Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

<==Φοίνικα

Αν και αυτό με την νύφη είναι ολίγον τραβηγμένο, δε με ευχαρίστησε ιδιαιτέρως που το έλυσα.

τι εννοεις τραβηγμενο?και γιατι δεν σε ευχαριστησε..? οσο δυσκολοτερο ειναι τοσο πιο πολυ θα επρεπε να ευχαριστηθεις...εκτος αν ειναι καμια χαζομαρα η απαντηση...

HINTS ΓΙΑ ΠΡΑΣΙΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ THELAB.GR!!FTW

Έγινε επεξεργασία από johngamer
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα, και αν είναι spoiler 2 μέρες πριν την λήξη ζητάω ταπεινά συγνώμη, στον γρίφο του RootX, ποια είναι η πράξη? οι γραμμούλες είναι κενά ή παριστάνουν μια μεγάλη γραμμή? ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα, και αν είναι spoiler 2 μέρες πριν την λήξη ζητάω ταπεινά συγνώμη, στον γρίφο του RootX, ποια είναι η πράξη? οι γραμμούλες είναι κενά ή παριστάνουν μια μεγάλη γραμμή? ?

πρόσθεση είναι, και οι παυλίτσες είναι μια γραμμή !

Link to comment
Share on other sites

hints? :dance3:

Έχω βρει την ερώτηση με το "νούμερο" και σκαλώνω στο να την απαντήσω...:p //Done!

btw, αυτό ήταν το γριφception?

Επίσης αυτό με το xxxxxxxxx.html υπάρχει αντιστοιχία στα γράμματα ή απλώς για το .html το λεει; Αν και αυτό πιστεύω θα το βρώ... :D

Φοινικάς (και όχι η νύφη! done!) με έχει σκαλώσει :wall:

PS: για το thelab.gr θα έλεγα σαν απάντηση μια που έχω βάλει και σε ένα αλλό και η οποία είναι σωστή. Όμως τελικά δεν είμαι απολύτως σίγουρος σε ποιόν από τους δύο γρίφους ανήκει αυτή η απάντηση...:shout: (υποθέτω όχι στο thelab.gr)

Έγινε επεξεργασία από LiK
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη νύφη!

Δεν θέλουμε (θέλω? :p) hint για αυτό!

Δυσκολό νομίζω... Αλλά εμένα μ άρεσε όταν το βρήκα :)))

// Κάτι ακόμη... Μήπως με τις απαντήσεις που είναι σε greeklish πρέπει να γίνει κάτι;

Την είχα ηδη πατήσει σε 2 γρίφους όπου έβαζα το σωστό απλώς με λάθος γραφή και νόμιζα οτι ήταν λάθος.

Και τώρα νομίζω οτι έχω βρει την απάντηση του thelab, αλλά απλώς δεν την γράφω σωστά :(

Έγινε επεξεργασία από LiK
Link to comment
Share on other sites

ο φοίνικας παλεύεται λίγο "έρευνα" θέλει.

Ένα hint για την νυφούλα την πρασινομάτα όμως θα βοηθούσε τώρα στο τέλος... γιατί γίναμε κοκκινομάτηδες όλοι !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άντε να βοηθήσω λίγο με την πρασινομάτα. Φαντάζομαι το video hint που κρύβεται στον κώδικα το είδατε ε; Ε ακολουθήστε αυτό που ακριβώς λέει. Το δεύτερο hint είναι ... περίπου 1200%.. Αυτά...

[MENTION=9387]victor[/MENTION] clear cache/cookies για αρχή. Άλλαξες password μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άντε να βοηθήσω λίγο με την πρασινομάτα. Φαντάζομαι το video hint που κρύβεται στον κώδικα το είδατε ε; Ε ακολουθήστε αυτό που ακριβώς λέει. Το δεύτερο hint είναι ... περίπου 1200%.. Αυτά...

Thanks αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι που ζητήσανε hint για τη νύφη είχανε φτάσει ήδη σε αυτό το επίπεδο.

Thanks anyway !

:wall:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.