Jump to content



Recommended Posts

Εμενα με βολευει δερματινο η δερματινη εχω παρει ενα 3Μ

Ο λογος ειναι οτι ιδρώνω αρκετα οποτε μετα απο λιγο γινεται ασπρο απο τον ιδρωτα

Και να το πλυνω παλι τα ιδια...και στο τελος χαλαει

ενω το δερματινο απλως το περνας με ενα βρεμενο πανι και τελος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βολευει δερματινο η δερματινη εχω παρει ενα 3Μ

Ο λογος ειναι οτι ιδρώνω αρκετα οποτε μετα απο λιγο γινεται ασπρο απο τον ιδρωτα

Και να το πλυνω παλι τα ιδια...και στο τελος χαλαει

ενω το δερματινο απλως το περνας με ενα βρεμενο πανι και τελος

Το συγκεκριμενο αναφερει στα χαρακτηριστικα του πως ειναι κανονικα washable και πως ειναι απο neoprene οποτε λογικα θα αντεχει.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το πλυσιμο ειναι οτι ξεκολλαει το υφασμα πανω πανω (αν φαινεται καλα στη φωτο) απο το κατω "λαστιχο" η neoprene

Φυσικα ειδα οτι και σε δερματινα (οχι το 3m Που Πηρα) οτι με τον καιρο σκαει το δερμα και γινεται κομματακια. Το δικομου το εχω καπου 7 μηνες δεν εχει παθει τιποτα - ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το παρελαβα.

Μεχρι στιγμης πολυ ικανοποιημενος, ειναι ακριβως στο ιδιο υψος με το πληκτρολογιο και φαινεται να ειναι καλης ποιοτητας.

Μαλακο οσο πρεπει χωρις να βυθιζεται το χερι υπερβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το παρελαβα.

Μεχρι στιγμης πολυ ικανοποιημενος, ειναι ακριβως στο ιδιο υψος με το πληκτρολογιο και φαινεται να ειναι καλης ποιοτητας.

Μαλακο οσο πρεπει χωρις να βυθιζεται το χερι υπερβολικα.

Μου θύμισες να ανεβάσω μια φωτογραφία που τράβηξα από το δικό μου:

6iiq8t2.png

Το πραγματικό του ύψος φαίνεται στη μέση του πληκτρολογίου (η πάνω αριστερή γωνία είναι στον αέρα λόγω κακής αποθήκευσης). Παρότι φαίνεται ότι έχει ξεφτίσει λίγο στις άκρες η πάνω επιφάνεια, είναι αρκετά βολικό και εάν θέλει κανείς επιδιορθώνεται εύκολα με λίγη κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πηγε το μαλλι; (αν το αγορασες και δεν ειναι για review)

Εγω εχω το cmstorm trigger με black. Σταματησε να δουλευει το 1ο και το αντικατεστησαν αλλα μαλλον θα ετυχε ! Εχω την αισθηση οτι με brown θα πατιουνται ευκολα...εχω την ταση να τους βγαζω λιγο το λαδι.

Link to comment
Share on other sites

Δε πήγε :)

Είναι δώρο για να γράφω πιο άνετα τα reviews :D

οσο για το πάτημα επειδή και εγώ τα βαράω άσχημα, αρχικά είχα μία περίεργη αίσθηση αλλά πλέον τα έχω συνηθίσει. Με βολεύουν περισσότερο απο τα black.

Link to comment
Share on other sites

με τις υγείες σας, πείτε μας κι από θόρυβο πώς πάει πληζ :nerd:

Φχαριστώωωωωωω :)

Πιο ήσυχα απο τα black μου φαίνονται και πιο εύκολα στο πάτημα.

edit: Αυτά τα post πως βρεθήκανε εδώ και το αρχικό είναι σε άλλο θέμα;

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το board-ακι της filco αγοράστηκε, κατεύθασε και είναι φοβερό! λίγο ελαφριά τα red σε σχέση με τα black αλλά κατά τ' άλλα ποιότητα...:p

Τώρα περιμένουμε τα PBT keycaps...όπως να πέσει (lubing :p) σε όλα τα switches αλλά και στα stabilizers. :)

Όποιος ενδιαφέρεται, βρήκα ένα groupbuy από geekhack το οποίο είναι στο να συμπληρωθούν τα 300 PBT για να γίνει η παραγωγή και μετά η αποστολή (12-14$ μεταφορικά)

Είναι thick PBT cherry profile για cherry mx.. Έκανα και την δικιά μου παραγγελία (Black-Blank) μαύρη μαυρίλα πλάκωσε :p

Επίσης πρέπει να απομένουν λιγότερα από 10 για να συμπληρωθούν, οπότε thick pbt με cherry profile δύσκολο να βρεθούν ξανά. (Έφαγα τον google να βρώ PBT blank-black...πόσο μάλλον και thick και cherry profile)

PBT 104/105 set ROUND 3 + GMK ABS add ons

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα layout ειναι λιγο σπαστικο τελικα. Εγω πριν παρω cmstorm trigger και το steelseries εψαχνα γενικως μηχανικα και για το layout οι πληροφοριες ηταν τις περισσοτερες φορες λαθος σε πολλα απο αυτα...Μου τη δινει να εχει πληκτρο αναμεσα στο αριστερο shift και το Z η κατι αλλα κουλα που κανουν (ευτυχως μονο στα μη μηχανικα το εχω δει) με ορθια τη διαταξη στα ins home page up del end page down !!!

