Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Μερικές που είδαμε τον τελευταίο καιρό

 

http://www.imdb.com/title/tt2059255/  - Πάρα πολύ καλή και γυρισμένη σε ρετρό στυλ

 

http://www.imdb.com/title/tt3381008/ - Πολύ είναι το 6 που έχει. Ίσως αν ήμουν στην ηλικία που είδα το τρελές σφαίρες να γέλαγα, τώρα ήταν απλά γελοίο με πολύ λίγες στιγμές γέλιου.

 

http://www.imdb.com/title/tt3616916/ - Αρκετά καλό 

 

http://www.imdb.com/title/tt1374989 - Λίγο καμένο, αλλά είχε χιούμορ και αν έχεις δει την αυθεντική pride and prejudice ταινία γελάς και παραπάνω.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2016 at 0:13 AM, SpirosKGR said:

Βλέπω εδώ και λίγη ώρα το Bridge of Spies. Πολύ καλογυρισμένο, πολύ καλή εικόνα. Εχουν αποτυπώσει άριστα την εικόνα εκείνης της εποχής. Σαν να ζεις μέσα στην ταινία. Μ'αρέσει κιόλας από ιστορικής άποψης η εποχή αυτή μεταξύ των 2 Παγκοσμίων Πολέμων- Ψυχρός πόλεμος. 

Την είδα πρόσφατα, μιας και βλέπω μόνο ταινίες εποχής, ιστορικές κ.λπ. και σπάνια κάτι πιό μοντέρνο. Εξαιρετική. Μου άρεσε πέρα από τον Χανκς που ούτως ή άλλως είναι κορυφή, ο ηθοποιός που έπαιξε τον Ρώσο κατάσκοπο. Στο πρόγραμμα κάποια στιγμή και το Captain Phillips με τον Χανκς επίσης. Δεν πρόλαβα να δώ αν την έχει δεί κανείς από εδώ για να σχολιάσει αν αξίζει. 

 

Επίσης, πρόσφατα είδα και αυτήν http://www.imdb.com/title/tt1663202/. Εκπληκτική η φωτογραφία και η ηθοποιία, παρατραβηγμένο το σενάριο σε πολλά σημεία. 

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος pnick έγραψε:

Την είδα πρόσφατα, μιας και βλέπω μόνο ταινίες εποχής, ιστορικές κ.λπ. και σπάνια κάτι πιό μοντέρνο. Εξαιρετική. Μου άρεσε πέρα από τον Χανκς που ούτως ή άλλως είναι κορυφή, ο ηθοποιός που έπαιξε τον Ρώσο κατάσκοπο. Στο πρόγραμμα κάποια στιγμή και το Captain Phillips με τον Χανκς επίσης. Δεν πρόλαβα να δώ αν την έχει δεί κανείς από εδώ για να σχολιάσει αν αξίζει. 

 

Επίσης, πρόσφατα είδα και αυτήν The Revenant (2015) - IMDb. Εκπληκτική η φωτογραφία και η ηθοποιία, παρατραβηγμένο το σενάριο σε πολλά σημεία. 

Ο Τομ Χανκς είναι εξαιρετικός ηθοποιός. Οσες ταινίες του έχω δει μαρέσουν. Οντως ο ηθοποιός που έκανε το Ρώσο κατάσκοπο φοβερός επίσης. 

Το captain phillips το ειχα δει το 14 πολύ καλή! Εξαιρετική ερμηνεία !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Χανκς δεν παίζεται... Από κωμωδία, σε δράμα, σε περιπέτεια, σε κοινωνικό.

Έχουμε και ίδια μέρα γενέθλεια :)

 

Πολύ καλό και το Captain Philips, βασίζεται σε αληθινή ιστορία, όπως και το Bridge of Spies.

Ο ρώσσος στο BoS, Mark Rylance, πήρε το Oscar β' ανδρικού.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wizard! said:

Ο Χανκς δεν παίζεται... Από κωμωδία, σε δράμα, σε περιπέτεια, σε κοινωνικό.

Έχουμε και ίδια μέρα γενέθλεια :)

Έτσι εξηγείται...

Πολυτάλαντος! :p

 

Πέρα από την πλάκα, είναι όπως τα λες. Φοβερός. Άκόμα γελάω με το Κελεπούρι (the money pit) τόσα χρόνια μετά. Ή ποιός ξεχνάει τον Ναυαγό; Δεν το ήξερα ότι βραβεύτηκε ο "Ρώσος". Δεν παρακολουθώ Οσκαρ κλπ. Το άξιζε πάντως.

