Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ειδα την προηγουμενη Κυριακη το Spectre. Αξιζει να τη δει κανεις μονο αν εχει δει τις προηγουμενες τρεις της τετραλογιας (μεχρι στιγμης).
 
Το μονο αρνητικο της ηταν τα αθλια αστειακια σε μια ταινια που θα πρεπε να ειναι οτι πιο κοντα σε κηδεια γινεται.
 

Θεωρητικα στην επομενη ταινια θα εχουμε νεο Bond εφοσον ο Craig αναφερει στο τελος οτι εφυγε απο την ενεργο δραση.
Ομως ο Craig εχει υπογραψει για 2 ταινιες μετα το Skyfall και επιπροσθετα στο τελος του Spectre φευγει μαζι με την κορη του Mr. White, πραγμα ασυμβιβαστο για τις γυναικες του Bond.
Υποθετω πως στην επομενη θα χουμε την εκπληξη να δουμε παραλληλα τον Craig ως retired agent και τον νεο Bond (Tom Hardy??).

Link to comment
Share on other sites

The Sting (1973)

 

Πολύ ωραία ταινία, με δράση όπως δεν την έχουμε συνηθήσει. Είχε και πολύ ωραίο τέλος.

 

Η εικόνα γενικά ήταν πάρα πολύ καλή, αλλά παρατήρησα ότι σε κάποιες σκηνές ο οπερατέρ είχε κάνει λάθος εστίαση, π.χ. στη σκηνή με τον Πολ Νιούμαν στο μπάνιο, εστίαση στο πουκάμισο, με αποτέλεσμα τα μάτια και όλο το πρόσωπο του πρωταγωνιστή να είναι φλου.

Link to comment
Share on other sites

American Ultra  -> 5/10 Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.

 

Everest -> 8/10 Αρκετά καλή ταινία.

 

The Transporter refueled -> 6/10 για τη δράση και μόνο. Jason Statham is the best!!

 

Maze Runner: The Scortch Trials -> 8/10 Καλη η συνέχεια της πρώτης. Αν και κουρασμένος, με κράτησε ξύπνιο!! Μου θύμησε λίγο The Last Of Us!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0478970/?ref_=nv_sr_1

 

Λίγο παιδική, σκηνικά με ελαφρύ χιούμορ, χαλαρή ταινία για ευχάριστο δίωρο, καλά εφέ, κατα τα άλλα όχι κάτι το συνταρακτικό.

 

6.5/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zero tolerance -> 3/10 Αν και είμαι φαν των περιπετειών και των ταινιών δράσης, σε τούτη, έλεγα πότε να τελειώσει. Εντελώς χαμένα 90' από τον χρόνο μου. :(

 

Close Range -> 6/10 Δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αλλά τουλάχιστον πέρασε ευχαριστα η ώρα και με αποζημίωσε από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3726704/ The Experimenter

 

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα της ταινίας, ελκυστική σκηνοθεσία, συμπαθητική η ηθοποία των περισσοτέρων.

 

Αν δεν έχετε ιδέα για τα social experiments του Milgram , αξίζει τον κόπο  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oblivion

 

Για καποιο λογο την ταινια δεν την ειχα παρει πρεφα το 2013 και εκατσε να ακουσω το soundtrack της καθως εκανα βουτιες στο youtube .

 

Η προσωπικη μου αποψη ειναι πως η ταινια αποτελει αριστο δειγμα sci-fi  . Ανατροπη καλη αν και ισως καποιος να το ψιλιαζοταν ευκολα  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Youth -> 6.5 Μου αφησε την αισθηση ενος flat πραγματος. Πολυ ωραια φωτογραφια, καλες ερμηνειες, τρομερη Miss Universe (spoiler alert  :p  ), αλλα καπως δεν ταιριαξαν ολα αυτα οπως θα επρεπε. Μαλλον εχασα το νοημα που ηθελε να περασει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.