Jump to content



Hacshop και εξυπηρέτηση


nobig

Recommended Posts

Για πρώτη φορά άκουσα για το Hacshop από εδώ μέσα. Μπαίνω λοιπόν στην σελίδα του

και ρίχνω μια ματιά στα προϊόντα του, ωραία πραματάκια λέω. Περνώντας μια φορά

απο Στουρνάρη μπαίνω μέσα για να δω τα κουτιά. Βλέπω ένα της casetek και τον

ρωτάω μπορώ να το ανοίγω, πάω να ανοίγω την πρόσοψη για να δω τα panels και

σηκώνετε ο τύπος αρων αρων μην τυχόν και του κάνω καμιά ζημιά. Εντάξει λέω...

τον ρωτάω και για block και μου λέει είναι στην βιτρίνα, πάμε μαζί εγώ ρίχνω μια

ματιά και πριν προλάβω να τον ρωτήσω κάτι είχε μπει μέσα. Δεν μου άρεσε αυτή η

αντιμετώπιση. Πάω σήμερα να πάρω ένα κουτί αφού πριν τον έχω πάρει τηλέφωνο για

να δω αν υπάρχει, μου λέει υπάρχει. Μπαίνω στο μαγαζί και του ζητάω αν υπάρχει.

Δεν σηκώνεται και μου κάνει νόημα ότι είναι πάνω σε ένα ράφι ο αρχηγός. Ζητάω να το δω

πριν το αγοράσω. Λογικό μέχρι εδώ καθώς κάθε πελάτης θέλει να δει κάτι πριν

αγοράσει. Δεν γίνεται να το κατεβάσω μου λέει (ήταν σε ένα ραφάκι).

-Θέλω να δω το εσωτερικό του μια στιγμή πριν το αγοράσω

-Δεν γίνεται

-Γιατί;

-Γιατί δεν μπορεί ο καθένας που έρχεται να το βλέπει

-Μα καλά είμαι πελάτης και σκοπεύω να αγοράσω κάτι και θέλω να το δω πρίν

-Και άμα το δείς θα το αγοράσεις;

-Ναι δεν σε πήρα τηλέφωνο πρίν;

-’μα έρχονται 10 άτομα και το βλέπουν ο 11ος δεν θα το αγοράσει γιατί θα

έχει γρατζουνιές

-Μα καλά είναι σοβαρά πράγματα αυτά που μου λές;

-Εδώ έχουμε ποιόντα πληροφορικής, δεν είμαστε κανά super market να τα

δείχνουμε. Αν πας να πάρεις κάρτα γραφικών ζητάς να την δείς;

-Η κάρτα γραφικών έχει αντιστάσεις και πυκωντές. Το κουτί έχει εσωτερικούς

χώρους που πρέπει να δω.

Η συνέχεια να προσπαθεί να μου πει ότι έχει δίκιο και ότι έχω άδικο. Σηκώνομαι

και φεύγω και δεν πρόκειται να πατήσω στο μαγαζί του για τίποτα στον κόσμο.

Και ρε παιδία να ρωτήσω, είμαι παράλογος να θέλω να δω το κουτί που θα αγοράσω.

Τα παιδιά που κατά καιρούς το προτείνουν έχουν κάποια ειδική σύμβαση μαζί του

και έχουν καλύτερη αντιμετώπιση απο εμένα ή έτσι είναι με όλους;

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση

Y.Γ. Μπορώ να βρώ το Avance B031 κάπου αλλού έστω και online?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

’μα θές την γνώμη μου, αυτά που λές και αυτά που έχω δεί και εγώ, δείχνουν μια τυπική συμπεριφορά Ελληνάρα πωλητή σε μικρομάγαζο. Και το μικρομάγαζο δεν το λέω υποτιμητικά. Απλά δεν τον παίρνει να χάσει ούτε . Γι' αυτό δεν έχει και τοοοοοσο καλές τιμές, θέλει να του καταθέσεις σε τράπεζα τα χρήματα, δεν σου ανοίγει σφραγισμένο προϊόν (δεν έχει δηλ την πολυτέλεια για demo). Αυτά έτσι γενικά.

Στην περίπτωσή σου νομίζω οτι απλά ο τύπος δεν σε χειρήστικε σωστά (βέβαια δεν ήμουν εκεί να ξέρω το ύφος σου/του κτλ κτλ και γενικά αμα θέλω σε πιστεύω...lol). Απλά έπρεπε να είχες φύγει γελώντας όταν τον είδες να τα "ματώνει" και να μην σε εξυπηρετεί. Έτσι και δεν θα είχες χαλάσει την ζαχαρένια σου και αυτός θα είχε χάσει την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ έχω αγοράσει αρκετές φορές από τα παιδιά, και μια χαρά ευχαριστημένος είμαι και από την συμπεριφορά τους και από τα προιόντα. Βέβαια, ήξερα τι ήθελα να αγοράσω πριν πάω και ούτε demo χρειαζόμουν ούτε τίποτα. Και όταν έκανα 150 ευρά αγορά σε λάμπες, ανεμιστήρες και καλώδια, μου έκαναν δώρο και τα grills που ήθελα... Όχι ότι ήταν τίποτα σπουδαίο, αλλά για μένα αυτές οι κινήσεις μετράνε.

