Jump to content



e-shop.gr και κοροϊδία;


filthy_dwarf

Recommended Posts

Απ'oτι κατάλαβα φιλε μου,τόσο καιρό δεν είχες καταλάβει ότι πήρες μπαταρίες αντί για ram, ναι καλά κατάλαβες η μπαταρίες βγάζουν νερά(υγρά η ότι πούνε),και όταν βγάλουν νερά(υγρά) δεν καλύπτονται από εγγύηση, γιατί ο κύκλος ζωής του νερού(υγρού) έχει λήξει , για αυτόν τον λόγο έχεις κάνει λάθος εσύ και όχι ο τεχνικός ΝΑΙ ΚΑΛA ΑΚΟΎΣΑΤΕ Η ΜΠΑΤΑΡΊΕΣ ΈΧΟΥΝ ΥΓΡA

:wall::wall::wall:

Sorry φιλε μου γιατί τα τραβάς όλα αυτά ,αλλα έσκασα από τα γέλια (Αφήστε με να πέσω από τον ουρανοξύστη γιατί με αυτά που ακούω έμαθα να πετάω).

:hang3::hang3::hang3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

πριν από μερικές ημέρες παραγγέλνω το παρακάτω προϊόν LIFEVIEW NOT ONLY TV USB VIDEO EDITOR LV5EDLX - VIDEO PRODUCTS - E-SHOP.GR για να φτιάξω 2 παλιές βιντεοκασέτες μεγάλης αξίας για μένα και μιας και οι θήρες pci είναι κριμένες από τις vga,ήθελα μια κάρτα σύλληψης video που να είναι usb! στο cd εγκατάστασης είναι οι οδηγοί και ένα τελείως ερασιτεχνικό πρόγραμμα για συληψη βίντεο.βάζω την συσκευή με του οδηγούς,όλα καλά μέχρι εδώ! το προγραμματακι της Ulead βλέπει την συσκευή,έχω ήχο και εικόνα αλλά σε ασπρόμαυρο! λέω νταξ Ulead..... βάζω το Adobe Premiere Pro CS5 όπως και να έπαιξα με τις ρυθμίσεις η συσκευή είναι άφαντη και τα ίδια ακριβώς είχα με άλλα 3 επαγγελματικά προγράμματα που δοκίμασα.

το πάω λοιπόν πίσω σήμερα και μέσα στη προθεσμία των 7 ημερών από την ημνια αγοράς, τους λέω το ιστορικό και τι μου λένε?

η συσκευή δουλεύει μόνο με το δικό της πρόγραμμα αν διάβαζες στα χαρακτηριστικά. και εδώ έχω πάρει ανάποδες! κάτσε ρε φίλε για δείξε μου που είναι αυτό γραμμένο στο site σας γιατί εγώ δεν το βλέπω πουθενά και αν αυτό που λες είναι έτσι τότε γιατί δεν το αναφέρετε?????? εεεεεε??? απατεώνες αν όντως ήταν έτσι δεν θα το αγόραζα,μετά από μια μικρή διαμάχη κράτησε το προϊόν και ένας θεός ξέρει πότε θα ξεμπλεξω πάλι με αυτούς, είναι σκληρό αυτό που θα πω αλλά επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που μου τα πρήζουν θα χαρώ να κλείσει τελείως το παλιό μπάχαλο τους και βέβαια αν υπήρχε διαθεσιμότητα και πληρότητα προϊόντων σε άλλα μαγαζιά δεν θα με ξαναβλεπαν αλλά να πάνε και να συχωρανε!

Link to comment
Share on other sites

βέβαια αν υπήρχε διαθεσιμότητα και πληρότητα προϊόντων σε άλλα μαγαζιά δεν θα με ξαναβλεπαν

σκ@τα διαθεσιμότητα και πληρότητα έχουν...τίποτα δεν έχουν πια, ότι παραγγέλνεις, το παραγγέλνουν και αυτοί..εδώ προσφορές κάνουν και λένε διαθέσιμο μετα απο 4-5 μέρες..:p Πλέον για μεγάλες αγορές άνω 50ευρώ πχ, συμφέρει να πας απο αλλα μαγαζια όπου τα έξοδα αποστολής αποτελούν μικρότερο ποσοστό των χρημάτων που δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα κάτι τέτοιο και είπα να δοκιμάσω από ebay.

