Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

αν δεν είσαι γνώστης κάποιων πραγμάτων δεν μπορείς να βγάλεις άκρη...

Ένα μεγάλο :clap: στον δημιουργό του γρίφου :dance3::dance3: γιατί την ώρα που το σκεφτόταν πρέπει να ήταν σίγουρα περικυκλωμένος από διαβολικά πνεύματα :p

Αυτό να εκληφθεί ως hint? :wassat:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δε ξερω τον ακριβη ορο του spoiler αλλα αυτο που εγραψα δε βοηθαει κανεναν.

Αντι να πω το γριφο του ταδε που αυτο βοηθαει κιολας οτι αυτος εχει γριφο...απλα το ειπα αλλιως...

Anyway αν ξεκινησεις θα δεις οτι δε σου λεει κατι αυτο που εγραψα

Link to comment
Share on other sites

Το spoiler είναι οτιδήποτε φανερώνει σε κάποιον, κάτι που θα βρει/δει αργότερα χαλώντας το σασπένς.. Σαν να πηγαίνεις να δεις έργο και να σου λέω εγώ ποιος θα πεθάνει στο τέλος.

Είπαμε δεν έδωσες λύση, αλλα σίγουρα όταν μου εμφανιστεί θα χαρώ λιγότερο..

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Το spoiler είναι οτιδήποτε φανερώνει σε κάποιον, κάτι που θα βρει/δει αργότερα χαλώντας το σασπένς.. Σαν να πηγαίνεις να δεις έργο και να σου λέω εγώ ποιος θα πεθάνει στο τέλος.

Είπαμε δεν έδωσες λύση, αλλα σίγουρα όταν μου εμφανιστεί θα χαρώ λιγότερο..

Μηπως να αρχισεις να παρακολουθεις το εν λογω topic ΟΤΑΝ βρεις ΟΛΕΣ τις αρχικες λεξεις? Αλλωστε το λεει και το θεμα... ΓΡΙΦΟΙ the ponos thread ...η ακομα καλυτερα παλεψε μονος σου τους γριφους και μολις δεις οτι κολλας ελα εδω μπας και βρεις κανα hint ...all happy.

Έγινε επεξεργασία από ison
Link to comment
Share on other sites

Μολις το βρηκα. Σκεφτομουνα οτι πιο διαστραμμενο γινεται :man_in_love: αλλα η λυση ηταν πιο απλη !!! :clap:

Συνηθως ετσι ειναι παντα.Αλλα σε μερικους γριφους το απλο φανταζει...:hang3:

Εχω ριξει παντως αρκετες καταρες σε μερικους..γριφους:whip: .Οχι τιποτα εξτριμ , στα πλαισια της λογικης :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψάχνουμε από τις 24/11 και μετά; γιατί έχω βρει 17/18 λέξεις αλλά έψαξα ξανά πάνω από 6 φορές αυτούς που δεν έχω βρει ακόμη λέξη και δεν βρήκα τίποτα... :wall::wall::wall::wall::hang3::hang3:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψάχνουμε από τις 24/11 και μετά; γιατί έχω βρει 17/18 λέξεις αλλά έψαξα ξανά πάνω από 6 φορές αυτούς που δεν έχω βρει ακόμη λέξη και δεν βρήκα τίποτα... :wall::wall::wall::wall::hang3::hang3:

ναι 24 και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησα να ασχολούμαι. Βρήκα 2 λέξεις greeklish (ελπίζω να έχω δυνάμεις να ψάξω σε όλα τα ποστς) και από τους 2 γρίφους έλυσα τον ένα και πολύ χάρηκα! :dance3:

Άντε να δούμε και τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Μία λέξη μου μένει να βρω. Τους γρίφους τους περισσότερους τους έχω λύσει, 2 νομίζω μου μένουν.

Οι μόνοι γρίφοι που έχω "ενσταση" ως τώρα, είναι ο γρίφος με το πρόσωπο και την κρυμμένη λέξη. Ο γριφος με την λέξη είναι εύκολος, οπότε νταξ, μικρό το "σφάλμα", αλλά ο άλλος είναι...κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση -αν δεν ειναι spoiler-, στο γριφο με την προσθεση η πραξη ειναι μια η περισσοτερες ξεχωριστες?

Μία πράξη είναι.

Έγινε επεξεργασία από madboy1989
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.