Jump to content



Ποσο καιρο εχετε την ιδια εγκατασταση Windows?


Recommended Posts

Μια φορά τον μήνα amoustakas? :??? wtf.... γιατί? hobby? :p

Σε δουλειά να βρισκόμαστε... Αν συνεχίσω, σκέφτομαι να πάω σε κανένα γιατρό :fie: Βασικά το sandy σύστημα που είχα το έδωσα και τώρα ασχολούμαι με το laptop της γυναίκας (πέφτει πολλή παντόφλα...).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικώς δεν είμαι του φορμάτ. Πάντα προσπαθώ να το αποφεύγω. Το μέγιστο που έχω κρατήσει εγκατάσταση σε κάποιο από τα δικά μου PC είναι 5 χρόνια (με ΧP) μετά γενικώς δύσκολα "τραβάει"....

Εάν πάντως το PC είναι σε περιβάλλον domain (με περιορισμούς) και δεν το πειράζει κανείς και δεν συμβεί πρόβλημα hardware τότε με σωστές ρυθμίσεις του domain για αυτόματη συντήρηση των τερματικών μπορεί να πάει και επ'αόριστον μια εγκατάσταση λειτουργικού.

Έχω σε εταιρία πχ από το 2003 ένα δίκτυο με ΧP & Server και παίζει αυτούσιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα και τα 3 format αυγουστο - σεπτεμβρη γιατι αλλαχτηκαν mobo-cpu σε ολα...Αρα ειναι νεα ακομα...Στα 2 μπηκαν και ssd και ειμαστε κομπλε...

ακομα και με αλλαγη mobo-cpu εγω δεν εκανα φορματ!! τα 7αρια πετανε ακομα κι ετσι!!:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Τα windows σήμερα και μια φορά το μήνα. Τα leopard από το 2008 (πρώτη και τελευταία φορα). Το atari TOS από το 1990 :smoke:

Ποια windows βαζεις 1 φορα το μήνα ή υπερβάλεις ή είσαι πολύ γκαντέμης :slap: Τα 7 είναι σούπερ, όπως είπα άλλαξα τελείως σύστημα απο core2duo σε i5 και έπαιζαν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε για την πλάκα μου τα σβήνω και τα γράφω κανά Σαββατοκύριακο και μάλιστα σε ssd (δεν λυπάμαι καθόλου να τον φορτώνω με GB). Δε δουλεύω κανένα πρόγραμμα ούτε παιχνίδια. Λίγο overclocking, benching και internet. Περνάω κανένα linux και πάει λέγοντας... Η πλάκα είναι ότι με τον 2500Κ και με τον crucial τα 7άρια σε νέα εγκατάσταση άνοιγαν πιο γρήγορα από την Dell U2311H! Μέχρι αν ανοίξει η οθόνη έβλεπα την επιφάνεια εργασίας. Τώρα πάμε για Χ79. To Facebook πάει πολύ αργά... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βάζω windows, τα βγάζω αμέσως και ξαναγυρνάω σε linux, γιατί φοβάμαι μην κολήσω κανέναν, ιό!

Οπότε μέσο όρο, κρατάω μια εγκατάσταση 1 περίπου ώρα που κάνει το φορμάτ των Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

:o Κάνεις φορμάτ και όταν αλλάζεις μπαταρίες στο ασύρματο ποντίκι;

Δε το γλυτώνω το οριστικό ban απο τον [MENTION=129]Chosen[/MENTION] and/or [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] αν σε απαντήσω,

αλλα γενικά είμαι πολύ φοβιτσιάρης, για αυτό και μάλλον χρησιμοποιώ linux :crazy_pilot:

Ήδη με έχει limited proφίλε σε κάποια τμήματα της κοινότητας :rolleyes:.

Έγινε επεξεργασία από SpawnerGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.