Jump to content



Προβλημα με επιστροφη laptop στο eshop


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μολις μπεις μεσα καν'τους... Μποοοοοοουυυυυ!!! :hang3:

[kamenos mode off]

Ευτυχως ολα τελειωσαν καλα, εστω και μετα απο τρεξιμο. Ειναι απαραδεκτο που στην ελλαδα πρεπει να τρεξουμε για να παρουμε τα αυτονοητα..

Edit : και επειδη λεω μονο για μενα, οτι ειμαι καμενος. Δεν σου 'στειλαν pm στον κινητο. sms σου εστειλαν :p

Link to comment
Share on other sites

Edit : και επειδη λεω μονο για μενα, οτι ειμαι καμενος. Δεν σου 'στειλαν pm στον κινητο. sms σου εστειλαν :p

Χαχαχα!!!

Αυτό το είχα παρατηρήσει και εγώ αλλά κρατήθηκα να μην το γράψω!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Ε τι τους είπε για να μαθαίνουμε και εμείς ??

Νομιζα οτι το ειχατε μαθει πια...

"Ναι, ναι, ναι. Εγω γιατί κοιταξτε στην εεε τέτοια αρχή, ούτε, ούτε και κοιτάξτε αυτοί δεν ήθελαν το λαπτοπ... για να καν.. για να γίνει αυτόοο το ρμα αλλα ύσ.. μόλις, μόλις όπως είπαμε οτι αυτό εμεις δεν καν... θέλαμε, αυτοί είπανε, όχι λεει θέλουμε να παει στο σερβις. Και εμείς μετα είπαμε οτι κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ολα ωραια και συ εισουν μ'αλλονα παρεα, που λει και το ασμα. Καλο θα ειναι να ξερουμε τι θα πρεπει να κανουμε (γιατι ο tsakonas μπορει να λειπει η να κοιμαται) 1)Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη http://www.efpolis.gr/el/emimerosi-katanaloton.html

2)Συνηγορος του καταναλωτη http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_lawGreek.html

γιατι καποια στιγμη πρεπει να μαθουν οτι η ανοχη τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας πουνε τι εγινε εκει στην Τσακώνα με την γράνα :smoke: (εγραφα και την απαντηση χθες αλλα κατι πατησα καταλαθος και εχασα ολο το κειμενο και ξενερωσα να την ξαναγραψω ολη ...)

Λοιπον ...

Μου στελνουν sms στο κινητο προχθες στις 9 το πρωι οτι πιστωθηκα 629 ευρω και να επικοινωνησω με το λογιστηριο ωστε να παω να τα παρω. Παιρνω το λογιστηριο και αφου λεω το ονομα μου μου λενε ολο γλυκα και κακο απο ποιο καταστημα με βολευει να παω να παρω τα λεφτα μου. Χαλανδρι λεω εγω μιας και ειναι το eshop που πηρα το eshop και ξερω και ακριβως πως να παω (δεν την παλευω με την ζεστη να ψαχνω με το αμαξι) Απλα να πηγαινα απογευμα ωστε να υπαρχουν τα λεφτα στο ταμειο

Με παιρνει 2 φορες το μεσημερι μια υπαλληλος του eshop ρωτωντας τι ωρα θα περασω ακριβως απο εκει ωστε να υπαρχουν τα λεφτα. Τις ειπα κατα τις 20:30

20:30 φτανω στο eshop χαλανδριου. Μπαινω μεσα και παω σε εναν υπαλληλο (ο μοναδικος που προφανως τους εξυπηρετουσε ολους εκει μεσα) και του λεω "Καλησπερα, εχω ερθει για να παρω καποια λεφτα απο μια επιστροφη προιοντος. Συγκεκριμενα ενος λαπτοπ" "Καθιστε" μου λεει .... "δωστε μου ενα κινητο τηλεφωνο" ... του το δινω ... "περιμενετε λιγο παρακαλω" ... και περιμενω.

Ο υπαλληλος κοιταγε την οθονη και εκανε κατι γκριματσες ... λεω απο μεσα μου δεν θα βγαλουμε παλι ακρη ... εκεινη την στιγμη μου λεει η κοπελα του ταμειου "εξυπηρετιστε?" της λεω ναι ...

Μετα απο λιγο παει ο υπαλληλος στην κοπελα του ταμειου και κατι τις λεει και αυτη γυρναει σε μενα εκπληκτη και μου λεει "Ειστε ο κυριος ταδε?!?!" Της λεω "ναι αυτος ειμαι" Μου λεει "Καλα και σεις, ακουσατε γυναικεια φωνη στο τηλεφωνο ... σε αντρα πατε?" Της λεω σοβαρος "νομιζα οτι θα ειχατε συννενοηθει μεταξυ σας για το θεμα μου". Γελαει και λεει "μισο λεπτακι" ... μου βγαζει και μου μετραει 629 ευρω και μου λεει με γελακι και ναζακι τυπου Αλικη Βουγιουκλακη "ελατε και τον επομενο μηνα να ξαναπληρωθειτε" (γελαω τυπικα)

Βαζω υπογραφες και της λεω "μηπως να δεις και την ταυτοτητα μου οτι εγω ειμαι που υπογραφει οντως? και τις αποδειξεις που εχω φερει μαζι μου?!" "αααααχ ναι" μου λεει και τα κοιταει

Παω να φυγω και με ρωταει "Αν επιτρεπετε γιατι δεν σας εκανε το προιον?" Της λεω για να μην μπαινω σε λεπτομερειες "ειχε αλλα specs απο αυτα που αναγραφόντουσαν στο site" Μου λεει "και δεν μπορουσατε να παρετε καποιο αλλο λαπτοπ απο εμας?" Της λεω "κανατε πολλες μερες να δειτε το θεμα μου και ετσι πηρα καποιο αλλο απο αλλου" Γελαει παλι αλλα Αλικη ολο ναζι και μου λεει "καλα κανατε!" ... την ευχαριστω και φευγω

Προφανως η συγκεκριμενη πεινουσε και ηθελε να φαει λουτσο ή της ειχανε πει απο το λογιστήριο να με καλοπιάσει λόγω εξωδικου. Οπως και να χει το συμπερασμα ειναι ένα

"Bitches dont know bout my Τσάκωνας" :dance3:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑρτερικα σε περιμενε η τυπισα απο το μεσημερι και 'συ τη σνομπαρες ?? :fie:

Toσες ατακες εριξε.....τουλαχιστον ελεγε τιποτα??:p

1) Εχω κοπελα και ειμαι γενικα "καλοταισμενος":p

2) Πως ηταν εμφανισιακως? Στο προσωπο ηταν αρκετα ωραια και στο σωμα ουτε χοντρη ουτε αδυνατη. Το κλασσικο αγυμναστο γυναικειο σωμα που ακομα κρατιεται λογω ηλικιας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.