Jump to content



Hacshop και εξυπηρέτηση


nobig

Recommended Posts

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από JiMk

Όσες φορές αγόρασα κάτι το είχα στην ώρα του, με κατάθεση στη τράπεζα κλπ. Επίσης και στα RMA άψογοι. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο απο τα παιδιά, και μια φορά που πήγα στο μαγαζί τους μου άρεσε και πολύ.

Ελληνα , εχεις μαθει να εισαι ευχαριστημενος οταν σου παρεχουν αυτα που εχουν υποχρεωση, κατι που σε πολιτισμενες χωρες θεωρειται αυτονοητο. Εδω αν συμβει θεωρεις και τυχερο τον εαυτο σου και δεν εχεις παραπονο............

Stratos : μια ερωτηση παρακαλω.... Αν η checkmate ειχε τα προϊόντα σου 20% πιο φτηνα θα εδινες το link?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fantacid

Ξερεις πιο ειναι το θεμα?

Οτι θα κανεις τις γυρες δεν νομιζω να βρεις ακριβως αυτο που ψαχνεις ή θα το βρεις ακομα πιο ακριβα κ θα αναγκαστεις να πας να του τα ακουμπησεις του μπαρμπα-hac.(k δε μιλαω μονο για το κουτι που ψαχνεις,δε μπορεις να το παρεις κ απο εξωτερικο γιατι με μεταφορικα θα αγοραζες δυο απο εδω!)

Μπά προτιμώ να τα δώσω στον checkmate γιατί τα παιδία όσες φορές έχω πάει με εξυπηρετούν πολύ ευχάριστα και χαβαλέ και δείχνουν καινούργια πράγματα.

Του μπαρμπά χακ και τις δύο φορές που πήγα δεν του πέτυχε ο καφές ή μήπως δεν του αρέσει η μούρη μου

Stratos είσαι ο ευγέστατος και εξυπηρετικός κύριος που ούτε απο την καρέκλα του συκώθηκε που συνάντησα σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθήστε να κρατήσετε την συζήτηση σε ένα επίπεδο.

Πολλοί γουστάρουμε το hac, πολλοί έχουν αντίθετη άποψη,

Το παλικάρι απλά καταγράφει την εμπειρία του, μην το φάμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρει κατι λαμπες κ μια volcano 12 aπο εκει κ η εξηπηρετηση ηταν πολυ ευχαριστη μπορω να πω!!!Χθες ομως τα ψιλοεπαιξε η volcano κ θα την παω για rma...οποτε θα σας πω κ εντυπωσεις απο rma...LOL!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν με΄σα στο μαγαζί όταν μπήκες εσύ. Μου έδειχνε ένα μπλοκ απο την βιτρίνα, το οποίο μάλιστα το δοκιμάσαμε πάνω σε μία nf7-s (δικιά του) αν κάνει και επίσης δοκιμάσαμε με διάφορα είδη σωληνών (δικά του) για να δούμε τι γίνεται (μιλούσα με το 2ο παιδί και ήμουν όρθιος, πλάτη σε εσένα).

’κουσα την "φασαρία" αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε. Το συγκεκριμένο άτομο με έχει εξυπηρετήσει τις άπειρες φορές και μάλλιστα μου έχει δείξει πράγματα, τα έχω πιάσει (ακόμα και mobos) τον έχω καθυστερήσει να κλείσει το μαγαζί κλπ, και ήταν ΠΑΝΤΑ ευγενικότατος. Δεν ξέρω, ίσως να εξαρτάται και από τον πελάτη. Ίσως το κουτί να ήταν πολύ ακριβό και να σε φοβήθηκε το μάτι του. Ίσως στο σημείο που άρχισες να μιλάς για "δικαιώματα καταναλωτή κλπ" να τα πήρε ο άλλος, δεν ξέρω. Ελικρινά δεν καταλαβαίνω τι έγινε!

Εγώ τελικά δεν το πήρα το block αφού δεν έκανε για τους σωλήνες μου αλλά του έφαγα τουλάχιστον μισή ώρα και αγόρασα μόνο κάτι ψυκτράκια για τις μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

οι πιο πολλοι απο εμας εχουν ψωνισει ουκ ολιγα πραγματακια απο το εν λογω καταστημα....

και θα πιθανοτατα θα ψωνισουμε αλλα τοσα...

αυτη ειναι η αληθεια....

εγω παντως προχθες τον σηκωσα απο την καρεκλα ....

και με εξυπηρετησε ταχιστα .....

μιας και αυτο που δεν εβρισκα ηταν ακριβως μπροστα στα ματια μου...:tomato:

δεν τεθηκε θεμα καν....

αυτα ειναι αστειοτητες....

μιλωντας αντικειμενικα τωρα...

οι τιμες των αντικειμενων και οι γνωσεις των παιδιων του Hac, πανω σαυτα

ειναι σιγουρα καλυτερες απο αυτες της Checkmate....

