Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

δεν είναι αναγκαίο να γράψεις κώδικα... (καταλαβαίνω πως μπορεί να βγεί και έτσι βέβαια)

εγω το εβγαλα καθαρά με το χέρι πάντως (οχι με δοκιμές, αναλυτικά)

πήρε λίγη ώρα αλλά είναι αρκετά straightforward ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

δεν είναι αναγκαίο να γράψεις κώδικα... (καταλαβαίνω πως μπορεί να βγεί και έτσι βέβαια)

εγω το εβγαλα καθαρά με το χέρι πάντως (οχι με δοκιμές, αναλυτικά)

πήρε λίγη ώρα αλλά είναι αρκετά straightforward ετσι.

Για τον γρίφο που αναφέρεστε πιο πάνω, εγώ δοκίμασα και την απάντηση με άλλη σειρά μήπως και βρω και έναν άλλο γρίφο για το πόσοι χρειάζονται αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι ακόμη. το μυαλό έχει σταματήσει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αναγκαίο να γράψεις κώδικα... (καταλαβαίνω πως μπορεί να βγεί και έτσι βέβαια)

εγω το εβγαλα καθαρά με το χέρι πάντως (οχι με δοκιμές, αναλυτικά)

πήρε λίγη ώρα αλλά είναι αρκετά straightforward ετσι.

Και εγω με το χερι τον εβγαλα (το γριφο εεεεε) και μαλιστα μεσα σε κανα 3 λεπτο...λιγο λογικη θελει και βασικα μαθηματικα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα άρχισα να ασχολούμαι ουσιαστικά με τον διαγωνισμό, ποιες ημερομηνίες είναι τα δύο άκρα για την αναζήτηση λέξεων;

08-12-11, 19:27 έγινε το πρώτο post στην ανακοίνωση του διαγωνισμού. Επίσης στην περιγραφή μιλάει για "τις τελευταίες δύο εβδομάδες", οπότε υποθέτω ότι δεν ψάχνουμε τίποτα πριν τις 24-11-11, 19:00;

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι 10 γρίφοι βγήκαν σχετικά εύκολα αλλά στους υπόλοιπους έχω πελαγώσει.. :slap:

Μάλλον πρέπει να κάνω κάνα διάλειμμα για να τους δω με άλλο μάτι.. :rubik:

Αυτο ειναι must...εγω ειχα βρει 11 και οι 4 με την καμια δεν εβγαιναν...το επομενο πρωι με καθαρο μυαλο βγηκαν οι δυο...και το απογευμα οι αλλοι...

Επισης συμβουλη...μην καιγεστε σε ενα γιατι θα την πατησετε....ενας δυο οπως ειπα ουσιαστικα τους ειχα βρει...αλλα απο την πολυ αναλυση δεν εβλεπα οτι η λυση ηταν μπροστα μου

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι must...εγω ειχα βρει 11 και οι 4 με την καμια δεν εβγαιναν...το επομενο πρωι με καθαρο μυαλο βγηκαν οι δυο...και το απογευμα οι αλλοι...

Επισης συμβουλη...μην καιγεστε σε ενα γιατι θα την πατησετε....ενας δυο οπως ειπα ουσιαστικα τους ειχα βρει...αλλα απο την πολυ αναλυση δεν εβλεπα οτι η λυση ηταν μπροστα μου

Βρε την κοιτάμε τρία ζευγάρια μάτια βλέπουμε τις λέξεις, και ο καθένας λέει διαφορετικά γράμματα, τα οποία δεν βγάζουν και κανένα νόημα!!!:slap::slap::slap:

Link to comment
Share on other sites

Βρε την κοιτάμε τρία ζευγάρια μάτια βλέπουμε τις λέξεις, και ο καθένας λέει διαφορετικά γράμματα, τα οποία δεν βγάζουν και κανένα νόημα!!!:slap::slap::slap:

Ξέρεις πόσες ώρες έπαιξα με το photoshop? Αλλά δεν κατάφερα τίποτα έτσι και φυσικά αν δεν είσαι γνώστης κάποιων πραγμάτων δεν μπορείς να βγάλεις άκρη...

Ένα μεγάλο :clap: στον δημιουργό του γρίφου :dance3::dance3: γιατί την ώρα που το σκεφτόταν πρέπει να ήταν σίγουρα περικυκλωμένος από διαβολικά πνεύματα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.