Jump to content



Recommended Posts

Με τα mx black θα ειμαι οκ? Ώντας νέος στα μηχανικά εννοω..γενικα είμαι τύπος που δεν τα πολυ-λυπαται τα πλήκτρα... Τα παταω μέχρι να βγούνε απο κάτω(λίγη υπερβολή παντα δίνει άλλο τόνο!)! [emoji2]

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα το cm quick fire pro αλλά απο σελιδα που δεν την ξέρω...και δεν βρίσκω και καποιον να μου πει αν είναι οκ ή οχι...η σελιδα είναι η www.omarket.gr

Έχετε την οποιαδήποτε εμπειρία επι του συγκεκριμένου eshop?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έψαξα παντού και δεν το βρήκα από Ευρώπη με το layout που ήθελα

λέω να το πάρω από εδώ Ducky mini 2014 (~93 + μεταφορικά)

Οι ερωτήσεις μου:

1) EMS ή FedEx International ?

2) Να ζητήσω να το στείλει σαν δώρο ? έχει κάποια διαφορά ?

3) Αν πληρώσω τελωνείο, θα είναι μόνο ΦΠΑ ? (γιατί είναι κάτω από 150)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έψαξα παντού και δεν το βρήκα από Ευρώπη με το layout που ήθελα

λέω να το πάρω από εδώ Ducky mini 2014 (~93 + μεταφορικά)

Οι ερωτήσεις μου:

1) EMS ή FedEx International ?

2) Να ζητήσω να το στείλει σαν δώρο ? έχει κάποια διαφορά ?

3) Αν πληρώσω τελωνείο, θα είναι μόνο ΦΠΑ ? (γιατί είναι κάτω από 150)

1) ΕΜS εννοειται... (FedEx φτου κακα)

2) Δεν θα εχει διαφορα αλλα.. τσαμπα ειναι πεστου να στο στειλει δωρο

3) Αγνωσται αι βουλαι του τελωνα....

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στο club...ή μάλλον, μπαίνω οσονούπω..έκανα αυτή την παραγγελία χθες.

KxYFvhF.png

Για να δούμε τι θα δούμε...θα ποστάρω εικόνες και εντυπώσεις όταν έρθει..

Έγινε επεξεργασία από Dante80
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση η εγγυηση να με καλυψει εφοσον εχει πεσει κοκα κολα σε ενα σημειο στο keyboad(cm trigger) και μερικα πληκτρα κολλανε?

Αν οχι,εχουμε κανα βιντεο για καθαρισμο του keyboard η κανα tip?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση η εγγυηση να με καλυψει εφοσον εχει πεσει κοκα κολα σε ενα σημειο στο keyboad(cm trigger) και μερικα πληκτρα κολλανε?

Αν οχι,εχουμε κανα βιντεο για καθαρισμο του keyboard η κανα tip?

Για εγγύηση εγώ θα σου έλεγα ξέχνα το, αλλά δε χάνεις τίποτα να το επιχειρήσεις. Το καθάρισμα είναι λίγο επίπονο, αλλά συνήθως είναι αποτελεσματικό. Λύσε το εντελώς (βγάλε caps, ξεβίδωσε το πληκτρολόγιο και άνοιξέ το), μέχρι να καταλήξεις με την πλακέτα και τους διακόπτες.

Ανάλογα με το πόσο έντονο είναι το πρόβλημα, μπορείς απλά να ξεπλύνεις τα προβληματικά σημεία με αυθυλική ή ισοπροπυλική αλκοόλη και να περιμένεις να στεγνώσουν καλά. Αν έχεις και κανένα σπρέι αέρα για να βοηθήσεις την απομάκρυνση του υγρού από τους διακόπτες μετά το ξέπλυμα, χρησιμοποίησέ το.

Ως έσχατο μέσο, επειδή η ζάχαρη δεν είναι εύκολα διαλυτή στο οινόπνευμα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αρχικά απιονισμένο νερό και στη συνέχεια αλκοόλη. Αλλά αν βάλεις απιονισμένο νερό, οπωσδήποτε περίμενε 24 ώρες και πέτα και μερικά σακουλάκια silica gel μαζί μέτα, για να τραβήξουν την εναπομείνασα υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση εγώ θα σου έλεγα ξέχνα το, αλλά δε χάνεις τίποτα να το επιχειρήσεις. Το καθάρισμα είναι λίγο επίπονο, αλλά συνήθως είναι αποτελεσματικό. Λύσε το εντελώς (βγάλε caps, ξεβίδωσε το πληκτρολόγιο και άνοιξέ το), μέχρι να καταλήξεις με την πλακέτα και τους διακόπτες.

