Jump to content



Γρίφοι - The Ponos Thread


Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Οι πρώτοι 10 γρίφοι βγήκαν σχετικά εύκολα αλλά στους υπόλοιπους έχω πελαγώσει.. :slap:

Μάλλον πρέπει να κάνω κάνα διάλειμμα για να τους δω με άλλο μάτι.. :rubik:

Μια μέρα διάλειμμα βοήθησε τα μέγιστα :clap:

Άλλοι 3 γρίφοι αποτελούν παρελθόν :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, οι συμμετοχές που βγάζει στο τέλος μετράνε την μία συμμετοχή από το ποστ;

Συγνώμη δεν είχα δει την ερώτηση. Οι συμμετοχές στο τέλος δεν μετράνε το post στο θέμα, αυτό θα προστεθεί λίγο πριν την κλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

οχι ,ο καθένας έχει μια λέξη. Εμένα με έχει φαεί ο άλλος που ειναι να βρούμε ..κάτι! Νομίζω ειναι και ο τελευταίος γρίφος και ακόμα τίποτα....νευρααααααααααααααααααααα

Έγινε επεξεργασία από Telumetar
Link to comment
Share on other sites

Moλις ξαναπερασα τα μηνυματα αλλα εμεινα με 17/18 λεξεις. Πφφφφ..... Υπαρχει καποιος που εχει 2 λεξεις;

Και εγώ πιστεύω ότι μας παραπληροφορούν για το ότι υπάρχει μία λέξη μόνο στον καθένα.. :man_in_love::man_in_love:

3-4 έμειναν πιθανοί για την τελευταία λέξη και τους πέρασα πάνω από 9 φορές μέχρι τώρα.... :wall::wall::wall::wall::wall:

Βλέπω να τα παρατάω τελικά.. :fist::fist:

Link to comment
Share on other sites

^^

Έχει ήδη αναφερθεί ότι η μία είναι αγγλική (αλλά στο ίδιο «πνεύμα» με τις υπόλοιπες). Την έχεις βρει;

Ναι, αν θυμάμαι καλά ήταν και από τις πρώτες που είχα βρει.. :T: Αν και πλέον μέχρι και τις αγγλικές δοκιμάζω μήπως και κάνω κάτι λάθος εγώ!! Κάπου αλλού εκτός της αγγλικής λέξης έχω σφίξει εδώ και πόσες μέρες.. :hang3:

Πάω να παίξω καμιά 15 ώρες Elder Scrolls μήπως και ξεμπλοκάρω.. :p:p

Έγινε επεξεργασία από liakos3
Link to comment
Share on other sites

^^

Έχει ήδη αναφερθεί ότι η μία είναι αγγλική (αλλά στο ίδιο «πνεύμα» με τις υπόλοιπες). Την έχεις βρει;

Εγώ βρήκα τρείς "αγγλικές". Τις εντοπίζεις από την "μορφοποίηση" (και από το ότι μοιάζουν σχετικά ξεκάρφωτες στο κείμενο.)

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν βρει ολους τους γριφους απλα παιρνει λιγοτερους ποντους?

Nαι, και αυτοί που θα βρούν της πρασινομάτας τον γρίφο παίρνουν και δωρεάν τσεκαπ στα μάτια, μετα την λήξη του διαγωνισμού:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.