Jump to content



e-shop.gr και κοροϊδία;


filthy_dwarf

Recommended Posts

είναι. γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη και να βρω το δίκιο μου. αυτό που μπορώ να κάνω είναι να τους κράξω.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα. Αυτό που θέλω να πω ειναι οτι τα προβλήματα που έχουν ειναι δικό τους θέμα. Χρεωκοπημένοι ξε-χρεωκοπημένοι απο την στιγμή που παραμένουν ΑΝΟΙΧΤΟΙ ειναι υποχρεωμένοι να εξυπηρετούν τους πελάτες τους, μπας και σώσουν λίγη απο την αξιοπρέπεια τους. Τα άλλα ειναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Γενικώς πλέον όταν κάποιος παίρνει κάτι από eshop ειδικά μετά από το άρθρο 99 είναι αναμενόμενο να ξέρει τι να περιμένει.

Η ποιότητα των υπηρεσιών τους ήταν έτσι και αλλιώς ΜΑΚΡΑΝ η χειρότερη της αγοράς μετά και από την "ελεγχόμενη" χρεωκοπία τους είναι ευνόητο ότι έχει πέσει στα τάρταρα.

Για τον φίλο που άνοιξε το θέμα μπορεί να φωνάξει λίγο να μιλήσει με τον υπεύθυνο μήπως και καταφέρει κάτι, συνήθως άμα γκρινιάξεις σου κάνουνε την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα € είπαμε ότι γλίτωσες που τις πήρες από το E-shop και όχι από κάποιο άλλο μαγαζί;

Sorry για το αλάτι στην πληγή, αλλά με τόσα που έχουν γραφτεί, δεν περίμενα κανούριο θέμα για τις κοροϊδίες του E-shop...

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά άμα είχα την επιλογή θα το έβαζα στους κανόνες να μην δημοσιεύονται θέματα σχετικά με την κοροϊδία του eshop.

Ειλικρινά πιστεύω ότι δεν μας προσφέρουν κάτι αυτά τα θέματα πια, έχουν δημοσιευτεί πάνω από 200 θέματα με το ίδιο περιεχόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Πόσα € είπαμε ότι γλίτωσες που τις πήρες από το E-shop και όχι από κάποιο άλλο μαγαζί;

Sorry για το αλάτι στην πληγή, αλλά με τόσα που έχουν γραφτεί, δεν περίμενα κανούριο θέμα για τις κοροϊδίες του E-shop...

Καλά, καμιά φορά όμως ο αγοραστής στρεφόταν στο eshop λόγω διαθεσιμότητας και ποικιλίας.. κι όχι εξαιτίας της τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Στην αθήνα είναι ο τεχνικός.... σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο στα κεντρικά να αρχίσω να χώνω. όχι για να τις πάρω πίσω αλλά για να τους εξηγήσω γιατί δεν θα ξαναψωνίσω απο εκεί και γιατί θα κλείσουν.

Α ρε φίλε και να ξερες..........

Κρίμα. Απλά μην ξαναπάρεις απο κει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, καμιά φορά όμως ο αγοραστής στρεφόταν στο eshop λόγω διαθεσιμότητας και ποικιλίας.. κι όχι εξαιτίας της τιμής.

Ειδικά εν έτει 2011 με μαγαζιά σαν το MemoryC.com και το Amazon είναι ντροπή να λέμε ότι αναγκαστήκαμε να πάμε στο E-shop λόγω ποικιλίας...

Link to comment
Share on other sites

sorry της ram της επεστρεψες στο υποκαταστημα στα χανια και απο εκει στάλθηκαν αθηνα?

αν ναι οταν τους τις εδωσες ειδαν "νερο"? πανο τους?