Ανάλογα με το πόσο έντονο είναι το πρόβλημα, μπορείς απλά να ξεπλύνεις τα προβληματικά σημεία με αυθυλική ή ισοπροπυλική αλκοόλη και να περιμένεις να στεγνώσουν καλά. Αν έχεις και κανένα σπρέι αέρα για να βοηθήσεις την απομάκρυνση του υγρού από τους διακόπτες μετά το ξέπλυμα, χρησιμοποίησέ το.

Ως έσχατο μέσο, επειδή η ζάχαρη δεν είναι εύκολα διαλυτή στο οινόπνευμα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αρχικά απιονισμένο νερό και στη συνέχεια αλκοόλη. Αλλά αν βάλεις απιονισμένο νερό, οπωσδήποτε περίμενε 24 ώρες και πέτα και μερικά σακουλάκια silica gel μαζί μέτα, για να τραβήξουν την εναπομείνασα υγρασία.

Ευχαριστω για την απαντηση.Το ειχα παρει απο Κωτσοβολο.Οσο αναφορα τον καθαρισμο,σε ενα βιντεο που μολις ειδα ενας πλενει τα κουμπια.Αλλα τα δικα μας που ειναι φωτιζομενα δεν θα εχουν θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Το ειχα παρει απο Κωτσοβολο.Οσο αναφορα τον καθαρισμο,σε ενα βιντεο που μολις ειδα ενας πλενει τα κουμπια.Αλλα τα δικα μας που ειναι φωτιζομενα δεν θα εχουν θεμα?

Αν το έχεις εκτός ρεύματος όσο δουλεύεις και φροντίσεις να έχει στεγνώσει 100% πριν το ξανασυνδέσεις, ο κίνδυνος είναι πολύ μικρός.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις εκτός ρεύματος όσο δουλεύεις και φροντίσεις να έχει στεγνώσει 100% πριν το ξανασυνδέσεις, ο κίνδυνος είναι πολύ μικρός.

Και κατι τελευταιο..εφοσον δεν καταφερουμε τιποτα σε τι παμε?Γιατι σαν τα μηχανικα δεν υπαρχουν αλλα...

Το trigger το πηρα 70,οποτε το budget ειναι καπου εκει

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο..εφοσον δεν καταφερουμε τιποτα σε τι παμε?Γιατι σαν τα μηχανικα δεν υπαρχουν αλλα...

Το trigger το πηρα 70,οποτε το budget ειναι καπου εκει

Μπορείς απλά να δοκιμάσεις να αλλάξεις τους μεμονωμένους διακόπτες που κολλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Απο κατω βλεπω διαφορα σχολια,οχι θετικα θα ελεγα.Ευχαριστω για την βοηθεια,θα το στειλω το Σαββατο για service,αν περασει,περασε.Αλλιως θα το καθαρισω και θα δω αποτελεσματα.

Ισως τωρα λογω συγκατοίκησης να παω σε ενα καλο πληκτρολογιο φωτιζωμενο αλλα οχι μηχανικο λογω του θορυβου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψάνχω ακόμα για mech.

υπάρχει τίποτα που να αξίζει στα 50-60 ευρώ η να δώσω παραπάνω?

Μεταχειρο τωρα. Είτε περιμένεις μπας και βγει καμιά προσφορά όπως περιμένω και εγώ για να αλλάξω το δικό μου mechanical γιατί δε με βολεύει το tenkeyless

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρο τωρα. Είτε περιμένεις μπας και βγει καμιά προσφορά όπως περιμένω και εγώ για να αλλάξω το δικό μου mechanical γιατί δε με βολεύει το tenkeyless

είχε πει η καρμεν οτι μπορει να βγεί κάποια προσφορά αλλά άγνωστο το πότε και σε ποιο keyboard.

θα περιμένω ακόμα λίγο , για καινούργιο πόσο να δώσω που να αξίζει? δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου mechenical και δεν θέλω να δώσω πολλά για πρώτο keyboard σε περίπτωση που δεν μου αρέσει/βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.