Jump to content



Τι προτιμάτε για τις αγορές σας;


Τι προτιμάτε για τις αγορές σας;  

505 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ένα προχειρότατο παράδειγμα με το πρώτο query που μου ήρθε στο κεφάλι και από ένα e-shop @uk που για hardware το έχω #1:

OC.uk : 5870 - 180 euro

Η φθηνότερη κατά το skroutz.gr στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή είναι Multirama και έχει ~284 ευρώ (μιλάμε για 100 ευρώ διαφορά, έτσι; ) Και θα σε τρέχουνε από κατάστημα σε κατάστημα μπας και βρεις κανα κομμάτι ενώ στο oc.uk το stock που σου δείχνει είναι και το πραγματικό.

edit: Άσε που μερικά καταστήματα στο skroutz την έχουνε έως και 600 ευρώ... Έτσι μπας και την αγοράσει κάνα θύμα και κάνουμε σεφτέ ;)

Δίκιο έχεις σε αυτά που λες,αλλά το link σου δείχνει 180 λίρες όχι 180 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Από εξωτερικό. Είτε λόγω πολύ καλών προσφορών, είτε λόγω πολύ καλύτερων τιμών. Πχ παρήγγειλα ένα ΜΒΡ τώρα από Γερμανία με 300€ καλύτερη τιμή από εδώ..

Αν κάτι έχει την ίδια τιμή εδώ και έξω, θα το πάρω από εδώ.

Συμφωνώ,μια απο τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

οπου γης και πατρις... μετα απο πενταετη αποχη απο το σπορ της αναβαθμισης ξεκινησα περσι δειλα δειλα την αναβαθμιση με κοματια κυριως απο διαφορα φορουμ κι απο ελληνικα μαγαζια και οχι απο εξωτερικο δεδομενου οτι δεν τα παω καλα με τις πιστωτικες καρτες ....τωρα τελευταια η πιστωτικη μου, κανει πως δεν με γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιορίσει δραστικά τις αγορές μου σε ΟΛΑ. Το μοντέλο αγοράς που προτιμώ για προϊόντα τεχνολογίας είναι "μικτό". Μου αρέσει το κατάστημα γιατί έχω την ευκαιρία να πιάσω το προϊόν (αν μιλάμε για οτιδήποτε εκτός από parts). Είμαι κοντά σε Multirama και με έχει βολέψει πολλές φορές. Αγορά μπορεί να κάνω και online ανάλογα με τα οικονομικά μου και τις προσφορές που παίζουν. :)

Link to comment
Share on other sites

.equ οέο

.equ ΠοσόστοσηΧάρης 10%

01: Υπομονή();

02: οέο = ΈχωΛεφτά();

03: if οέο == null goto 1

04: οέο = ΤοΧρειάζομαιΤώρα();

05: if οέο == false goto 1

06: οέο = ΠόσοΈχειΕλλάδα() - ( ΠόσοΈχειΈξω() + ΠοσόστοσηΧάρης + ΜεΝοιάζειΆμεσαΗΕγγύηση() )

07: if οέο > 0 ΨωνίζωΕλληνικά() else goto 9

08: goto 1

09: ΨωνίζωΈξω();

10: goto 1

Link to comment
Share on other sites

.equ οέο

.equ ΠοσόστοσηΧάρης 10%

01: Υπομονή();

02: οέο = ΈχωΛεφτά();

03: if οέο == null goto 1

04: οέο = ΤοΧρειάζομαιΤώρα();

05: if οέο == false goto 1

06: οέο = ΠόσοΈχειΕλλάδα() - ( ΠόσοΈχειΈξω() + ΠοσόστοσηΧάρης + ΜεΝοιάζειΆμεσαΗΕγγύηση() )

07: if οέο > 0 ΨωνίζωΕλληνικά() else goto 9

08: goto 1

09: ΨωνίζωΈξω();

10: goto 1

:dance3:

μπορω να εχω τον αντιστοιχο κωδικα για επιλογη εκπροσωπων του ασθενους φυλου απο ανατολικο μπλοκ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι ακριβώς βρίσκει φθηνότερα στο εξωτερικό; Ισχύει και για επεξεργαστές, μητρικές, μνήμες, ssd και σε ποια sites;

Προσωπικά αγόρασα laptop 17" Dell με 3 χρόνια εγγύηση και 4 GB RAM 250€ φθηνότερα από Ελλάδα με 1 έτος παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λεφτα ουτε για mousepad!!!

Εχω κοψει και μιας και εκοψα και τα games ,εκτος ολιγων MMO .... δεν εχω και την καψα να τρεξω να παρω new hw

Και 2 χρονια ακομα την βγαζω με 9800gt για παραδειγμα! :T:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,έχω μια απορία.Το alternate.de στέλνει Ελλάδα..?

Τα μεταφορικά πόσο κοστίζουν..?

Αν παραγγείλω απο εκεί,η εγγύηση ισχυεί για το εξωτερικό..?

Έχει πολύ καλές τιμές για αυτό ρωτάω.

Φχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα laptop 17" Dell με 3 χρόνια εγγύηση και 4 GB RAM 250€ φθηνότερα από Ελλάδα με 1 έτος παραπάνω...

Τι να πω ρε φίλε. Προσωπικά σε ό,τι ήθελα να αγοράσω δε βρήκα τίποτα φθηνότερο στο εξωτερικό σε επεξεργαστή, μητρικές, κάρτα γραφικών, μνήμες και ssd, συνυπολογίζοντας και έξοδα αποστολής και πληρωμής με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακα και γω απο καταστηματα, οπου βρω πιο φτηνα μετα απο ψαξιμο. Εχω να κανω αναβαθμιση 3-4 χρονια περιπου μιας και το pc με καλυπτε, αλλα σε λιγες μερες θα μου φυγουν καμια 1900αρα ευρω σε plasma 3D, καρτα γραφικων και ενα σωρο παρελκομενα γιατι καπως μου κατσε το 3D gaming και με εχει πιασει η μουρλια lol :-P :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Απο παντου αγοραζω αλλα παντα με μεγαλη ερευνα αγορας.

Συνηθως καταληγω σε αγορα απο εξωτερικο.

Εκοψα τις αγγελιες ομως και στη θεση τους εβαλα το ebay γιατι μου δινει ασφαλεια αμα συμβει κατι στραβο :magic: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.