Του ebay δουλεύει άψογα, με μόνο πρόβλημα ότι έπρεπε να δοκιμάσω διάφορα προγράμματα γιατί αυτό που είχε μέσα δεν λειτουργούσε ο ήχος. Αφού το βρήκα έπαιξε σωστά.

Και με τιμή super 7$!!!

Easycap USB Video TV DV VHS AudiO Capture Adapter

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

αγόρασα πρόσφατα μια ψήκτρα zalman για κάρτα γραφικών, από το κυπριακό e-shop, μου λένε σε mail :

Έχουμε ήδη τα χρήματα στο λογαριασμό μας. Μπορείτε να ενημερώσετε courier για να έρθει να παραλάβει τη παραγγελία σας από το κατάστημα μας στη Γερμασόγεια στη Λεμεσό και να αναλάβετε εσείς ο ίδιος τα έξοδα διανομής. Οι ώρες λειτουργίας μας είναι καθημερινά 9:00-13:00 και 15:00-19:00 εκτός Τετάρτη και Σάββατο που εργαζόμαστε 9:00-14:00.
άρα τι κάνω; ψάχνω μόνος μου κούριερ να πάει να το πάρει; μια ZM80C ήθελα, που δεν την έβρισκα πουθενά.
Και εγώ ήθελα κάτι τέτοιο και είπα να δοκιμάσω από ebay.

Του ebay δουλεύει άψογα, με μόνο πρόβλημα ότι έπρεπε να δοκιμάσω διάφορα προγράμματα γιατί αυτό που είχε μέσα δεν λειτουργούσε ο ήχος. Αφού το βρήκα έπαιξε σωστά.

Και με τιμή super 7$!!!

Easycap USB Video TV DV VHS AudiO Capture Adapter

δεν εμπιστεύωμαι τα usb, σαν τη ποιότητα μιας καλής PCI δεν έχει. Εγώ έχω αυτήν (#110597348278) και πραγματικά η κάρτα είναι διαμάντι. Κρύσταλο η εικόνα, τέλειος ήχος και πολύ καλό αποτέλεσμα, σε επίπεδο μιας Canopus.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια matrox parhelia και τώρα το καλοκαίρι θα τα βρει μπαστούνια, δε θέλω να πάθει τίποτα. Το στοκ cooler ζεματάει πολύ.

Αν είναι κανείς από Κύπρο θα του ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πριν από μερικές ημέρες παραγγέλνω το παρακάτω προϊόν LIFEVIEW NOT ONLY TV USB VIDEO EDITOR LV5EDLX - VIDEO PRODUCTS - E-SHOP.GR για να φτιάξω 2 παλιές βιντεοκασέτες μεγάλης αξίας για μένα και μιας και οι θήρες pci είναι κριμένες από τις vga,ήθελα μια κάρτα σύλληψης video που να είναι usb! στο cd εγκατάστασης είναι οι οδηγοί και ένα τελείως ερασιτεχνικό πρόγραμμα για συληψη βίντεο.βάζω την συσκευή με του οδηγούς,όλα καλά μέχρι εδώ! το προγραμματακι της Ulead βλέπει την συσκευή,έχω ήχο και εικόνα αλλά σε ασπρόμαυρο! λέω νταξ Ulead..... βάζω το Adobe Premiere Pro CS5 όπως και να έπαιξα με τις ρυθμίσεις η συσκευή είναι άφαντη και τα ίδια ακριβώς είχα με άλλα 3 επαγγελματικά προγράμματα που δοκίμασα.

το πάω λοιπόν πίσω σήμερα και μέσα στη προθεσμία των 7 ημερών από την ημνια αγοράς, τους λέω το ιστορικό και τι μου λένε?

