Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Πληροφοριακά μπορείς να κάνεις το εξής:

Αγοράζεις κλειδί από εδώ προς 1,5€

Και μετά αγοράζεις ένα non-BTA bundle από κάποιον με high rep εδώ με το κλειδί σου :)

Έτσι ξοδεύεις wallet για εκτός Steam Store αγορές ;)

Μπορεί βέβαια να δηλώσει ότι θέλει κάποιο παιγνίδι εδώ στο forum,

και να το βρει από κάποιον που είτε έχει έξτρα κόπιες είτε δεν το χρειάζεται.

Προσωπικά το θεωρώ περισσότερο ασφαλές (αν και ποτέ δεν ξέρεις).

ΥΓ: Για τα κλειδιά τα κάνω όλα :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως μου είπε και ένας μέγας trader η τιμή πέφτει γιατί πουλάνε για να αγοράσουν παιχνίδια.

Αν ρωτάς γιατί ο κόσμος τα χρησιμοποιεί τόσο είναι γιατί θέλουν να αποφύγουν χρήση εργαλείων όπως PayPal σε μεταξύ τους trades

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι ζητανε ολοι τοσο πολυ τα tf2 κλειδια?

Τι κανουν?

Το μόνο που "κάνουν" είναι να ανοίγουν κιβώτια στο TF2. Όμως η αξία τους δεν προέρχεται από αυτή την ιδιότητά τους.

Ήταν το πιο βολικό και μαζικά διαθέσιμο ανταλλάξιμο είδος στο Steam, οπότε κατά σύμβαση έγινε το νόμισμα με το οποίο γίνονταν οι αγοραπωλησίες ακόμη και πριν την έλευση του Steam wallet, χωρίς να επιστρατεύονται εξωτερικές υπηρεσίες όπως το paypal και χωρίς τον κίνδυνο που συνεπάγονται τα "you-first".

Όπως και άλλα νομίσματα, η ισοτιμία του καθορίζεται από την προσφορά και τη ζήτηση. Πάντως, κάλιστα μπορείς να ανοίξεις και κανένα κιβώτιο και να πουλήσεις τα περιεχόμενά του. Αν είσαι (πολύ) τυχερός, μπορείς να βγάλεις αρκετά περισσότερα από 1.5€.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αγαπάς :)

Έχε υπόψη σου ότι το Borderlands 2 GOTY δεν είναι ολοκληρωμένο πακέτο, παρόλο που λέγεται GOTY,

άρα θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποια DLC για να το έχεις ολοκληρωμένο.

Το έχει πάρει το μάτι μου και αυτό το προβληματάκι... Ο μόνος λόγος που κρατιέμαι είναι ότι δεν πρόκειται να προλάβω να παίξω μέχρι τις γιορτές, οπότε ελπίζω ότι θα βγει καμιά εξίσου καλή ή καλύτερη προσφορά για το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα μόλις το κολπάκι του #1983 με 4-pack του Payday: The Heist, το οποίο έχω ήδη, αλλά είναι 90% off. Με πηγαίνει χωρίς πρόβλημα στο τελευταίο στάδιο (purchase).

Κιότεψα για 2 λόγους. Αφενός λέει και στα 3 στάδια ότι προορίζεται για όσους δεν έχουν ήδη το παιχνίδι και δε θέλω ντράβαλα στον κύριο λογαριασμό μου. Αφετέρου (το σημαντικότερο), δεν έχω 5.69€. :D

Εκτός το update για το κολπάκι, που φαίνεται να δουλεύει, αν ενδιαφέρεστε για το παιχνίδι, τσιμπήστε το, μάλλον είναι η καλύτερη τιμή που θα έχει για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.

Τo Gods & Kings με 75% εκπτωση εχει 7.5€ και την ιδια στιγμη η αναβαθμιση του Civ 5 σε Gold που περιεχει το Gods & Kings εχει 2.5€.

??

Ετσι ειναι τελικα. Μολις το πηρα. Αξιζει να αγορασετε την αναβαθμιση σε Gold παρα μονο του το G+K.

Link to comment
Share on other sites

Απο 27/11 - 2/12:

1. Elder Scrolls V: Skyrim Legendary 13.59 EUR

2. Outlast 6.45 EUR

3. Dark Souls 5.99 EUR

4. Bioshock Infinite 7.49 EUR

5. Max Payne 3 3.99 EUR

6. Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition 8.49 EUR

7. Deadlight 2.39 EUR

8. Far Cry III Deluxe Edition 9,99 ΕUR

Σύνολο: 58.38 EUR

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το Civ 5 upgrade to Gold στα 2,5€. Δεν έχει το expansion BNW. Αξίζει?

2,5€ για το 1 expansion και σχεδόν όλα τα DLC νομίζω ότι αξίζει, αναλογιζόμενοι ότι πολύς κόσμος είχε πάρει το civ5 δωρεάν από το ερωτηματολόγιο του GMG (myself included). Στην επόμενη προσφορά παίρνουμε και το επόμενο expansion.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρώταγε πρόσφατα για αυτόματο dl while playing. Το νέο update θα του αρέσει.

General

Add ability to limit what time of day Steam is allowed to automatically update apps

Add option to let other games download while a game is running (this is a per-game setting)

Delay the download of Steam client updates until there are no games running

On game launch, if there is an update available but we haven't started downloading it yet, ask the user if they want to launch the existing bits or wait for the update.

Αλλά το καλύτερο: ;)

Mac OS X

Show the correct error if we're out of disk space during an update

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.