Jump to content



Recommended Posts

Διαφορα κανει μονο στο bottom out του πληκτρου. (το ποσο εξαρταται και απο το παχος του o-ring)

Το κλικ απο τα blue/green switches ακουγεται κανονικα.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !Εχω αποφασισει να παρω το k70 της corsair αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να παρω αυτο με τα red switches ή με τα blue!Εχω δοκιμασει τα blue και σχετικα με εχουν βολεψει αλλα ισως τα red θα ηταν καλυτερα για gaming (LOL,cs).Εχει κανεις δοκιμασει red switches και τι γνωμη εχει;Εχω δει αρκετα reviews αλλα δεν μπορω να αποφασισω.Υπαρχει καποιο μαγαζι που εχει keyboard με red switches για να δοκιμασω;Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !Εχω αποφασισει να παρω το k70 της corsair αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να παρω αυτο με τα red switches ή με τα blue!Εχω δοκιμασει τα blue και σχετικα με εχουν βολεψει αλλα ισως τα red θα ηταν καλυτερα για gaming (LOL,cs).Εχει κανεις δοκιμασει red switches και τι γνωμη εχει;Εχω δει αρκετα reviews αλλα δεν μπορω να αποφασισω.Υπαρχει καποιο μαγαζι που εχει keyboard με red switches για να δοκιμασω;Ευχαριστω για την βοηθεια.

Το αν υπάρχει κάπου μαγαζί με δείγμα για δοκιμή είναι μόνιμο ερώτημα. Αν βρεις κάπου, κρίνε με βάση πλήρες πληκτρολόγιο, όχι το δοκιμαστικό με τους 1-2 διακόπτες κάθε τύπου επάνω.

Πάντως, επιλέγεις ανάμεσα σε 2 πολύ διαφορετικούς διακόπτες. Οι μπλε είναι πιο σκληροί (60 gr vs 45 gr) και έχουν απτική και ηχητική ανταπόκριση στο πάτημα, αντίθετα από τους κόκκινους που δεν έχουν τίποτα από τα δύο.

Πιο κοντινή σύγκριση είναι συνήθως κόκκινοι-καφέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι αρκετα διαφορετικοι.Δυστηχως δεν εχω βρει το k 70 με brown που πιστευω θα ηταν η μεση λυση.Θα παω για τα red οπως τα βλεπω γιατι το keyboard παει πιο πολυ για gaming αν και παω λιγο στα τυφλα!

Link to comment
Share on other sites

Θες να σου πω ένα μυστικό μιας και πλέον έχω δοκιμάσει πολλούς και διάφορους διακόπτες;

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ θα το συνηθίσεις :)

Με εξαίρεση μερικούς διακόπτες όπως μπλε και πράσινους πχ, που εκεί παίζει ρόλο και το θέμα θορύβου και κάποιοι (όπως εγώ) δε κατάφεραν να συνηθίσουν, παρόλο που σας αίσθηση μου άρεσαν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Με εξαίρεση μερικούς διακόπτες όπως μπλε και πράσινους πχ, που εκεί παίζει ρόλο και το θέμα θορύβου και κάποιοι (όπως εγώ) δε κατάφεραν να συνηθίσουν, παρόλο που σας αίσθηση μου άρεσαν περισσότερο.
εμένα με αρέσει περισσότερο, αλλά οι πράσινοι πόσο κοντά είναι στα model M; βάθος το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και δυο μερες εχω το corsair στα χερια μου και εχω να πω μονο πολυ καλα λογια!Πραγματικα απιστευτο.Οι red διακοπτες προσωπικα μου ειναι πιο βολικοί.Τελικα ειναι υποκειμενικη επιλογη τι διακοπτες προτιμαει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πέθανε το Logitech G11 που είχα :rip: και αποφάσισα να πάρω ένα μηχανικό προς αντικατάσταση. Ψάχνω κάτι με clear switches & backlight, υπάρχει κάτι άλλο πέρα από το CODE keyboard και το Deck legend?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον εδω και δυο μερες εχω το corsair στα χερια μου και εχω να πω μονο πολυ καλα λογια!Πραγματικα απιστευτο.Οι red διακοπτες προσωπικα μου ειναι πιο βολικοί.Τελικα ειναι υποκειμενικη επιλογη τι διακοπτες προτιμαει κανεις.

Και εγω στο Corsair k70 εχω καταληξει.Μαλλον θα παω για το καινουριο το RGB με τα λαμπιονια.Ελπιζω καπου,καποτε να το φερουν Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από 6 μήνες που πέθανε το trigger παρέλαβα το G710+ από το κοτσοβολο , πρώτες εντυπώσεις καλές σε γενικές γραμμές μεγάλο αρνητικό είναι ότι τα keykap είναι πολύ ψεύτικα αν και αφήνουν ωραία αίσθηση στα δάκτυλα είμαι πολύ λεπτά (διαβάζω τώρα για πολλά προβλήματα με πλήκτρα που σπάνε οι βάσεις) για πληκτρολόγιο 140 ευρώ πληκτρολόγιο θα περίμενα κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=97]Trooper[/MENTION]

Έβαλα o-rings, τα συστήνω ανεπιφύλακτα και για blue και για red.

Στο video παρακάτω ακούς τι διαφορά του bottom out, το Arrow Down είναι με ring και Up άνευ.

Qpad MK50 MX Blue:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28082576/Forums/VID_20140805_124107.mp4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η στιγμή που όλοι περιμένατε έφτασε:

Turbo-X Πληκτρολόγιο Mechanical GK6-Pro - PC περιφερειακά - plaisio.gr

Με την ασυναγώνιστη ποιότητα Turbo-X και την τιμή επώνυμου μηχανικού :)

Πέρα από την πλάκα, ξέρουμε τίποτα για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται, μόνο ό,τι δείχνουν οι φωτογραφίες... Μπλε διακόπτες, πορτοκαλί φωτισμός (δεν ξέρω καν αν είναι σε όλα τα πλήκτρα ή πόσα modes έχει), μάλλον άβολο μη αποσπώμενο στήριγμα για τον καρπό και υποδοχές για μικρόφωνο-ακουστικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την προεξοχή (χείλος) στο κάτω μέρος που δεν μπορεί και να λειτουργήσει ως στήριγμα των καρπών λόγω μικρού μεγέθους τί την ήθελαν. Χαλάει όλη την εμφάνιση. Αν δεν υπήρχε αυτό θα το σκεφτόμουν σοβαρά. :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.