η συσκευή δουλεύει μόνο με το δικό της πρόγραμμα αν διάβαζες στα χαρακτηριστικά. και εδώ έχω πάρει ανάποδες! κάτσε ρε φίλε για δείξε μου που είναι αυτό γραμμένο στο site σας γιατί εγώ δεν το βλέπω πουθενά και αν αυτό που λες είναι έτσι τότε γιατί δεν το αναφέρετε?????? εεεεεε??? απατεώνες αν όντως ήταν έτσι δεν θα το αγόραζα,μετά από μια μικρή διαμάχη κράτησε το προϊόν και ένας θεός ξέρει πότε θα ξεμπλεξω πάλι με αυτούς, είναι σκληρό αυτό που θα πω αλλά επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που μου τα πρήζουν θα χαρώ να κλείσει τελείως το παλιό μπάχαλο τους και βέβαια αν υπήρχε διαθεσιμότητα και πληρότητα προϊόντων σε άλλα μαγαζιά δεν θα με ξαναβλεπαν αλλά να πάνε και να συχωρανε!

Αδερφέ την παλεύεις; Τι σου φταίει το κατάστημα επειδή είσαι άμπαλος και δεν μπορείς να βρείς το σωστό software να χρησιμοποιήσεις; Οι πωλητές και οι τηλεφωνητές σε τι ακριβώς είναι υπεύθυνοι για αυτό που περιγράφεις;

Και εάν εσύ αύριο ξυπνήσεις και θέλεις με το που λες καλημέρα στο προϊόν να κάνει τη διαδικασία μόνο του, θα σου φταίει το eshop που δεν την κάνει;

Τα forum σας μάραναν, το βρήκατε τώρα - γράφεστε σε ένα forum και λέτε ότι να ναι!

Ο άλλος που ξεκίνησε το thread ας μας πει μια μικρή λεπτομέρεια, μήπως ήταν άμπαλος και αυτός και έστειλε τη μνήμη για service με υγρά υδρόψυξης επάνω της και καμένη επαφή;

Μα είναι δυνατόν να σε καλύψουν σε αυτή τη κατάσταση;

Φταίει το eshop εάν είστε κουλοί;

Εδώ οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές όπως asus - seagate κτλ δεν καλύπτουν βλάβες από ρεύμα και υγρά, το e-shop θα σε κάλυπτε;

Προκειμένου να τρώγεστε με τα ρούχα σας κατηγορώντας συγκεκριμένα μαγαζιά όπως το e-shop (λες και το πλαίσιο θα σας κάλυπτε στην ίδια περίπτωση) - πηγαίνετε διακοπές να ηρεμίσετε :clap:

Εάν νομίζετε ότι είστε θύματα κτλ, μην ξανά αγοράσετε από το συγκεκριμένο μαγαζί. Για να σας προλάβω, δεν είμαι υπάλληλος του παρόλο που αυτό είναι το πρώτο post. Απλά ενημερώνω ότι άνθρωποι του χώρου της πληροφορικής τα βλέπουν αυτά και γελάνε. Το 2012 υπάρχει μεγάλη ανάγκη του κόσμου για να μοιραστεί πράγματα, να δικτυωθεί κοινωνικά και όλα τα σχετικά, αλλά το να μοιράζεστε εμπειρίες στις οποίες κατηγορείτε άλλους λόγο δικής σας ημιμάθειας είναι ότι χειρότερο. Ακόμα και εάν το eshop σας κάλυπτε την εγγύηση, δείχνοντας δείγματα καλής θέλησης παρόλο που το πρόβλημα είναι στο μυαλό σας και όχι στο προϊόν σας (βλέπε lifeview) δεν θα μπαίνατε ποτέ ξανά εδώ μέσα για να μοιραστείτε την θετική κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24763]grace2012[/MENTION] with the all respect man αλλά αν ήταν όλοι πελάτες σαν και εσένα καλύτερα να πουλούσανε όλοι ραδίκια.

