Jump to content



Ξύστρα για Faber Castell


vic

Recommended Posts

Το θέμα είναι λίγο περίεργο. Έχω το μολύβι Faber Castell TK 4600. Δεν είναι ακριβώς μηχανικό μολύβι, αλλά συγκρατεί μία μπάρα μολυβιού των 2mm. Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να "ξύσεις" την μπάρα αυτή με κανονική ξύστρα. Υποτίθεται ότι έχει ξύστρα στο πίσω καπάκι του, αλλά ούτε καλή είναι και γίνεσαι και χάλια.

Το μολύβι είναι αυτό.

2617335992_db89065305.jpg

Οι ξύστρες που χρειάζομαι είναι σαν και αυτές.

[ame=http://www.amazon.com/Plastic-Pointer-Leads-Assorted-Colors/dp/B004OFWXB6/ref=sr_1_1?s=office-products&ie=UTF8&qid=1307539149&sr=1-1]Amazon.com: KUM Plastic Lead Pointer, For 2mm Leads. Assorted Colors. 36 Pack: Office Products[/ame]

Προφανώς θέλω μία-δύο και όχι σε τέτοια τιμή όπως το Amazon. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω καμιά παρόμοια;

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

FUUUUUUUUUUU. Και έψαχνα στο Amazon και δεν έβγαζε τίποτα. :p

Τώρα μένει να δω αν θα την έχει το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι δεν το είχαμε/έχουμε αυτό; :D

Εγώ δυό άτομα ήξερα μόνο που το είχαν. :hehe: Εγώ πάντως έχω δύο. :p

@ sotiris Εγώ ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τα μηχανικά. Πάντα χάλαγε ο μηχανσιμός τους. Εγώ δεν έφταιγα πάντως. :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ενα απο τα πλεον αγαπημενα μου μηχανικα...

εφοσον δεν σε βολευει η ενσωματωμενη ξυστρα του καπακιου

χρειαζεσαι ξυστρα τυπου καμπανα επιτραπεζια με αντιολισθητικη βαση ή τυπου βαρελακι χειρος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.