Jump to content



Recommended Posts

ειναι και το ασημι χρωμα αλλα και πιο φθηνο!

 

Και εγω το βρηκα στο e-bay στα 110 γιουρι γκελερ αλλα με γερμαναραδικο layout:(

 

ονο απο εξωτερικο το βρηκα και με qwerz layout

Οταν λες qwerz layout τι εννοεις?

Δεν με ενδιαφερει να εχει ελληνικο layout, παρα μονο αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν το Quickfire XT μπορεί να ρυθμιστεί ώστε το Fn να λειτουργεί ως Menu/Modifier (πχ δεξί κλικ στα Windows) όπως έχει σαν προεπιλογή το Trigger-Ζ?

Και για να απαντήσω τη δική μου ερώτηση, μάλλον όχι. Τουλάχιστον έχει User Guide, που λέει:

Fn: Fn Key . (Για να μη νομίζεις ότι είναι κάτι άλλο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω τη δική μου ερώτηση, μάλλον όχι. Τουλάχιστον έχει User Guide, που λέει:

Fn: Fn Key . (Για να μη νομίζεις ότι είναι κάτι άλλο)

 

Αν η απάντηση κάθε σου ερώτησης κοστίζει ~100€, εύχομαι να μην έχεις άλλες απορίες! :D

 

Μεγειές! :beer:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει τις εξελίξεις στα μηχανικά τον τελευταίο χρόνο+, υπάρχει κάποια ποιοτική λύση με brown διακόπτες μέχρι 100 ευρώ; Θυμάμαι όταν είχα πάρει τότε το quickfire rapid οι brown ήταν αρκετά δυσεύρετοι (ειδικά στην ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει αυτο εδω το keyboard το οποιο μαρεσει παραπολυ!!!

 

Αλλα δε βλεπω να μπορω να το αγορασω απο πουθενα...

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

http://www.corsair.com/en-us/vengeance-k90-performance-mmo-mechanical-gaming-keyboard

Τα led στα κ70 κ90 κ95 πέφτουν ποιο γρήγορα κι απ' τις μύγες...

Εγώ έχω το κ95 και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Αυτό που έχω τώρα είναι το τρίτο σε ένα χρόνο (που αν τα επέστρεφα με το που είχα πρόβλημα θα είχα αλλάξει 6-7) και έχω και σε αυτό καμμένο led.

Από το eshop το έχω πάρει και μάλλον αυτή την φορά θα τους ζητήσω πιστωτικό ώστε να πάρω το RGB όπου δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με τα led.

Έγινε επεξεργασία από Sil3nt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα led στα κ70 κ90 κ95 πέφτουν ποιο γρήγορα κι απ' τις μύγες...

Εγώ έχω το κ95 και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Αυτό που έχω τώρα είναι το τρίτο σε ένα χρόνο (που αν τα επέστρεφα με το που είχα πρόβλημα θα είχα αλλάξει 6-7) και έχω και σε αυτό καμμένο led.

Από το eshop το έχω πάρει και μάλλον αυτή την φορά θα τους ζητήσω πιστωτικό ώστε να πάρω το RGB όπου δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με τα led.

εγώ έχω 2 k70 σχεδόν 1 χρόνο και δεν έχει καεί ούτε 1 led. Μπορεί να είσαι λίγο άτυχος :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει τις εξελίξεις στα μηχανικά τον τελευταίο χρόνο+, υπάρχει κάποια ποιοτική λύση με brown διακόπτες μέχρι 100 ευρώ; Θυμάμαι όταν είχα πάρει τότε το quickfire rapid οι brown ήταν αρκετά δυσεύρετοι (ειδικά στην ελλάδα).

 

Πλέον είναι πιο mainstream. Για κάτω από 100 δεν είναι εύκολο, αλλά δε μας λες και τι θέλεις. Backlight? Tenkey/less?

Μια σχετικά τίμια πρόταση είναι το κλασικό Quickfire Ultimate:

Eshop - Quickfire Ultimate

 

Έχουν ακόμα την έκδοση με κόκκινους διακόπτες στα 90€, οπότε αν δε βιάζεσαι ίσως να γίνει μια αντίστοιχη προσφορά και για τους καφέ.

 

Τα led στα κ70 κ90 κ95 πέφτουν ποιο γρήγορα κι απ' τις μύγες...

Εγώ έχω το κ95 και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Αυτό που έχω τώρα είναι το τρίτο σε ένα χρόνο (που αν τα επέστρεφα με το που είχα πρόβλημα θα είχα αλλάξει 6-7) και έχω και σε αυτό καμμένο led.

Από το eshop το έχω πάρει και μάλλον αυτή την φορά θα τους ζητήσω πιστωτικό ώστε να πάρω το RGB όπου δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με τα led.

