Jump to content




DJD

Recommended Posts

Στο σπίτι που έφτιαξαν οι γονείς μου το 1975, έβαλαν ακριβό αφρικανικό ξύλο. Σήμερα, 35 χρόνια μετά και αφού έχει υποστεί πάρτυ, τακούνια, τσιγάρα, μικρά παιδιά να παίζουν αυτοκινητάκια, σφουγγαρίσματα (ναι!) και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς, χρειάστηκε ένα γυάλισμα κι αυτό έγινε το 2009.

Στη σπίτι που μένει τώρα η μητέρα μου με το φίλο της, ο οποίος είναι "πατωματζής" και από τους πολύ καλούς στην αγορά, έβαλαν "ένα πολύ καλό ξύλο" και ήδη μετά από 5 χρόνια χρειάστηκε επισκευή γιατί φούσκωσε από νερά πλυντηρίου που έτρεξαν.

Ότι πληρώσεις παίρνεις και δυστυχώς το καλό ξύλο είναι πολύ ακριβό. Πολύ όμως... :(

Το 1975 η υλοτόμηση στην Αφρική ήταν ελεύθερη.

Τώρα τα ξύλα από εκεί είναι προϊόν παρανομίας

Link to comment
Share on other sites

Το 1975 η υλοτόμηση στην Αφρική ήταν ελεύθερη.

Τώρα τα ξύλα από εκεί είναι προϊόν παρανομίας

Πάντως αυτό που λέμε "αφρικάνικο ξύλο" συνεχίζει να πωλείται και μάλιστα σε τιμές >400€ το μέτρο.

Τώρα αν είναι αφρικάνικης προέλευσης, ή είναι από αλλού κι έχει μείνει να το λένε έτσι, δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που λέμε "αφρικάνικο ξύλο" συνεχίζει να πωλείται και μάλιστα σε τιμές >400€ το μέτρο.

Τώρα αν είναι αφρικάνικης προέλευσης, ή είναι από αλλού κι έχει μείνει να το λένε έτσι, δε γνωρίζω.

Υπάρχει φήμη ότι αγοράζουν τα παράνομα οι Κινέζοι και τα επαναεξάγουν είτε σαν έπιπλα είτε σαν προϊόν

Link to comment
Share on other sites

true storu

brother: Ρε συ τα καρύδια έχουν χαλάσει

εγω: Ποια καρυύδια δεν έχουμε καρύδια ρε

αδελφός: και αυτό που ειναι στο διάφανο σακουλάκι τι είναι?

εγώ: Ρε μλκ δε βάζουμε το τσάι μήλου πάνω στο γιαούρτι και λέμε ότι τρώμε καρύδια:crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.