Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

γιατι δεν ανοιγει καποιος ενα νεο θεμα και να μεταφερθουν εκει τα ποστ για την επιλογη κουτιου ? θα ειναι καλύτερο και μπορει να βοηθησει και καποιον αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Για πείτε τώρα τι λέτε 2 χ 7970 φτάνουν για το BF4?

Εννοήτε ότι θα παίζουμε πιστευω με Motion Blur Off HBAO Off και αυτά πως λέγοτναι..

Στο Multiplayer..

Γιατί τώρα τα λεφτά είναι τα ίδια με βάση αυτό που σκέφτομαι να κάνω..

Καταρχήν να πάρω μια Accelero..

Φαίνεται η κάρτα ότι αρχίζει και παλιώνει..

Ηδη ανεβάζει Temps είμαι με Stock Bios και θα φτάνει 90..

Θέλει άνοιγμα καθάρισμα παστούλα.. πρέπει να γίνει αυτό..

Είμαι τώρα 86 Max 61 min αλλά είμαι και με τρεις οθόνες κτλπ.. με το Fan Control δικό της..

Η οποία Accelero κάνει ένα 60άρι.. και μια καινούρια 7970 αυτή την στιγμή σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί κάνει 365 μπορώ να βρω και φθυνότερα (320 αλλά είναι από ότι να νε.. Καλιφανακης Α.Ε) αλλα νταξ θα δούμε..

Η φθυνότερη 780 από το συγκεκριμένο μαγαζί κάνει 670 ευρώ άμα πουλήσω και 1 250 άρι την 7970 βγαίνουμε πάλι στα ίδια λεφτά..

Οι τρείς οθόνες λογικά θα μείνουν..

Ο CPU 3770K είναι Οκ για την ώρα.. Μολίς βγεί Ivy-e θα δούμε..

Και επίσης περιμένουμε και 9970 άμα δεν βγεί και αυτή δεν κάνουμε καμια άλλη αγορά..

Αλλά τα Games θα είναι αυτά τα καινούρια BF4 σίγουρα.. GTAV σιγουρά.. και ότι άλλο ψιλολοι βγει..

Αλλά το αυτό δεν ξέρω τι να κάνω..

Αλλά οικονομικά ναι είναι το ίδιο άλλα με συμφαίρει Accelero γιατί θα πάρω αυτήν πρώτα να είναι ωραία ήσυχα και κρύα, άμα δω ότι δεν τραβάει θα πάρω και μια δευτερη..

πχ.. xILj645.png

Και μπορεί κανα Gigabyte Μοντέλο..

Αλλά αυτά..

Γιατί έχουμε και πολλά έξοδα..

+ Το ότι θέλουμε και CPU / MOBΟ /

ασχολούμαστε και με κάμερες είναι αυτό ακριβό άθλημα..

Θέλουμε να δωσουμε και κάτι 250 ευρά από εδώ και από εκει..

Αλλά η άλλη είναι 780.. Nvidia ψυνομαι να άλλαξω και στρατόπεδο μια.. να πάρω ACX

και μπορεί να μας κάτσει και καμια καλή και να τα πάρουμε όλα αλλά πάντα ξεκινάμε από τα οικονομικοτερα προς συμφέρον..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά η άλλη είναι 780.. Nvidia ψυνομαι να άλλαξω και στρατόπεδο μια.. να πάρω ACX

και μπορεί να μας κάτσει και καμια καλή και να τα πάρουμε όλα αλλά πάντα ξεκινάμε από τα οικονομικοτερα προς συμφέρον..

Αν κρινω απο το crysis 3 που ειναι AMD Gaming Evolved καλυτερα παρε μια 780!:hehe:

Update 2: The IGN story has now been updated with an official statement indicating that DICE's partnership with AMD "does not exclude DICE from working with other partners to ensure players have a great experience across a wide set of PCs for all their titles." Additionally, AMD says its Gaming Evolved program "undertakes no efforts to prevent our competition from optimizing for games before their release." Nvidia should have early access to Battlefield 4 and other Frostbite-powered titles, allowing GeForce drivers to be optimized before games are released.