Ειναι σαν να ξερεις πιανο και να σου αλλαζουν τη διαταξη των πληκτρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα layout ειναι λιγο σπαστικο τελικα. Εγω πριν παρω cmstorm trigger και το steelseries εψαχνα γενικως μηχανικα και για το layout οι πληροφοριες ηταν τις περισσοτερες φορες λαθος σε πολλα απο αυτα...Μου τη δινει να εχει πληκτρο αναμεσα στο αριστερο shift και το Z η κατι αλλα κουλα που κανουν (ευτυχως μονο στα μη μηχανικα το εχω δει) με ορθια τη διαταξη στα ins home page up del end page down !!!

Ειναι σαν να ξερεις πιανο και να σου αλλαζουν τη διαταξη των πληκτρων !!!

To layout θέλει όντως καποιο διάστημα να το συνηθίσεις. Εκείνο που με ενοχλεί στο συγκεκριμενο keyboard παντως είναι το υπερβολικά μικρό σε μέγεθος αριστερό shift...:...:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Trigger που έκανε θράυση στην Ελληνική αγορά είπα να μην αλλάξω και πολλά και να βάλω στο πίσω μέρος της λέξης ένα ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ

Ολοκαίνουριο trigger-Z μου χτύπησε τη πόρτα σήμερα. Brown διακόπτες, λευκό backlit, με διάφορα modes και κάποιες μικροαλλαγές σε σχέση με το προκάτοχό του. Το νέο είναι όλο μαύρο, περιέχει keycap puller, το mini usb έγινε κανονικό USB και πλέον οι αποσυνδέσεις είναι πιο δύσκολες (όχι ότι είχα πρόβλημα με το παλιό) και λείπει το usb hub (κατά τη γνώμη μου καλά κάνανε)

Η αίσθηση στο γράψιμο είναι πολύ καλύτερη πάντως :)

Να το βουλώσω τώρα αφού όμως πρώτα ευχαριστήσω θερμά την Cooler Master (Ελλάδος και Βαλκανίων) για την γρήγορη ανταπόκριση όταν έμαθαν ότι ψάχνω μηχανικό πληκτρολόγιο με καφέ διακόπτες. Μία που ρώτησα και μία που ήρθε στη πόρτα μου :)

Milan και Bill ([MENTION=634]GoriLLakoS[/MENTION]) να είστε καλά. Δε ξέρω ποιον να πρωτοευχαριστήσω :) :daisy:

]

Καλορίζικο...το παρήγγειλα πριν λίγο. Κάτι να ρωτήσω, σε σχέση με black , οι καφέ σου αρέσουν περισσότερο και γιατί? Γενικά αν θέλεις να μας πεις εντυπώσεις μετά από 10 μέρες χρήσης.......

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο...το παρήγγειλα πριν λίγο. Κάτι να ρωτήσω, σε σχέση με black , οι καφέ σου αρέσουν περισσότερο και γιατί? Γενικά αν θέλεις να μας πεις εντυπώσεις μετά από 10 μέρες χρήσης.......

Προσωπικά οι blacks είναι οι χειρότεροί για τα δικά μου γούστα (έχοντας δοκιμάσει red, brown, blue και black). Εσύ από που παρήγγειλες και πόσο? Το μόνο που δε με ενθουσιάζει στο Trigger είναι η θέση των μάκρο επειδή τείνω να τα πατήσω για αντί για Ctr και Esc.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο...το παρήγγειλα πριν λίγο. Κάτι να ρωτήσω, σε σχέση με black , οι καφέ σου αρέσουν περισσότερο και γιατί? Γενικά αν θέλεις να μας πεις εντυπώσεις μετά από 10 μέρες χρήσης.......

Επειδή δεν παίζω παιχνίδια δε μπορώ να σου πω κάτι πάνω σε αυτό το τομέα. Αλλά στο γράψιμο με έχει βολέψει περισσότερο απο το προηγούμενο Trigger (black). Ο ήχος είναι και πάλι παρών αλλά όχι τόσο έντονος, το πάτημα είναι πιο εύκολο σε σχέση με τους black και ο λευκός φωτισμός μου φαίνεται πιο ξεκούραστος το βράδυ από ότι ο κόκκινος :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παίζω παιχνίδια δε μπορώ να σου πω κάτι πάνω σε αυτό το τομέα. Αλλά στο γράψιμο με έχει βολέψει περισσότερο απο το προηγούμενο Trigger (black). Ο ήχος είναι και πάλι παρών αλλά όχι τόσο έντονος, το πάτημα είναι πιο εύκολο σε σχέση με τους black και ο λευκός φωτισμός μου φαίνεται πιο ξεκούραστος το βράδυ από ότι ο κόκκινος :)

τα Μ keys δεν σου την σπάνε στο γράψιμο? δεν τα πατάς καταλάθος πχ όταν θες να πατήσεις ctrl δεν πάει το δάχτυλο ασυναίσθητα στο M5 ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.