Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:nothing: Mαλιστα...αρα ειμαι στα 9/15...μου μενει η πρασινοματα, οι αριθμοι του (καταραμενου) thelab.gr, ο παλιοφοινικας, το μοντελο με τα φιλτρα(που αν μας λεγατε καπου στο αιγαιο βαλαμε ενα κουμπι, βρειτε το, πατηστε το...θα ηταν ευκολοτερο), το αδωρο, και την εικονα που δειχνει ξερω γω τι....μαλιστα...ποια σαινια τα σκεφτηκαν αυτα?
Link to comment
Share on other sites

και γω που τους έχω βρει όλους εκτός αυτόν με το μαγικό αριθμό 6 τι να πω....; και το παλευω μια βδομαδα + ...; :p

οι γριφοι ειναι απλα ηλιθιοι...οταν φτιαχνεις γριφο δεν ξεκινας απο την λυση και φτανεις "καπου" ετσι γινεται οχι μονο δυσκολο αλλα και βλακωδες...οι πιθανες λυσεις ειναι παρα πολλες και αυτο κουραζει, το μυαλο δεν χρειαζεται να δουλεψει εξυπνα αλλα πολυ και αυτο κουραζει ακομα πιο πολυ...με λιγα λογια απλα τα βρηκες γιατι μπηκες στο μυαλο του δημιουργου...αυτο με το 6 το εχω βρει και μαλιστα απο τα πρωτα...

:T: ΠΟΛΥ καλός γρίφος, όχι και τόσο δύσκολος θα έλεγα!!

δεν πιστευω να χρειαζεται και το αλλο προγραμμα το flmask?

Έγινε επεξεργασία από johngamer
Link to comment
Share on other sites

οι γριφοι ειναι απλα ηλιθιοι...οταν φτιαχνεις γριφο δεν ξεκινας απο την λυση και φτανεις "καπου" ετσι γινεται οχι μονο δυσκολο αλλα και βλακωδες...οι πιθανες λυσεις ειναι παρα πολλες και αυτο κουραζει, το μυαλο δεν χρειαζεται να δουλεψει εξυπνα αλλα πολυ και αυτο κουραζει ακομα πιο πολυ...με λιγα λογια απλα τα βρηκες γιατι μπηκες στο μυαλο του δημιουργου...αυτο με το 6 το εχω βρει και μαλιστα απο τα πρωτα...

κι όμως δεν είναι να δουλέψει έξυπνα απλά να είσαι ανοιχτόμυαλος

ειδικά το φοίνικα ενώ είχα καταναλώσει 1-2 ώρες και δεν έβρισκα λύση με αρκετή σκέψη,

μετά απο 2-3 μέρες έτυχε και το ξανακοίταξα και το έλυσα σε 1' γιατί το είδα με διαφορετική ματιά και όχι γιατί σκέφτηκα

Link to comment
Share on other sites

κι όμως δεν είναι να δουλέψει έξυπνα απλά να είσαι ανοιχτόμυαλος

ειδικά το φοίνικα ενώ είχα καταναλώσει 1-2 ώρες και δεν έβρισκα λύση με αρκετή σκέψη,

μετά απο 2-3 μέρες έτυχε και το ξανακοίταξα και το έλυσα σε 1' γιατί το είδα με διαφορετική ματιά και όχι γιατί σκέφτηκα

δυστυχως δεν θα εχω καθολου ματια μετα το ξεστραβωμα με την ξανθια!!:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο Φοίνικας έμεινε... αλλά κάπου εκεί άρχισε να μυρίζει καμένο. Kitkat...

Εγώ βαρέθηκα να ψάξω τα greeklish για αυτό και δεν προχώρησα στους γρίφους. Από άλλους φίλους όμως που ζήτησαν τη βοήθειά μου, νομίζω ότι ο "Φοίνικας" ήταν πολύ απλός γρίφος... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησες το <<_ _ _ _ _ _ _>> ! Αυτά είναι επιτέλους επιτέλους επιτέλους μερικοί γρίφοι ήταν απλά :wall::wall::wall: Πολύ πιο δύσκολος διαγωνισμός από τον περσινό αλλά και πολύ πιο ωραίος...

Link to comment
Share on other sites

O λαός απαιτεί πρωτοχρονιάτικο hint αλλιώς τον [MENTION=23]DJD[/MENTION] κρεμασμένο ανάποδα στο Σύνταγμα. :p

Είδα το mail που ήρθε βασικά και θυμήθηκα ότι το χριστουγεννιάτικο hint δεν ήρθε ποτέ, γι'αυτό. :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.