Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

^^^

Δεν χρειάζεται να κάνεις χειροκίνητα backup. Υπάρχουν free προγραμματάκια που σου κάνουν sync τα αρχεία σου μόνο από το ένα folder στο άλλο.

Βάλε τους backup δίσκους σου σαν εξωτερικούς σε USB case και ρύθμισε ένα αυτόματο schedule να γίνεται το backup ανά τακτά διαστήματα.

Ένα προγραμματάκι που είχα χρησιμοποιήσει και μου άρεσε ήταν το freefilesync.

Φυσικά και τα Windows 7 έχουν αυτόματο backup.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα Corsair CX430, καθώς το PC power and cooling turbo cool 1200W ήταν Overkill για ένα ταπεινό HTPC

Βλέπετε καμια διαφορά; :p

το 1200άρι θα το κρατήσω στην άκρη μήπως κάνω αργότερα κάνα μεγάλο workstation με 4x Furry :D

εγώ πριν είχα i7 Xeon με 4x 2TB (2x Raid1 arrays), άρα 4TB σύνολο στα δεδομένα. Οπότε ότι και να συμβεί είχα ρεζέρβες.

Τώρα θα αλλάξω το datacenter με έναν Core2Duo E8400 σε μια ECS G45T-M2 και έναν 4TB seagate. Τους παλιούς δίσκους θα τους έχω αντίγραφα του 4άρη, και του 2ου 4άρη που θα πάρω αργότερα. Το μόνο μείον είναι ότι πρέπει χειροκίνητα να κάνω backup ενώ πριν είχα το raid αλλά δεν με πειράζει, 1 φορά το μήνα θα το κάνω. :rolleyes:

 

Καλορίζικα!

Δύο μικρές παρατηρήσεις:

datacenter =/= storage

RAID is not backup :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Αντώνη !! :) μεγιές, τώρα δεν υπάρχει επιστροφή σε οτιδήποτε πέρα από μηχανικό , welcome to the club. Από που και πόσο;

Ισχύει, όσο αρχίζω και το συνηθίζω, τόσο περισσότερο το αγαπώ! 

100€ και πιθανότατα από reviewer μιας και είναι US και το είχε πριν κυκλοφορήσει. H EU έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

 

Παρεμπιπτόντως νόμιζα πως ήταν χαλασμένο! Πατούσα κάποιο πλήκτρο, άφηνα το δάκτυλο μου πάνω, πατιόταν άπειρο-ελάχιστα και το έκανε register!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγίνει το κακό με τις απομιμήσεις κινέζικων εταιριών από μικρότερους. Πήρα μία tempered glass Nillkin (για iphone) και ήταν μαϊμουδιά!

Αλήθεια πως και δεν έχει γίνει θέμα ακόμα το onepus 2???

Link to comment
Share on other sites

Λες και το καλωδιόνι να είναι φόλα; Η συσκευασία κυριλέ φαινόταν (εκτός των τυπογραφικών :hehe: ) Αλλά γενικά ναι, πέφτει πολύ μπανάνα και στα αξεσουάρ.

 

 

Για το ΟΡ2, κάτσε να το πιάσουμε στα χέρια μας και λογικά θα ανοίξει θέμα. Μεγάλη βλακεία τους που δεν έβαλαν quickcharge. Ό,τι να ΄ναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια κάμερα; Τι, πώς, πού, πόσο;;;;

xiaomi yi απο ενα τυπα στο ιντερνετ (Ελλαδα) την βρήκα στα 90Ε (Λίγο τσιμπημενη αλλα αφου δεν μπορούμε να αγοράσουμε απο έξω) μετα πήρα και δεύτερη μπαταρία και φορτιστή να φορτίζει παραλληλα και τις 2 μπαταριες και ενα ανταπτορακι απο κάτω για να προσαρμόζεται σε go pro αξεσουαρ.

ολα μαζί 110Ε.

Τωρα περιμενω να μου φέρει και την αδιάβροχη θήκη.

Τρομερη εφαρμογη της xiaomi στο android. Επίσης μου εκανε firmware update μέσω του app! Ενω στο youtube δείχνει πως να το κανεις το update μέσω της κάρτας Sd

Έγινε επεξεργασία από NooDle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μαμω τα capital control!!!! Την yi θα την έπαιρνα μολις πληρωνώμουν, αλλά δεν πρόλαβα....

 

Αφού θες την αδιάβροχη θήκη, κοίτα και μια μάσκα ου είχε βγάλει η xiaomi (νομίζω) που προσαρμοζόταν κατευθείαν πάνω την η yi.

 

εδω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.