Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλημέρες στον λάμπη....παρεπιπτόντως {κυρίως για να τ' άκουει η πεθερά}, το κουτί αναβαθμίστηκε και έγινε πιο όμορφο, ο λάμπης ακόμα; Να τσοντάρουμε όλοι άμα είναι το κατιτίς μας για να αναλάβει ο dunkel την ανανέωση του site ...Τα δικά μου τα βάζει ο αστρολάβος απ'αυτά που μου χρωστάει από τα κάλαντα 2 χρονιές τώρα.

Ειχα και το πιο παράξενο request από το χωριό....Το ξέρετε ότι ψάχνουν να βρούν μεταλλικά" μασούρια για να κρύβουν τα χρήματα που θα βγάλουν από τις τράπεζες, για να μην κινδυνεύουν ούτε από τους τραπεζίτες -αρουραίους ούτε από τους αληθινούς αρουραίους, υγρασίες, φωτιές κτλ; Πως να το ψάξω αυτό στο ebay;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αίτηση για adsl στις 7 Μαρτίου. Μας λένε ότι η γραμμή θα μπει την Παρασκευή 29 Μαρτίου. Οκ, τη μέρα που μετακομίζουμε, οπότε δε θα μείνουμε χωρίς internet.

Τηλεφωνική συνομιλία την Παρασκευή:

-Για σας, από τον πΟΤΕ. Σε ποιό ύψος της Α. είστε;

-Τι εννοείτε σε ποιό ύψος; Δεν είναι λεωφόρος, 3 τετράγωνα δρόμος είναι... Είμαστε το τέλος του δρόμου πριν την Πλατεία.

-Ποιά πλατεία; Δεν έχει πλατεία στην Α.

-Καλά, με δουλεύετε, δεν ξέρω που μένω...;

-Μήπως υπάρχει κι άλλη Α στην Ελευσίνα;

-Ποιά Ελευσίνα, Μάνδρα είναι το σπίτι. Η Ελευσίνα είναι 19200, εμείς στην αίτηση έχουμε βάλει ΤΚ, 19600. Που έχετε πάει..;;;;!!!!

Μη σας τα πολυλογώ, είχαν πάει αλλού, γιατί η οδός μας είναι καινούρια και δεν την έχει ο χάρτης τους. Το Google Maps την έχει όμως. Ας το έβλεπαν. Τους είχαμε δώσει και το τηλέφωνο του από πάνω σπιτιού, αλλά προφανώς δε διασταύρωσαν καμία από αυτές τις πληροφορίες. Το αποτέλεσμα ήταν να επιστρέψουν το αίτημα πίσω σαν ανεκπλήρωτο και να μου λέει ο πάροχος ότι έχει απορριφθεί και πρέπει να κάνουμε αίτηση εκ νέου και φυσικά να περιμένουμε άλλον έναν μήνα. Τους ξέχεσα δημοσίως φυσικά στο Facebook, γιατί εκεί τους καίει και μας πήραν αμέσως τηλέφωνο για να το δούμε.

Στο μεταξύ, μπαίνω στο site του πΟΤΕ για να δω τιμές, γιατί μου είπε ο κουμπάρος μου ότι έχουν προσφορές. @@ μάντολες. Έρχεται στα διπλά λεφτά για τα ίδια πράγματα. Διπλά, όχι λίγο ακριβότερα. Πήγα όμως να δω για διαθεσιμότητα. Συμπληρώνω στα στοιχεία και όταν πάω να γράψω την οδό, με επιλεγμένη περιοχή Μάνδρα, μου λέει ότι δεν υπάρχει. Όταν βγάζω την περιοχή και γράφω την οδό, τη βρίσκει, αλλά στην περιοχή Άνω Ελευσίνα. Αυτό και μόνο αποδεικνύει ότι είναι @@κία του πΟΤΕ και όχι του παρόχου το ότι πήγαν σε λάθος μέρος. Αν ήταν δικός τους πελάτης βέβαια, θα πήγαιναν την άλλη μέρα να το διορθώσουν, αφού όμως είναι εναλλακτικού, ας περιμένει ο μ@κας. Δυσφήμηση του κάνουμε... Ζώα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και το πιο παράξενο request από το χωριό....Το ξέρετε ότι ψάχνουν να βρούν μεταλλικά" μασούρια για να κρύβουν τα χρήματα που θα βγάλουν από τις τράπεζες, για να μην κινδυνεύουν ούτε από τους τραπεζίτες -αρουραίους ούτε από τους αληθινούς αρουραίους, υγρασίες, φωτιές κτλ; Πως να το ψάξω αυτό στο ebay;
Κόψτε σωλήνα υδραυλικού με το μέτρο.Μετά καλάϊ...:jester:
Link to comment
Share on other sites

Μετανοείτε!

Μόλις "απολύθηκα" από την εθελοντική εργασία μου επειδή δούλεψα παράλληλα και σε δεύτερη εθελοντική εργασία. Το κλίμα είχε χαλάσει μου είπαν, όταν προσπάθησα να βγάλω λεφτά από άλλη πηγή και δεν τους το είπα.

Φωτογράφιζα εθελοντικά για μουσικό site. Κάποια στιγμή έδωσα φωτογραφίες σε κάποιο μάνατζερ τραγουδιστή για επιλογή αφίσας κτλ. και επειδή δεν θεώρησα αναγκαίο να το πω πρώτα στο site το γυαλί ράγισε. Ωστόσο το ποτήρι ξεχύλισε γι αυτούς όταν αργότερα φωτογράφισα εθελοντικά και για κάποιο άλλο site. Δεν ταίριαζα μου είπαν με τη φιλοσοφία τους. :big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Μετανοείτε!

Μόλις "απολύθηκα" από την εθελοντική εργασία μου επειδή δούλεψα παράλληλα και σε δεύτερη εθελοντική εργασία. Το κλίμα είχε χαλάσει μου είπαν, όταν προσπάθησα να βγάλω λεφτά από άλλη πηγή και δεν τους το είπα.

Είναι η γνωστή φιλοσοφία της πλήρους και αποκλειστικής εθελοντικής εργασίας. Τι σόι εθελοντής είσαι αν δεν την έχεις ξανακούσει;

Όταν λέω ότι η ανθρώπινη βλακεία είναι απύθμενη...

Link to comment
Share on other sites

8 η ωρα το πρωι χτυπαει το κουδουνι για 2λεπτα συνεχομενα...

Ποιος ειναι ?

Σορρυ φτιαχνω το θυροτηλεφωνο....

Στις 8 το πρωωωωωωωωωωι ???

Θα μαθω που μενεις καραφλααααααααα ! :rant:

Link to comment
Share on other sites

8 η ωρα το πρωι χτυπαει το κουδουνι για 2λεπτα συνεχομενα...

Ποιος ειναι ?

Σορρυ φτιαχνω το θυροτηλεφωνο....

Στις 8 το πρωωωωωωωωωωι ???

Θα μαθω που μενεις καραφλααααααααα ! :rant:

βρες το κουδουνι του... παρε οδοντογλυφυδα... σφηνωσε την να χτυπαει συνεχεια σπασε την να μην μπορει να βγει και να μην σταματαει το κουδουνι του ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.