αλλα.......

η απαντηση του Στρατου, κατα την γνωμη μου, δεν ειναι αυτη ενος επαγγελματια...

αν μη τι αλλο, το οτι δεν ακουω μια αλλη πλευρα της ιστοριας,

με κανει να πιστευω οτι οντως τα πραγματα συνεβησαν οπως τα λεει ο Nobig...

πραγμα που δεν τιμα καθολου εναν καταστηματαρχη....

Link to comment
Share on other sites

"Μπά προτιμώ να τα δώσω στον checkmate γιατί τα παιδία όσες φορές έχω πάει με εξυπηρετούν πολύ ευχάριστα και χαβαλέ και δείχνουν καινούργια πράγματα."

Eμένα κάθε φορά είναι έτσι, τελείως "παρείστικο" κλίμα. Μέχρι και internet μπήκαμε να δούμε αν κάνουν οι σωλήνες στο block! Όλα είναι θέμα τρόπου και προσέγγισης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi

"Μπά προτιμώ να τα δώσω στον checkmate γιατί τα παιδία όσες φορές έχω πάει με εξυπηρετούν πολύ ευχάριστα και χαβαλέ και δείχνουν καινούργια πράγματα."

Eμένα κάθε φορά είναι έτσι, τελείως "παρείστικο" κλίμα. Μέχρι και internet μπήκαμε να δούμε αν κάνουν οι σωλήνες στο block! Όλα είναι θέμα τρόπου και προσέγγισης

Τι να πώ δεν ξέρω, του μίλησα απλά χωρίς ηρωνίες ότι θέλω να πάρω το κουτί και απλά να ρίξω μια ματιά πρίν το πάρω. υπόθεση 1 λεπτού. Γιατί έφαγε τέτοιο κόλλημα; Το άλλο το ωραίο που είπε είναι αν το κατεβάσει αν θα πάρω το κουτί του ραφιού και του απάντησα φυσικά όχι. Δηλαδή δίνει και σε πελάτες πράγματ βιτρίνας χωρίς την συσκευασία τους.

Jogi σαν καταναλωτές έχουμε τεράστια δύναμη αλλά δεν την εκμεταλευόμαστε είτε γιατί δεν γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας έιτε γιατί λέμε έλα μωρε...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το χανουμε το θεμα.

Δεν τιθεται θεμα αν ειναι καλο γενικα, ή αν γουσταρουμε το HAC γενικα.

(ειμαι και εγω πελατης)

Σχολιαζουμε τη συγκεκριμενη μεταχειρηση πελατη και την απαντηση εδω (ειρωνικα κατα τη γνωμη μου) : για δες και στην checkmate (με λιγα λογια δες ποσο πιο ακριβα το εχει αυτος). Γιατι δεν δωθηκε λινκ επισημου σιτε ή καποιoυ review απο καποιο ξενο σιτε κλπ?

και ολα αυτα με βαση τα στοιχεια που εχουμε και υποθετοντας οτι οντως εγιναν ετσι τα πραγματα.

κλεινοντας για να μην παρεξηγηθω (ουφ πολυ μιλαω):

Γενικα το χακ ειναι καλο και το γουσταρουμε

γενικα εχει καλες τιμες

γενικα ειναι εξυπηρετικοι και φιλικοί

ειδικα στη συγκεκριμενη περιπτωση (αν οντως ξερουμε ολη την αληθεια και οχι μονο μερος αυτης) η συμπεριφορα ηταν απαραδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παρακολούθησα όλη τη κουβέντα, αλλά δεν νομίζω να είχε 100% άδικο. Ξαναλέω, είναι θέμα προσέγγισης. Και το έχουμε δυναμη κλπ, δεν πιάνει. Nαι έχουμε δικαιώματα, αλλά τα διεκδικούμε με ευγένεια οπότε και τα κατοχυρώνουμε με σιγουριά και δεν τα απαιτούμε με λάθος τρόπο ρισκαρωντας να μην πάρουμε τελικά τίποτα. Πές μία φορά που διεκδικούσες κάτι χωρίς φωνές και με σεβασμό (πλυθυντικός κλπ) και δεν το κέρδισες?

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω κάτι με το Hacshop

πιστεύω πως δεν χρειάζεται ούτε να γλύφω ούτε να είμαι η ψυχή του thelab(joki) για να με εξυπηρετήσουν...

χαλαρώστε όλοι λίγο

καλα τα παιδιά καλοί και οι πελάτες

είναι σχέση αμφίδρομοι

και εμείς έχουμε ανάγκη που μας στηρίζουν(δεν την ψάχνουν πολυ στο RMA)

και αυτοι μας έχουν ανάνγκη γιατί οι περισσότεροι πάμε και πέρνουμε τα καλύτερα

και όχι στην καλύτερη τιμή ετσί?

οποιος δε γουστάρει πάει αλλού απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.