Jump to content



Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

Με βάλατε στο τζόγο και πήρα και γω μία προσφοράς απο Πλαίσιο 399€.

Αισθητικά δεν είναι κ ότι καλύτερο αλλά απο άνεση και ευκολίες είναι σε άλλο επίπεδο... :T:

Ελπίζω το mesh να αντέξει γιατί έτσι που το βλέπω είναι καταδικασμένο με την χρήση να ξεχειλώσει.

Το θέμα είναι μετά απο πόσα χρόνια...

post-119-1416077574,623_thumb.jpg

post-119-1416077575,083_thumb.jpg

post-119-1416077575,2362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι στο θέμα για βοήθεια, σε περίπτωση που το έχει αντιμετωπίσει κανείς...

Την καρέκλα την έχω σχεδόν μόνιμα σε ελεύθερη ανάκλιση (μοχλός πίσω). Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να τρίζει ενοχλητικά και να κάνει ελαφρά πηδηματάκια καθώς κουνάω την πλάτη μπρος-πίσω.

Σχεδόν σίγουρα χρειάζεται λίγο λάδωμα στο ελατήριο της ανάκλισης (που είναι και μεταβλητής αντίστασης), αλλά δεν ξέρω εάν και από που είναι προσβάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις μια φωτό από το σημείο που έλεγες ότι υπάρχει απόκλιση στις βίδες ?

Εϊσαι σίγουρος ότι το τρίξιμο είναι από το ελατήριο της ανάκλισης ?

Χμμ, καλή σκέψη :)

Μέχρι τώρα δεν είχα βρει καθόλου χρόνο να ασχοληθώ, θα το κοιτάξω το ΣΚ και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανέρχομαι στο θέμα για βοήθεια, σε περίπτωση που το έχει αντιμετωπίσει κανείς...

Την καρέκλα την έχω σχεδόν μόνιμα σε ελεύθερη ανάκλιση (μοχλός πίσω). Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να τρίζει ενοχλητικά και να κάνει ελαφρά πηδηματάκια καθώς κουνάω την πλάτη μπρος-πίσω.

Σχεδόν σίγουρα χρειάζεται λίγο λάδωμα στο ελατήριο της ανάκλισης (που είναι και μεταβλητής αντίστασης), αλλά δεν ξέρω εάν και από που είναι προσβάσιμο.

Κι εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με την δικιά μου. Την έχω βέβαια κοντά στο χρόνο αλλά δεν νομίζω πως καρέκλα 500€ να παρουσιάζει τετοιο πρόβλημα μέσα σε ένα χρόνο. Μόνιμα σε ελεύθερη ανάκλιση και οταν κάνω πίσω αισθάνομαι σαν πρωταγωνιστής σε θρίλερ! Επίσης μου παρουσιάζει κενά δεξιά αριστερά (οχι πολυ ομως) το οποιο το ειχε απο τις αρχές νομιζω.

Εχει κανεις ιδέα πως να λιπάνουμε το ελατήριό της?

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου δε το κάνει αλλά δε την έχω σε μόνιμη ανάκλιση. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι οτι τα armrest έχουν πάρει μια λίγο διαφορετική απόχρωση του γκρι απο το υπόλοιπο. Δε μπορώ να πω οτι τα ακουμπάω και πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

για service ρε παιδια σε ποιον απευθυνομαστε? εχει γινει πολυ ενοχλητικο το τριξιμο. Αγορασμενη απο πλαισιο πριν κανα χρονο. Να τους παρω τηλ να δω τι θα μου πουνε?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βάλει πολλοί φωτογραφίες, γίνε πιο συγκεκριμένος.

Για service ρωτά στο κατάστημα που την αγόρασες μήπως ξέρουν. Ή στην αντιπροσωπία.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Αν η βάση είναι ακτινωτή (αστερίας) , τότε μιλάμε για την πρώτη έκδοση . Στη δεύτερη έκδοση οι άξονες της βάσης έχουν μια καμπυλότητα .

Για service , αν την πήρες από Πλαίσιο, τυχερός θα είσαι αν βγάλεις άκρη με τα κεντρικά . Αντικατάσταση δε γίνεται , ό,τι και να τούς πεις . Μάλλον θα σού πουν να τη στείλεις εσύ , θα την επισκευάσουν και θα στη στείλουν πίσω . Η εγγύηση σε αυτό το μαγαζί είναι τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχει στο σαιτ του το Πλαισιο πήρα αλλά μάλλον είναι η v1 ..κ την πήρα 469..Μου φαίνεται παράξενο το παιδί που άνοιξε το τοπικ κ εβαλε τις φώτο να πήρε την v2 to 2012 και 2014 να πήρα την v1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσα χρόνια εγγύηση είχε αυτή. Θυμάμαι οτι είχε αρκετά. 5 μήπως??

A και σημείωση. Τώρα την έχει "προσφορά" 469 ευρώ και όταν την πήρα πριν κανα δυό χρονάκια είχε αρχική 500 και η προσφορά ήταν 400.. Πλυθωρισμός να φανταστώ

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλες όσες δίνει το Πλαίσιο είναι v2. Μου φαίνεται περίεργο να το γύρσαν στις v1 τώρα. Κατά τα άλλα, κι εμένα με ενοχλεί το τρίξιμο, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει χρόνο να το ψάξω μόνος μου. Το πλαίσιο κλασικά λέει φέρε την καρέκλα και θα την κοιτάξουμε, αλλά δεν είναι καθόλου πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κανένα λιπαντικό στυλ wd40? Στην εταιρία έχετε στείλει?

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Με τη γρήγορη ματιά που έχω ρίξει, δεν είναι εμφανές το σημείο που προκαλεί το τρίξιμο, διαφορετικά θα το είχα λιπάνει. Πρέπει με κάποιο τρόπο να το αποκαλύψεις.

Όταν λες εταιρεία σε ποια αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Στην Ergohuman

http://ergohuman.com/pages/Ergohuman-Warranty-Support-.html

Είναι Αμερικής, αλλά ίσως σε βοηθήσουν.

Επίσης:

ERGOHUMAN

10 years Warranty Frame,

5 years Warranty Mechanism and Armrests

3 years Warranty on Castors, Gas Lift, Mesh

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια γράφει στο site το πλαίσιο για εγγύηση φίλε μου

Καλά σε όλα δυό χρόνια γράφει το site. Εγώ λέω τι λέει η εταιρεία. Και όντως το έψαξα και γράφει lifetime warranty για τα working parts και 5 για τα υφάσματα

Raynor Eurotech Warranty Support

Eurotech warrants to the original purchaser all components for the life of the product with the exception of upholstery and foam, which will be warranted for five years.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.