Refuted: BF4, other Frostbite 3 games to be 'optimized exclusively for AMD' - The Tech Report

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] ουτε εν ώρα πτήσης τέτοια αναγούλα!

Catalyst 13.10 Beta driver

Now frame pacing has improved massively ever since Catalyst 13.8 beta drivers. AMD open has stated that Ultra HD is not yet supported for frame pacing, only resolutions up-to 2560x1440 will benefit from frame pacing with the latest drivers.

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Οταν εμεις τα ειδαμε με τα ματια μας το 2009-2010 με τις 2χ5870, οι reviewers παρεα με τον catalyst breaker terry makedon ελεγαν smooth as silk.

Βρε ουστ!:whip:

CF is smooth like a butter !!!! :hehe:

Εδω και σε μονο πυρήνα εχει θέμα η ΑΤΙ :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για πείτε τώρα τι λέτε 2 χ 7970 φτάνουν για το BF4?

Εννοήτε ότι θα παίζουμε πιστευω με Motion Blur Off HBAO Off και αυτά πως λέγοτναι..

Στο Multiplayer..

Γιατί τώρα τα λεφτά είναι τα ίδια με βάση αυτό που σκέφτομαι να κάνω..

Καταρχήν να πάρω μια Accelero..

Φαίνεται η κάρτα ότι αρχίζει και παλιώνει..

Ηδη ανεβάζει Temps είμαι με Stock Bios και θα φτάνει 90..

Θέλει άνοιγμα καθάρισμα παστούλα.. πρέπει να γίνει αυτό..

Είμαι τώρα 86 Max 61 min αλλά είμαι και με τρεις οθόνες κτλπ.. με το Fan Control δικό της..

Η οποία Accelero κάνει ένα 60άρι.. και μια καινούρια 7970 αυτή την στιγμή σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί κάνει 365 μπορώ να βρω και φθυνότερα (320 αλλά είναι από ότι να νε.. Καλιφανακης Α.Ε) αλλα νταξ θα δούμε..

Η φθυνότερη 780 από το συγκεκριμένο μαγαζί κάνει 670 ευρώ άμα πουλήσω και 1 250 άρι την 7970 βγαίνουμε πάλι στα ίδια λεφτά..

Οι τρείς οθόνες λογικά θα μείνουν..

Ο CPU 3770K είναι Οκ για την ώρα.. Μολίς βγεί Ivy-e θα δούμε..

Και επίσης περιμένουμε και 9970 άμα δεν βγεί και αυτή δεν κάνουμε καμια άλλη αγορά..

Αλλά τα Games θα είναι αυτά τα καινούρια BF4 σίγουρα.. GTAV σιγουρά.. και ότι άλλο ψιλολοι βγει..

Αλλά το αυτό δεν ξέρω τι να κάνω..

Αλλά οικονομικά ναι είναι το ίδιο άλλα με συμφαίρει Accelero γιατί θα πάρω αυτήν πρώτα να είναι ωραία ήσυχα και κρύα, άμα δω ότι δεν τραβάει θα πάρω και μια δευτερη..

πχ.. xILj645.png

Και μπορεί κανα Gigabyte Μοντέλο..

Αλλά αυτά..

Γιατί έχουμε και πολλά έξοδα..

+ Το ότι θέλουμε και CPU / MOBΟ /

ασχολούμαστε και με κάμερες είναι αυτό ακριβό άθλημα..

Θέλουμε να δωσουμε και κάτι 250 ευρά από εδώ και από εκει..

Αλλά η άλλη είναι 780.. Nvidia ψυνομαι να άλλαξω και στρατόπεδο μια.. να πάρω ACX

και μπορεί να μας κάτσει και καμια καλή και να τα πάρουμε όλα αλλά πάντα ξεκινάμε από τα οικονομικοτερα προς συμφέρον..

Με τις δικές μου καλά πάει το bf4, αλλά με τους 13.8beta, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με τους 13.10beta2. Βλέπω πάνω απο 70 fps συνέχεια και πολύ συχνά πάνω απο 90-100 με όλα στο ultra - max στα 1080p...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.