Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εχω μείνει στις 17 λέξεις (με λυμένους όλους τους αντίστοιχους γρίφους).

Ψάχνω όλα τα posts των V.I.P.s, Reviewers, Mods, Admins και Founders από 24/11 έως και 8/12 και δε γίνεται τίποτα! Παραμένουν 17 (εκ των οποίων 3 αγγλικές)... Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Τις λέξεις τις βρίσκεις, κάτι θα σου έχει ξεφύγει. Αν εξαιρέσουμε έναν από τα μέλη της ομάδας (ξέρεις ποιός είσαι, τόσο ηλεκτρονικό μελάνι δεν έχει χαλάσει το μισό internet) οι υπόλοιποι δεν έχουν τραγικά πολλά post.

Πήγαινε σιγά-σιγά και θα το βρεις αυτό που σου λείπει.

Ο λαός απαιτεί χριστουγεννιάτικα hints. Έχετε 3 μέρες να μας ικανοποιήσετε, στις 26 κατεβαίνω Αθήνα με αλυσοπρίονο, ότι φοίνικες βρω θα πάνε για προσάναμα για το τζάκι..μαζί με την 3λογία του indiana jones. You have been warned.

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε η λέξη και ο γρίφος της ήταν εύκολος. Done λοιπόν εδώ... Έχω μια απορία σχετικά με το πως μετρούνται οι πόντοι, αλλά το ρώτησα στο επισημο thread του διαγωνισμού, μια και εκεί νομίζω ότι ανήκει.

Πάντως κοιμήθηκα 4+.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κόψει τις φλέβες μου για το τελευταίο γρίφο τον οποίο νόμιζα οτι τον είχα λύσει αλλα τον είχα τελικά αφήσει στη μέση . Αυτόν με το "μαγικό" νούμερο.... =/

3ις μερες και δε βρισκω τι κ πως!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κόψει τις φλέβες μου για το τελευταίο γρίφο τον οποίο νόμιζα οτι τον είχα λύσει αλλα τον είχα τελικά αφήσει στη μέση . Αυτόν με το "μαγικό" νούμερο.... =/

3ις μερες και δε βρισκω τι κ πως!

Κι εγώ το ίδιο, + τον γρίφο με το thelab.gr :wall:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κόψει τις φλέβες μου για το τελευταίο γρίφο τον οποίο νόμιζα οτι τον είχα λύσει αλλα τον είχα τελικά αφήσει στη μέση . Αυτόν με το "μαγικό" νούμερο.... =/

3ις μερες και δε βρισκω τι κ πως!

και εγώ αυτόν και την φώτο :wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μέρες ακόμα.. παλέψτε το μέχρι τα Χριστούγεννα και βλέπουμε :)

Το παλέψαμε μέχρι τα Χριστούγεννα, αλλά δεν είδαμε.... Η πρασινομάτα δεν παλεύεται:hang3::hang3::hang3:

Link to comment
Share on other sites

τον φοίνικα που μετέφρασα μέχρι και το τι λέει από κάτω και ακόμη δεν έβγαλα άκρη δηλαδή το θεωρείται "εύκολο" (παρόλο που δείχνει ξεκάθαρο..); :wall::hang3: όπως επίσης το "άδωρο..." :fist::fist:

Link to comment
Share on other sites

τον φοίνικα που μετέφρασα μέχρι και το τι λέει από κάτω και ακόμη δεν έβγαλα άκρη δηλαδή το θεωρείται "εύκολο" (παρόλο που δείχνει ξεκάθαρο..); :wall::hang3: όπως επίσης το "άδωρο..." :fist::fist:

Kαλά έφθασες να μεταφράσεις τον φοίνικα και δεν το βρήκες ακόμα;

Τράβα για ύπνο και αύριο με την ησυχία σου και παρέα με φραπεδάκι σε 5 λεπτά θα το έχεις βρεί !!!

Τώρα για το άδωρο και εγώ μαύρα μεσάνυκτα...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.