως...δηλ να εχει προσβαση στα αρχεια σου ενας τυπος που (νομιζει πως) σε δουλευει για να κερδισει moar moniz.

Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω το χαρντγουερ που φερνει εχει αποδειξεις απο ενα συγκεκριμενο μικρο μαγαζι που κατι μου λεει οτι δεν εχει καταλαβει κριση χαρη σε εμας.

δεν ξερω ..σκεφτομαι να του κανω κανα τρελλο χουνερι...ετσι να στρωσει...πχ σκρινσοτς με τιμες σκρουτζ και αντιγραφα δικων του αποδειξεων πακετο με εξωδικο στο σπιτι και στην δουλεια...

ανησυχω παντως...δηλ να εχει προσβαση στα αρχεια σου ενας τυπος που (νομιζει πως) σε δουλευει για να κερδισει moar moniz.

τρίχες κατσαρές. η καλύτερη τιμωρία είναι να του δείξετε την πόρτα...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, βρισκω καλυτερο φθηνοτερα, γεια σας.

τωρα αν ο εργοδοτης δεν εχει προβλημα, δικο του προβλημα, σιγουρα οχι δικο σου κ δικο μας ωστε να τρωγομαστε παλι μεταξυ μας για ενα λακαμα.

Link to comment
Share on other sites

με τί κατηγορία; Υψηλό ποσοστό κέρδους; Όσο θέλει πουλάει ο καθένας

ενα απο τα καλα του να εισαι δικηγορος ειναι οτι μπορεις να στελνεις εξωδικα.

απο κει και περα μπορεις να πεις οτι γουσταρεις στο εξωδικο,μια φορα εστειλα εξωδικο σε μια φιλη μου οτι εχει ωραια βυζια.

sorry αλλα εδω δεν ειναι πολιτικοκοινωνικο παλκο ποιητων, η φατον η κλειδωσε το θεμα.

εχεις χασει το νοημα του interwebz ομως.Εγω θελω φλεημ,γουστο μου καπελο μου ,καθρεφτακι.

Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα καλα του να εισαι δικηγορος ειναι οτι μπορεις να στελνεις εξωδικα.

απο κει και περα μπορεις να πεις οτι γουσταρεις στο εξωδικο,μια φορα εστειλα εξωδικο σε μια φιλη μου οτι εχει ωραια βυζια.

εχεις χασει το νοημα του interwebz ομως.Εγω θελω φλεημ,γουστο μου καπελο μου ,καθρεφτακι.

δεν διαφωνω, ετσι ειναι, αλλα act. :)

Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω το χαρντγουερ που φερνει εχει αποδειξεις απο ενα συγκεκριμενο μικρο μαγαζι που κατι μου λεει οτι δεν εχει καταλαβει κριση χαρη σε εμας.

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να ειναι μιλημενος να φερνει συνεχως εξοδα στην εταιρεια?

Ειναι 100% σιγουρο οτι πληρωνεται τα λ7 που γραφουν τα παραστατικα του ή μηπως κοβει αποδειξη για 1000 και εισπρατει 50 Εουρος ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να ειναι μιλημενος να φερνει συνεχως εξοδα στην εταιρεια?

Ειναι 100% σιγουρο οτι πληρωνεται τα λ7 που γραφουν τα παραστατικα του ή μηπως κοβει αποδειξη για 1000 και εισπρατει 50 Εουρος ?

Αμα ηταν ετσι το διλημμα "Scirocco R η Cupra R" θα ηταν "R8 η Μ6" .... :hehe:

Παντως οτι εισπραττει οσα λενε και τα τιμολογια καρατσεκαρισμενο.Ημουν μπροστα σε κανα 2-3 πληρωμες...

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να μην τον καρφώσεις ακόμα.

κάνε ένα log με τις εργασίες που κάνει

πόσα χρεώνει και πόσο θα έπρεπε να χρεώνει, για κανα μήνα.

μία μέρα του το δείχνεις και του λές : ή μου κόβεις μερίδιο ή σε καρφώνω

στον προϊστάμενο (αν δεν είναι κι αυτός στο κόλπο).

νομίζω αυτό θα έκανε κάθε τίμιος έλλην και θα έχεις και το σεβασμό του.:T:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν έχεις αποφασίσει από την αρχή τον τρόπο που θα ενεργήσεις και απλά εδώ γίνεται τζερτζελές ή πραγματικά δεν ξέρεις τι θα κάνεις τελικά. Αν είσαι πάντως ακόμα σε δίλημμα, θεωρώ πως οποιαδήποτε καθυστέρηση ουσιαστικά σε καθιστά ακούσιο συνεργό στο "έγκλημα" που συντελείται.

Link to comment
Share on other sites

Αχεμ...

μπορεί απο την άλλη του άνθρωπα να του κάηκε η γούνα απο καμία αμοιβή δικηγόρου (ξέρετε τώρα: κακός γείτονας, άτιμη σύζυγος, κτλ κτλ κτλ) και να αποφάσισε να ρεφάρει πουλώντας ντιβιντιά.

Άλλωστε όπως ειπώθηκε για ότι ζητάει δινει αποδείξεις οπότε:

α) κάνει καλό στα εσοδα του δημοσίου

β) Επειδή χρόνια τώρα πάιζει η ''ευχή'' ''στους γιατρούς/δικηγόρους να τα φάς'', δεν πρέπει κάποιος να τα ''φάει'' και απο αυτούς ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.