αν οχι τοτε δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα παραπανω

ζητα και απο τον υπευθυνο καταστηματος να τους ενημερωση

αν εβλεπαν νερο απο την αρχη δεν θα της εστελναν αθηνα

οποτε το θεμα "νερου" να τους το κοψεις απο την αρχη

προσωπικα οταν επιστρεφω κατι για οποιονδήποτε λογο σε οποιοδήποτε κατάστημα

βαζω αυτον που θα το παραλαβει να του ριξει μια γρηγορη ματια οτι δεν λειπει τιποτα

και οτι δεν εχει εμφανη σημαδια "πηραγματος" απο την μερια μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπ' οψιν, οι Ripjaws που πηρα προσφατα απο e-world ηταν στην ιδια τιμη με memoryC οπως και μερικα αλλα ειδη. Το θεμα ειναι βεβαια η υποστηριξη αν κατι συμβει. Αν και ειδα κατι περιεργες αλλαγες προς τα πανω στο e-world προσφατα με αποτελεσμα να μη συμφερει σε συγκριση με τους "μεγαλο-ανταγωνιστες".

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εν έτει 2011 με μαγαζιά σαν το MemoryC.com και το Amazon είναι ντροπή να λέμε ότι αναγκαστήκαμε να πάμε στο E-shop λόγω ποικιλίας...

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Δεν έχουν όλοι την ίδια άνεση να αγοράζουν προϊόντα από καταστήματα εκτός Ελλάδας. Βέβαια οι Έλληνες έμποροι κάνουν ότι μπορούν προκειμένου να αλλάξει αυτό.

Θα προσυπογράψω πάντως με χέρια και με πόδια ότι αν δεν σου βάλει ο άλλος το Καλάσνικοφ στο κεφάλι είναι ντροπή να λες ότι σε ανάγκασε να πας στο e-psof99.

Link to comment
Share on other sites

well είπα να έδινα μία ευκαιρία στο e-shop αλλά κακός... ο λόγος βασικά που διάλεξα eshop ήταν ότι με βόλευε η παραλαβή απο το κατάστημα... τεσπα ναι εγώ φταίω βασικά που παράγγειλα απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπ' οψιν, οι Ripjaws που πηρα προσφατα απο e-world ηταν στην ιδια τιμη με memoryC οπως και μερικα αλλα ειδη. Το θεμα ειναι βεβαια η υποστηριξη αν κατι συμβει. Αν και ειδα κατι περιεργες αλλαγες προς τα πανω στο e-world προσφατα με αποτελεσμα να μη συμφερει σε συγκριση με τους "μεγαλο-ανταγωνιστες".

A)Οι τιμές σε όλες τις GSKILL ανέβηκαν προς τα πάνω ελαφρώς παντου.

Β)Αν συμβει κατι σε μνήμες απο Memoryc απλά τις στέλνεις με ενα συστημένο σε αυτους και τέλος.

Σε μερικές μερούλες έρχεται η αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εν έτει 2011 με μαγαζιά σαν το MemoryC.com και το Amazon είναι ντροπή να λέμε ότι αναγκαστήκαμε να πάμε στο E-shop λόγω ποικιλίας...

Παιδιά σκεφτείτε όμως και τις άλλες πόλις εκτός Αθήνας.

Για εμάς τις υπόλοιπης Ελλάδας το e-shop ήταν μεγάλη βοήθεια ειδικά αν δεν υπάρχουν

άλλα μαγαζιά παρά μόνο του τύπου αυτό θα πάρεις γιατί έτσι θέλω εγώ και που αλλού θα βρεις.

Προσωπικά ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με το e-shop και είναι μεγάλη ευκολία για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεφτείτε όμως και τις άλλες πόλις εκτός Αθήνας.

Για εμάς τις υπόλοιπης Ελλάδας το e-shop ήταν μεγάλη βοήθεια ειδικά αν δεν υπάρχουν

άλλα μαγαζιά παρά μόνο του τύπου αυτό θα πάρεις γιατί έτσι θέλω εγώ και που αλλού θα βρεις.

Προσωπικά ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με το e-shop και είναι μεγάλη ευκολία για εμάς.

Kαι πάλι δεν σε εμποδίζει κάτι να αγοράσεις από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Με παίρνουν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουν ότι η ram ήταν καμμένη και είχε βγάλει υγρά και γιαυτό δεν με καλύπτει η εγγύηση..... παίζει αυτό το πράγμα ή με κοροϊδεύουν ;;;;

Για να μαθαινεις...

Αυτο ειναι ο ορισμος του "ξεζουμισα" τις μνημες και ο πρωτος που το καταφερε ηταν ο ...

Chuck Norris :computer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.