Jump to content



e-shop.gr και κοροϊδία;


filthy_dwarf

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Με την ευκαιρία,αν του πουν ότι την αλλάζουν σε πόσο χρονικό διάστημα ειναι υποχρεωμένοι να του παραδώσουν την καινούργια;

Δηλαδή μπορούν να τον πηγαίνουν από τη μια βδομάδα στην άλλη,τον ένα μήνα στον άλλο κ.τ.λ.;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξαναπήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ζήτησα με email την "διάγνωση" και μου το αλλάξανε τώρα λέει ότι απο νερά κάηκε η ram. ναι έπεσαν νερά στο κουτί και το μόνο που χάλασε ήταν η μία μνήμη..... όπως και να έχει τις στέλνουν πίσω θα τις δώσω και σε φίλο τεχνικό να το επιβεβαιώσει και αν μου πει ότι λένε μπαρούφες επικοινωνώ με Kingston

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξαναπήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ζήτησα με email την "διάγνωση" και μου το αλλάξανε τώρα λέει ότι απο νερά κάηκε η ram. ναι έπεσαν νερά στο κουτί και το μόνο που χάλασε ήταν η μία μνήμη..... όπως και να έχει τις στέλνουν πίσω θα τις δώσω και σε φίλο τεχνικό να το επιβεβαιώσει και αν μου πει ότι λένε μπαρούφες επικοινωνώ με Kingston

Και πως το ξέρεις ότι δεν αφήσανε όλο το βράδυ την μια μνήμη στο νερό διότι δεν ήταν... βραστερή?

Μην ξεχάσεις το mail στην Kingston.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω και φυσικά δεν μπορώ να το αποδείξω....

Αν δεν κάνω λάθος οι συνομιλίες καταγράφονται. Μην ξεχάσεις πότε τους πήρες τηλέφωνο και βέβαια εφόσον στις στέλνουν πίσω μπορείς να θεωρήσεις πιθανή εξήγηση ότι αυτοί τις βρέξανε ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. Ατυχήματα συμβαίνουν και στον καλύτερο τεχνικό. Ας αποδείξουν λοιπόν αυτοί ότι δεν είναι ελέφαντες. Βάζω στοίχημα ότι οι δύο συνομιλίες σου, που σου λένε διαφορετικά πράγματα, δεν τους καλύπτουν ώστε να πουν ότι τους συκοφαντείς.

Αν έστελνα mail στην Kingston θα τους έλεγα πολύ απλά ότι "δεν έβρεξα ποτέ τις μνήμες, μου είπαν δύο διαφορετικές διαγνώσεις σε δύο διαφορετικά τηλέφωνα και προσωπική μου γνώμη ξεκάθαρα αρνούνται να κάνουν το RMA."

Απλά δεν τις έχουν ετοιμοπαράδοτες και δεν θέλουν να μπουν στην διαδικασία της αντικατάστασης.

Το e-shop ήταν DOA στις καλές του, δεν θα είναι τώρα που είναι ένα βήμα πριν την χρεωκοπία?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα epic story με το eshop...

Eτσι κι αλλιώς το μαγαζί πάει για φούντο, οπότε το θέμα είναι να διατηρήσεις την ψυχική σου υγεία (αν και εμάς, μας έφτιαξες μ'αυτά που διαβάζουμε) :man_in_love:

RMA λοιπόν απευθείας στην kingston :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος οι συνομιλίες καταγράφονται.

Μονομερώς και χωρίς την άδεια του συνομιλητή (άλλη μια ''δημοκρατική'' παραβίαση).Και ποιός με βεβαιώνει εμένα στη τελική ότι δε πέφτει το μοντάζ της αρκούδας;

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως γινανε τα μαγαζια πρεπει να παρουμε ενα τηλεφωνο με εγγραφη εμεις και να λεμε πριν μας μιλησουν "σας ενημερωνουμε οτι για λογους ασφαλειας του προιοντος που σας δωσαμε η κληση αυτη θα ηχογραφηθει".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.