Πριν αγοράσεις software υπάρχουν και τα trial μπήκες στον κόπο να δοκιμάσεις ποτέ κανένα ή αγοράζεις με στα τυφλά και άμα δεν σου κάτσει ξεκινάς τους τσαμπουκάδες στα καταστήματα?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24763]grace2012[/MENTION] with the all respect man αλλά αν ήταν όλοι πελάτες σαν και εσένα καλύτερα να πουλούσανε όλοι ραδίκια.

Ακόμη και με τα ραδίκια, θα έβρισκαν λόγο να κάνουν μανούρα.

Το παραπάνω που περιγράφει ο φίλος με το lifeview είναι σαν να έρθει στη λαϊκή, να πάρει από εσένα ραδίκια και την επομένη εβδομάδα να στα φέρει πίσω και να σου πει τα βαλα σε θαλασσινό νερό και πίκρισαν όταν τα έβρασα.

Εσύ με τι σειρά σου θα του πεις ότι το θαλασσινό νερό δε κάνει και αυτός θα σου πει ότι στη περιοχή μου έχουμε μόνο τέτοιο, φέρε μου πίσω τα λευτά!!!

Καλημέρα καλό μήνα και καλές διακοπές :-)

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ την παλεύεις; Τι σου φταίει το κατάστημα επειδή είσαι άμπαλος και δεν μπορείς να βρείς το σωστό software να χρησιμοποιήσεις; Οι πωλητές και οι τηλεφωνητές σε τι ακριβώς είναι υπεύθυνοι για αυτό που περιγράφεις;

Και εάν εσύ αύριο ξυπνήσεις και θέλεις με το που λες καλημέρα στο προϊόν να κάνει τη διαδικασία μόνο του, θα σου φταίει το eshop που δεν την κάνει;

Τα forum σας μάραναν, το βρήκατε τώρα - γράφεστε σε ένα forum και λέτε ότι να ναι!

Ο άλλος που ξεκίνησε το thread ας μας πει μια μικρή λεπτομέρεια, μήπως ήταν άμπαλος και αυτός και έστειλε τη μνήμη για service με υγρά υδρόψυξης επάνω της και καμένη επαφή;

Μα είναι δυνατόν να σε καλύψουν σε αυτή τη κατάσταση;

Φταίει το eshop εάν είστε κουλοί;

Εδώ οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές όπως asus - seagate κτλ δεν καλύπτουν βλάβες από ρεύμα και υγρά, το e-shop θα σε κάλυπτε;

Προκειμένου να τρώγεστε με τα ρούχα σας κατηγορώντας συγκεκριμένα μαγαζιά όπως το e-shop (λες και το πλαίσιο θα σας κάλυπτε στην ίδια περίπτωση) - πηγαίνετε διακοπές να ηρεμίσετε :clap:

Εάν νομίζετε ότι είστε θύματα κτλ, μην ξανά αγοράσετε από το συγκεκριμένο μαγαζί. Για να σας προλάβω, δεν είμαι υπάλληλος του παρόλο που αυτό είναι το πρώτο post. Απλά ενημερώνω ότι άνθρωποι του χώρου της πληροφορικής τα βλέπουν αυτά και γελάνε. Το 2012 υπάρχει μεγάλη ανάγκη του κόσμου για να μοιραστεί πράγματα, να δικτυωθεί κοινωνικά και όλα τα σχετικά, αλλά το να μοιράζεστε εμπειρίες στις οποίες κατηγορείτε άλλους λόγο δικής σας ημιμάθειας είναι ότι χειρότερο. Ακόμα και εάν το eshop σας κάλυπτε την εγγύηση, δείχνοντας δείγματα καλής θέλησης παρόλο που το πρόβλημα είναι στο μυαλό σας και όχι στο προϊόν σας (βλέπε lifeview) δεν θα μπαίνατε ποτέ ξανά εδώ μέσα για να μοιραστείτε την θετική κατάληξη.

Τα φόρα για αυτό είναι, ναι. Για να γράφουμε ό,τι νά'ναι. Και μετά να επιβεβαιώνονται ή να καταρρίπτονται με επιχειρήματα. Όχι με προσωπικές επιθέσεις και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς. Ελπίζω οι υπόλοιπες δημοσιεύσεις σου να μην είναι σαν τη πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.