Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

Oι Vapor X εχουν κλειδωμενα ρευματα η μονο με vapor x ψυκτρα με ξεκλειδωτα ρευματα ειναι η Toxic
Ειπα, οσες εχουν περασει απο τα χερια μου...ειμαι αρρωστος αλλά ενταξει δεν τις εχω αγορασει και ολες :p

Dual x και vapor x, κλοκαρανε καλα και μεσω trixx μπορουσα να ανεβασω ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply
Ειπα, οσες εχουν περασει απο τα χερια μου...ειμαι αρρωστος αλλά ενταξει δεν τις εχω αγορασει και ολες :p

Dual x και vapor x, κλοκαρανε καλα και μεσω trixx μπορουσα να ανεβασω ρευμα.

7970 Vapor x 3GB/6GB που εχω δοκιμασει δεν μπορουσα να δωσω ρευμα με κανενα προγραμα

Η toxic απο την αλλη που κερδισε φιλος σε διαγωνισμο απο φορουμ του εξωτερικου ανεβαζες κανονικα ρευμα

Link to comment
Share on other sites

7970 Vapor x 3GB/6GB που εχω δοκιμασει δεν μπορουσα να δωσω ρευμα με κανενα προγραμα

Η toxic απο την αλλη που κερδισε φιλος σε διαγωνισμο απο φορουμ του εξωτερικου ανεβαζες κανονικα ρευμα

Υπ' όψην, η vapor-x που κοιτάω εγώ είναι Ghz edition. Αυτές που είχες δοκιμάσει εσύ τι ήταν;

Το παλικάρι εδώ λέει ότι ανέβασε την τάση μέσω Trixx (αν και δεν έκανε τόσο καλό oc όσο περίμενε...) Sapphire HD 7970 Vapor-X GHZ Edition Review » Page 4 - Testing: Setup & Overclocking - Overclockers Club . Επίσης λέει καθαρά ότι η κάρτα που δοκιμάζει ΔΕΝ είναι η toxic.

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψην, η vapor-x που κοιτάω εγώ είναι Ghz edition. Αυτές που είχες δοκιμάσει εσύ τι ήταν;

Το παλικάρι εδώ λέει ότι ανέβασε την τάση μέσω Trixx (αν και δεν έκανε τόσο καλό oc όσο περίμενε...) Sapphire HD 7970 Vapor-X GHZ Edition Review » Page 4 - Testing: Setup & Overclocking - Overclockers Club . Επίσης λέει καθαρά ότι η κάρτα που δοκιμάζει ΔΕΝ είναι η toxic.

Ghz edition δοκιμασα η 3GB περασε απο τα χερια μου κατι λιγοτερο απο 2 βδομαδες πριν πολυ ωραια καρτα σε επιπεδα θορυβου (με στοκ profil ηταν πανω κατω στα ιδια με την lighting Που εχω )

Link to comment
Share on other sites

Ghz edition δοκιμασα η 3GB περασε απο τα χερια μου κατι λιγοτερο απο 2 βδομαδες πριν πολυ ωραια καρτα σε επιπεδα θορυβου (με στοκ profil ηταν πανω κατω στα ιδια με την lighting Που εχω )

HARDOCP - Introduction - SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 7970 GHz Edition Review εδώ άλλο ένα review που λέει ότι με το trixx μπόρεσαν να πειράξουν την τάση...

Μήπως είχες παλιότερη version του Trixx και δεν μπορούσες να δώσεις ρεύμα; Σε πρίζω λίγο γιατί με ανησύχησαν αυτά που είπες παραπάνω, είμουν έτοιμος να την κάνω παραγγελία :p

Link to comment
Share on other sites

HARDOCP - Introduction - SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 7970 GHz Edition Review εδώ άλλο ένα review που λέει ότι με το trixx μπόρεσαν να πειράξουν την τάση...

Μήπως είχες παλιότερη version του Trixx και δεν μπορούσες να δώσεις ρεύμα; Σε πρίζω λίγο γιατί με ανησύχησαν αυτά που είπες παραπάνω, είμουν έτοιμος να την κάνω παραγγελία :p

Τελευταια εκδοση απο το site τους γιατι οι δοκιμες εγιναν σε καινουριο συστημα φιλου οποτε δεν προυπηρχε κατι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Vapor-X 7970 GHz Edition με 2x8pin και οχι με 1x6pin & 1x8pin..... σε Trixx . PCB 11197-12-40G

Οι Vapor-X ανεβαινουν για την "ωρα" ΜΟΝΟ με Trixx ;)

88089619.jpg

Η καρτα ειναι "ΘΕΑ" :D...... το "κακο" στην περιπτωση μου ειναι πως δεν μπορω να βρω FullCover WaterBlock για αυτην :(

Link to comment
Share on other sites

Και τι να πάρω?Άσε που έχω το μπλοκ και περιμένει.

Σου χαλασε η sapphire? Το να αλλαξεις μια 7970 για μια αλλη 7970 δεν καταλαβαινω... Αφου μαλιστα εχεις κ waterblock, το τι aircooler ειχε/εχει η καρτα δεν σε απασχολει...

Παντως, αν δεν ειχες το μπλοκ, θα σου ελεγα να πας σε 2x 7950

Link to comment
Share on other sites

Σου χαλασε η sapphire? Το να αλλαξεις μια 7970 για μια αλλη 7970 δεν καταλαβαινω... Αφου μαλιστα εχεις κ waterblock, το τι aircooler ειχε/εχει η καρτα δεν σε απασχολει...

Παντως, αν δεν ειχες το μπλοκ, θα σου ελεγα να πας σε 2x 7950

Όχι δεν χάλασε την πήρε ένας γνωστος μου επειδή έμεινε απο κάρτα και καιγοτανε,και ετσι την εδωσα και θελω να παρω μια αλλη για αυτο ρωτησα αν αξιζει η gigabyte.Τωρα για 2 7950 παει μακρια η βαλιτσα λεφτα εξτρα μπλοκ κτλ,και δεν με παιρνει απλα ψαχνω μια αλλη υλοποιηση εκτος απο sapphire.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέει τίποτα να την πάρω?Έδωσα την sapphire και ψάχνω αντικαταστάτη!!!

GIGABYTE HD7970 GV-R797OC-3GD

Και τι να πάρω?Άσε που έχω το μπλοκ και περιμένει.

Φιλε μην την παρεις, ειναι κλειδωμενη και δεν κλοκαρει σχεδον καθολου.

Το μπλοκ που εχεις ενδεχομενως να μην ταιριαζει γιατι η καρτα που λες ειναι λιγο custom.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην την παρεις, ειναι κλειδωμενη και δεν κλοκαρει σχεδον καθολου.

Το μπλοκ που εχεις ενδεχομενως να μην ταιριαζει γιατι η καρτα που λες ειναι λιγο custom.

Κάπου το διάβασα οτι όντως είναι κλειδωμένη αλλά στο site της gigabyte δίνει κάποια bios και απο ψάξιμο στο ντε είδα οτι την είχαν ξεκλειδώσει,όσο για το μπλοκ δεν έχω αυτό που φαίνεται στην υπογραφή αλλά ενα της Ek που μπαινει κανονικα,anyway τι αλλη υλοποιηση να κοιταξω εκτος απο gigabyte εχω δει και την sapphire dual-x αυτη αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.