 

Οπότε ο Captain Phillips παίρνει σειρά. Βλέπω σπάνια πλέον ταινίες και θέλω να είμαι κάπως σίγουρος ότι αξίζει να δω κάτι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Phantom (2013)

 

Πάρα πολύ καλή ταινία. Δεν είναι κλειστοφοβική σαν άλλες του είδους (θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι), αλλά το τέλος τα σπάει! Δε γράφω τίποτα για να μη το χαλάσω σε όσους τη δούν.

Τα ηχητικά εφφέ τα θεωρώ φτωχά. Ειδικά στη σκηνή που πάνε στο μέγιστο βάθος (σε όλες τις ταινίες με υποβρύχια το κάνουν αυτό!) οι τριγμοί ήταν ελάχιστοι.

Στην αρχή ξύνισα που είδα τη φάτσα του David Duchovny αλλά αποδείχτηκε πάρα πολύ καλός στο ρόλο του. Φυσικά και να τη δείτε.

 

EDIT: Μάθαμε και τη φίρμα ρολογιών Ulysse Nardin, που άμα δείτε τιμές, θα πάθετε εγκεφαλικό. Όμορφα όμως!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PetrosD said:

EDIT: Μάθαμε και τη φίρμα ρολογιών Ulysse Nardin, που άμα δείτε τιμές, θα πάθετε εγκεφαλικό. Όμορφα όμως!

Εγκεφαλικό...; Χαχαχχααα....

http://www.forbes.com/sites/jackforster/2012/06/22/a-bargain-at-half-a-million-the-greubel-forsey-tourbillon-double-technique/#1f317c553057

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το 13 hours.Πολυ καλη ταινια.Σοβαρα γυρισμενη,καλη ερμηνεια ηθοποιων και σε κραταει σε αγωνια μεχρι τελος.

Προβλεπεις βεβαια τι μπορει να γινει αλλα με μια αμφιβολια μηπως υπαρχει ανατροπη.

 

Στα καπακια εβαλα το The Brothers Grimsby και με πηρε ο υπνος :p

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Warcraft-Poster.jpg?resize=1024%2C768

 

πέρασε ευχάριστα η ώρα.. με χάλασε λίγο το ότι ήταν φανερά φτιαγμένη για πρώτο μέρος τριλογίας, αλλά ήταν πολύ καλή, με προσεγμένα εφέ κλπ.. έχασα κ κάτι ψηλά λόγω της περίεργης ομιλίας των ορκ.. θα της έβαζα 8, μα σε όσες έχω βάλει 8 τις έβλεπα άνετα ξανά... αυτή ίσως βαριόμουνα λιγάκι.. ίσως επειδή δεν έχω κ "σκάλωμα" με οτιδήποτε blizzardοειδές.. (7 τελικά)

Link to comment
Share on other sites

Cine-4-ήμερο αυτό που πέρασε!!!

 

Andron: The black labyrinth -> 4/10 Πιστεύω ότι μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο.

Another world -> 5/10 Είχε δράση, πιστολίδι αλλά δεν το πήγε καλά μέχρι τέλους κατά τη γνώμη μου.

Life on the line -> 7/10 Μου άρεσε το θέμα και γενικά το story. Δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας!!!

Gridlocked -> 7/10 Ατελείωτο πιστολίδι και ανατροπές. Οι φαν του είδους θα περάσουν καλά!!

Midnight Special -> 8/10 Πάρα πολύ ωραία ταινία, με κράτησε μέχρι τέλους και άνετα θα της ξανάβλεπα!!!

The carrier -> 4/10 Κι εδώ μπορούσαν καλύτερα.

Wildlike -> 6/10 Μέτρια για τα γούστα μου αλλά γυρισμένη στα υπέροχα τοπία της Αλάσκα.

The Brothers Grimsby -> 6/10 Είχε κάποιες καλές ατάκες, αλλά δεν γέλαγα κι όλη την ώρα. Με το Ζόχαν είχα γέλασει περισσότερο!!!

Link to comment
Share on other sites

13 hours. Πολυ δυνατη ταινια. Λιγο πιο κατω απο τα επιπεδα του black hawk down.

Eye in the sky. Παρααα πολυ καλη ταινία. Την συστηνω ανεπιφύλακτα. Νομιζω το μνμ που μας περναει ειναι το ποσο στα @@ τους ειναι οι πουκαμισαδες πολιτικοι πχ εκει με το πινκ πονκ που επαιζε ο αλλος και επρεπε να παρει μια σημαντική αποφααη.

Το brother s grismby τα ιδια με τους απο πανω. Δεν γελας και πολυ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Now u see me 2.

Το ειδα σινεμά. Τιγκα ο σινεμας παρολο που παιζεται αρκετό καιρο.

Παρα πολυ καλη. Αρκετα αστειακια που ταιριαζαν παρα πολυ στο υφος της ταινίας, δράση πιο πολυ απο το 1ο και περασα ενα φανταστικο 2ωρο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.