 

Εγώ με τα Corsair έχω απογοητευτεί, κυρίως λόγω διαθεσιμότητας (ή καλύτερα την έλλειψή της). Το RGB ακόμη και να το φέρουν (αμφιβάλλω) θα είναι μάλλον πανάκριβο! Πάντως στην τελευταία έκδοση του K70 (μόνο μαύρο σώμα) νομίζω είχαν λύσει τα πρόβλήματα με τα LEDs.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 2 k70 σχεδόν 1 χρόνο και δεν έχει καεί ούτε 1 led. Μπορεί να είσαι λίγο άτυχος :p

Δυστυχώς τα παράπονα είναι τόσα πολλά που μάλλον εσύ είσαι ο τυχερός. :p

 

------

 

Μακάρι να το έφτιαξαν @minast, αν και πάλι κάποιο stock θα μου δώσουν εδώ στο e-shop.

Τέλος πάντων, έχω καιρό ακόμα να αλλάξω αρκετά...

 

ΥΓ. Αυτή την φορά δεν έχω βγάλει όλες τις ζελατίνες... :p

Έγινε επεξεργασία από Sil3nt
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα παράπονα είναι τόσα πολλά που μάλλον εσύ είσαι ο τυχερός. :p

 

------

 

Μακάρι να το έφτιαξαν @minast, αν και πάλι κάποιο stock θα μου δώσουν εδώ στο e-shop.

Τέλος πάντων, έχω καιρό ακόμα να αλλάξω αρκετά...

 

ΥΓ. Αυτή την φορά δεν έχω βγάλει όλες τις ζελατίνες... :p

 

καλά ναι παίζει και αυτό :p

 

Ζήτα πιστωτικό θα σε δώσουν. Πάντως το k70 με ικανοποιεί 100%, red switches, μαύρο, κόκκινος φωτισμός, ωραίο εφε κάτω απο τα πλήκτρα, χωρίς Macro keys που δεν μου αρέσει να έχουν τα keyboards, wrist rest, full sized στο σωστό μέγεθος με στιβαρή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την κουβέντα παρατήρησα ότι το eshop φέρνει και K70 RGB... Τσιμπημένο βέβαια, αλλά σε (με) βάζει σε πειρασμό :). Γιατί μόνο reds όμως?  :angry:

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Blue Browns τελη Δεκεμβρη στην Ευρωπη, αρα λογικα κανα διμηνο μετα θα τα φερει το e-shop.

 

Το *** Κ65 δεν το εφερε ομως! @#$%

Έγινε επεξεργασία από acct
Είπαμε Antisocial, αλλά μην το παρακάνουμε, ε;
Link to comment
Share on other sites

Αλλο keyboard με ωραιο ανετο rest, φωτισμο και MEDIA Πληκτρα ή και ακομα παραπανο (MMORPG style) εχει κανεις να προτινει?

 

Τα led στα κ70 κ90 κ95 πέφτουν ποιο γρήγορα κι απ' τις μύγες... Εγώ έχω το κ95 και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Αυτό που έχω τώρα είναι το τρίτο σε ένα χρόνο (που αν τα επέστρεφα με το που είχα πρόβλημα θα είχα αλλάξει 6-7) και έχω και σε αυτό καμμένο led. Από το eshop το έχω πάρει και μάλλον αυτή την φορά θα τους ζητήσω πιστωτικό ώστε να πάρω το RGB όπου δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με τα led.

 

και εγω δε κανω κεφι και πολυ την corsair γιατι πηρα ενα τροφοδοτικο απο δαυτην και το ανεμιστηρακι εκλασε πανο του λιγους μηνες αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Corsair K95 με 34 καμμένα LED's!

 

Καλά...γίνετε της τρελής με τα λαμπάκια των corsair keyboards...

 

Παρόλα αυτά ρε παιδιά...βλέποντας κάτι σκουπίδια όπως το razer blackwidow συνειδητοποιώ οτι δεν έχουμε και επιλογή για κάτι που να δουλεύει 100%:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την Cougar την έχεις δεί; Επίσης και η Cooler Master είναι αξιόπιστη.

 

Το Cougar όχι δεν το ήξερα, τώρα το κοιτάζω και φένετε εντυπωσιακότατο!

 

Αν και δύσκολα θα βγάλω απο το μυαλό μου το σκουπίδι της corsair:P

Link to comment
Share on other sites

Corsair K95 με 34 καμμένα LED's!

 

Καλά...γίνετε της τρελής με τα λαμπάκια των corsair keyboards...

 

Παρόλα αυτά ρε παιδιά...βλέποντας κάτι σκουπίδια όπως το razer blackwidow συνειδητοποιώ οτι δεν έχουμε και επιλογή για κάτι που να δουλεύει 100% :(

Γιατι ειναι σκουπιδι το blackwidow?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.