Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Επειδή είμαι στις καλές μου... για πείτε για ποιους γρίφους θέλετε hints.

Hints; Θα πέσουν hints;; :happy2:

1) "Τι δείχνει η εικόνα;" νομίζω ότι έχω καταλάβει τι ζητάει, άλλα ότι και αν βάζω - greeklish ή αγγλικά - δεν το παίρνει. Ο γρίφος, μάλλον, φαίνεται αυτόνομος. ΕΡΩΤΗΣΗ: Είναι ακριβώς 9 γράμματα "της μορφής xxxxxxxxx.html" και είναι greeklish;

2) Αυτός που λέει για "μαγικό νούμερο" έχω βρει μέσα στα κεφαλαία γράμματα μια αγγλική λέξη που δε φαίνεται να χρησιμεύει κάπου...; Επισης, με ποιον άλλον γρίφο σχετίζεται;

3) Ο Φοίνικας είναι αυτόνομος γρίφος;

4) Αριθμοί .... -> για lab ??? :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κολλησει στον φοινικα και την νυφη να πω την αληθεια δεν θα ζητησω βοηθεια για τον φοινικα γιατι μου φαινεται επιλυσιμος και οντως κατι μας διαφευγει εμεις που το ψαχνουμε

Πιστευω το δυσκολοτερο απο ολα ειναι η νυφη οποτε ενα hint εκει θα χρησιμευε παρα πολυ για τους περισσοτερους γιατι μας βλεπω για οφθαλμιατρο στο τελος της εβδομαδας!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Άδωρο και νύφη από δώ. Καλά την τύπισσα την έχω απορρίψει λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά στο άδωρο ακόμη να μου έρθει η φλασιά..:hmm:

Πάντως θα προτιμούσα να μη δοθούν hints...τις απορίες μας μπορούμε να τις λύσουμε μετά το πέρας του διαγωνισμού. :)

Link to comment
Share on other sites

Άδωρο και νύφη από δώ. Καλά την τύπισσα την έχω απορρίψει λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά στο άδωρο ακόμη να μου έρθει η φλασιά..:hmm:

Πάντως θα προτιμούσα να μη δοθούν hints...τις απορίες μας μπορούμε να τις λύσουμε μετά το πέρας του διαγωνισμού. :)

Το αδωρο ειναι ισως ο ευκολοτερος "σπαστικος" γριφος...απλα πρεπει να καταλαβεις τι σου ζηταει...διαβασε τι λεει και κανε την ερωτηση στον ευατο σου....τι πρεπει να βρεις?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ειχες βρει τη λεξη μου.

Αυτο.Τιποτα αλλο.

Την ειχα βρει!!! Και να φανταστεις στην αρχη νομιζα οτι μπορει να εχει βαλει και 2 λεξεις ενα ατομο και εψαχνα σε σενα κανενα 2ωρο και ξαφνικα τελειωσαν οι σελιδες χωρις να σε εχω τελειωσει! Αλλα ειχα βρει τη λεξη σου.

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα βρει!!! Και να φανταστεις στην αρχη νομιζα οτι μπορει να εχει βαλει και 2 λεξεις ενα ατομο και εψαχνα σε σενα κανενα 2ωρο και ξαφνικα τελειωσαν οι σελιδες χωρις να σε εχω τελειωσει! Αλλα ειχα βρει τη λεξη σου.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι την "είχες" βρεί.

Πάντως ο κύριoς nephiλιμ είναι για σκότωμα. Σταμάτα να στέλνεις μηνύματα!

Έγινε επεξεργασία από milkos
Link to comment
Share on other sites

Το αδωρο ειναι ισως ο ευκολοτερος "σπαστικος" γριφος...απλα πρεπει να καταλαβεις τι σου ζηταει...διαβασε τι λεει και κανε την ερωτηση στον ευατο σου....τι πρεπει να βρεις?

Δε νομίζει να βοηθάει αυτό. Αν θυμάμαι καλά, έχει ξαναχρησιμοποιηθεί παρόμοια "τεχνική" σε προηγούμενο Χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό και αυτό βοήθησε εμένα. Ανέτρεξε σε λύσεις προηγουμένων ετών.

Ένα hint θα ήταν: Όταν παίζεις χαρτιά στο Πρωτοχρονιάτικο τραπέζι, τα υπολογίζεις τα κέρδη σου; Βλέπεις τι έχεις κερδίσει;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.