(ας μην ξεχνάμε ότι ήταν οι πρωτοπόροι στον χώρο των mods στην Ελλάδα...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

’μα θές την γνώμη μου, αυτά που λές και αυτά που έχω δεί και εγώ, δείχνουν μια τυπική συμπεριφορά Ελληνάρα πωλητή σε μικρομάγαζο. Και το μικρομάγαζο δεν το λέω υποτιμητικά. Απλά δεν τον παίρνει να χάσει ούτε . Γι' αυτό δεν έχει και τοοοοοσο καλές τιμές, θέλει να του καταθέσεις σε τράπεζα τα χρήματα, δεν σου ανοίγει σφραγισμένο προϊόν (δεν έχει δηλ την πολυτέλεια για demo). Αυτά έτσι γενικά.

Στην περίπτωσή σου νομίζω οτι απλά ο τύπος δεν σε χειρήστικε σωστά (βέβαια δεν ήμουν εκεί να ξέρω το ύφος σου/του κτλ κτλ και γενικά αμα θέλω σε πιστεύω...lol). Απλά έπρεπε να είχες φύγει γελώντας όταν τον είδες να τα "ματώνει" και να μην σε εξυπηρετεί. Έτσι και δεν θα είχες χαλάσει την ζαχαρένια σου και αυτός θα είχε χάσει την αγορά.

Μα το κουτί ήταν ανοιχτό χωρίς ζελατίνα πάνω σε ράφι απλά του έκανε κόπο να το κατεβάσει. Την ζαχαρένια μου δεν την χάλασα και αυτός έχασε.

Δεν είναι δικαιολογία ότι είναι μικρομάγαζο. ’μα ο άνθρωπος δεν είναι επαγγελματίας ας μην άνοιγε μαγαζί ή με αυτή την συμπεριφορά νομίζει ότι θα προχωρήσει.

Σωστός statos δεν το είχα δεί. Απλά έχει άλλο όνομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει ποτέ στο HAC λόγω επαρχίας αλλά αν πήγαινα και μου έκαναν τέτοια εξυπηρέτηση, θα πήγαινα με τα χίλια στην Checkmate!!! Να σε ρωτήσω όμως, μήπως πήγες πρωί πρωί, λίγο πριν κλείσουν ή απόγευμα; Το λέω γιατί οι πωλητές γενικώς έχουν πρόβλημα μ'αυτές τις ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις πιο ειναι το θεμα?

Οτι θα κανεις τις γυρες δεν νομιζω να βρεις ακριβως αυτο που ψαχνεις ή θα το βρεις ακομα πιο ακριβα κ θα αναγκαστεις να πας να του τα ακουμπησεις του μπαρμπα-hac.(k δε μιλαω μονο για το κουτι που ψαχνεις,δε μπορεις να το παρεις κ απο εξωτερικο γιατι με μεταφορικα θα αγοραζες δυο απο εδω!)

Ετσι ο μπαρμπα-hac εχει την ανεση οταν δε πετυχει τον καφε ετσι ακριβως οπως τον θελει,να μπορει να ξεσπασει καπου, ας πουμε σε εναν nobig (κ οχι μονο) που εχει περιεργες απαιτησεις να ανοιγει κουτια να τον σηκωνει για να του δειχνει τα μπλοκ της βητρινας,παω στοιχημα πως θα τον ρωτησες κ τιμη για κανα φανακι ή κατι τετοιο.......ε μετα απο ολα αυτα πως να αντιδρασει ο καημενος ο μπαρμπα-hac??Ανθρωπος ειναι δεν ειναι ο θεος....(αν κ αυτο παιζετε,στο μυαλο του-μαλλον)

:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές αγόρασα κάτι το είχα στην ώρα του, με κατάθεση στη τράπεζα κλπ. Επίσης και στα RMA άψογοι. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο απο τα παιδιά, και μια φορά που πήγα στο μαγαζί τους μου άρεσε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ram-raider

Αυτο δεν ειναι απαντηση απο εναν επαγγελματια

Αν είδες ρώτησε το παλικάρι που αλλού μπορεί να βρει τo Avance. Ο Στράτος απλώς του απάντησε σε αυτό. Το θεωρείς αντιδεοντολογικό ή αντιεπαγγελματικό;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.