Jump to content



Google+


vic

Recommended Posts

Ένα θέμα για απορίες, νέα, εξελίξεις και γενικότερα οτιδήποτε γύρω από το νέο social network της Google.

Ξεκινάω με μία απορία. Μπορούν να δουν οι άλλοι τους κύκλους σου και ποιοι είναι μέσα σε αυτούς; Βλέπουν σε ποιο κύκλο βρίσκονται; Υπάρχουν επιλογές να δεις ποιος βλέπει τι; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν μπορούν να δουν σε ποιον κύκλο τους έβαλες. Στο λέει κιόλας το google+ στην αρχή ;)

Τώρα για το ποιος (κύκλος υποθέτω) βλέπει τι, δεν έχω βρει κάποιον περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν μπορούν να δουν σε ποιον κύκλο τους έβαλες. Στο λέει κιόλας το google+ στην αρχή ;)

Indeed. το είδα μετά.

Τώρα για το ποιος (κύκλος υποθέτω) βλέπει τι, δεν έχω βρει κάποιον περιορισμό.

Το τι βλέπει ο κάθε κύκλος εξαρτάται από τα settings που έχεις επιλέξει στο Profile and Privacy. Για τα ξεχωριστά post που κάνεις το επιλέγεις εκείνη τη στιγμή. Δεν έχω βρει πώς να πειράξεις την deafult ρύθμιση στα post.

Επίσης το chat που γίνεται στο Google+ αποθηκεύεται στο chat history του GMail.

Edit για τα post.

Sharing defaults

Every time that you post content, you specify the circles and individuals that you want to share it with. For convenience, new posts default to the last set of people that you shared a post with but you can change that before you post.

Link to comment
Share on other sites

το έχω ξανακούσει αρκετές φορές αυτό. θα σου στείλουν ένα SMS με ένα κωδικό και αφού τον βάλεις στο σχετικό πεδίο τότε θα ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου.

Τώρα, το γιατί το κάνουν ας μην το αναλύσουμε καλύτερα (μπορεί απλά να θέλουν να περιορίσουν τους fake λογαριασμούς :p )

Link to comment
Share on other sites

Πάω να φτιάξω gmail για να μου στείλει κάποιος invite και μου ζητάει κινητό για επιβεβαίωση του λογαριασμού :fist:

Μου το έκανε με Firefox κάθε φορά που δοκίμαζα, αλλά όχι με ΙΕ. Εννοείται ότι αν το τηλέφωνο ήταν υποχρεωτικό δεν θα ασχολούμουν καν.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους αποπάνω. Το τηλέφωνο μπορεί να χρησιμεύσει στην περίπτωση που ξεχάσετε τον κωδικό σας. Σας τον στέλνει μετά με sms. Επίσης μπορείτε στο Google Calendar να επιλέξετε να σας έρχεται sms ως ειδοποίηση πριν από ένα συμβάν.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους αποπάνω. Το τηλέφωνο μπορεί να χρησιμεύσει στην περίπτωση που ξεχάσετε τον κωδικό σας. Σας τον στέλνει μετά με sms. Επίσης μπορείτε στο Google Calendar να επιλέξετε να σας έρχεται sms ως ειδοποίηση πριν από ένα συμβάν.

δηλαδή ντε και καλά πρέπει να δώσω κινητό? Άλλο πάλι και τούτο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.