Jump to content



Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

Το θέμα είναι να μην θέλουν να την στείλεις Αμερική, γιατί δεν καλύπτει έξοδα μεταφοράς.... Ευρώπη έχει κάτι? Αν θέλουν αποστολή το αναλαμβάνει το Πλαίσιο? Πφφφφ....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Με το φτυάρι ανά χείρας (για το ξέθαμα), σας ερωτώ αν γνωρίζει κανείς να μου πει αν μπορώ να βρω για αγορά την Ergohuman σε άλλο κατάστημα εντός Ελλάδος πέραν του Πλαισίου...???:flag::flag::flag:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να νας επιστήσω την προσοχή σχετικά με την αγορά της συγκεκριμένης καρέκλας του πλαισίου. Με μία επίσκεψη στο site, θα διαπιστώσετε οτι ακόμα και στον τίτλο δεν υπάρχει εκτενής περιγραφή του μοντέλου ως "Ergohuman V2". Η ονομασία της καρέκλας από την Ταιβανέζικη εταιρία που την παράγει είναι " Ergohuman Plus".

Στην πρώτη δημοσίευση της συζήτησης ο φίλος που την αγόρασε φωτογράφησε το cd το οποίο ξεκάθαρα γράφει οτι δεν είναι η αυθεντική Ergohuman καρέκλα, αλλά μία εταιρία με την επωνυμία Comfort-Seating από την Taiwan.

Επίσης, οι όροι εγγύησης είναι τελείως διαφορετικοί : Το Πλάισιο δινέι 2 χρόνια ¨ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΛΑΙΣΙΟΥ", ενώ για την αυθεντική καρέκλα έχει αναφερθεί σε μία δημοσίευση στη σελίδα 5 και η εγγύηση δίνεται από την ίδια την ErgoHuman.

Και το ερώτημα είναι το εξής: Αξίζει κάποιος να δώσει τόσα χρήματα για μία πιστή αντιγραφή; Θα αντέξουν τα υλικά κατασκευής της;

Μπορείτε οι κάτοχοι της καρέκλας του Πλαισίου να κάνετε ακόμα μία αναφορά στην εμπειρία χρήσης και την ανθεκτικότητα μετά από τα 2 χρόνια που έχουν περάσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να νας επιστήσω την προσοχή σχετικά με την αγορά της συγκεκριμένης καρέκλας του πλαισίου. Με μία επίσκεψη στο site, θα διαπιστώσετε οτι ακόμα και στον τίτλο δεν υπάρχει εκτενής περιγραφή του μοντέλου ως "Ergohuman V2". Η ονομασία της καρέκλας από την Ταιβανέζικη εταιρία που την παράγει είναι " Ergohuman Plus".

Στην πρώτη δημοσίευση της συζήτησης ο φίλος που την αγόρασε φωτογράφησε το cd το οποίο ξεκάθαρα γράφει οτι δεν είναι η αυθεντική Ergohuman καρέκλα, αλλά μία εταιρία με την επωνυμία Comfort-Seating από την Taiwan.

Επίσης, οι όροι εγγύησης είναι τελείως διαφορετικοί : Το Πλάισιο δινέι 2 χρόνια ¨ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΛΑΙΣΙΟΥ", ενώ για την αυθεντική καρέκλα έχει αναφερθεί σε μία δημοσίευση στη σελίδα 5 και η εγγύηση δίνεται από την ίδια την ErgoHuman.

Και το ερώτημα είναι το εξής: Αξίζει κάποιος να δώσει τόσα χρήματα για μία πιστή αντιγραφή; Θα αντέξουν τα υλικά κατασκευής της;

Μπορείτε οι κάτοχοι της καρέκλας του Πλαισίου να κάνετε ακόμα μία αναφορά στην εμπειρία χρήσης και την ανθεκτικότητα μετά από τα 2 χρόνια που έχουν περάσει;

Ευχαριστώ

Kαι γω που την εχω παρει απο δω το αυτοκολλητο λεει ergohuman plus.

CD μεσα δεν θυμαμαι να ειχε βεβαια.

BTW χτες παρελλαβα αυτο εδω να την περασω ενα χερακι.

[ame]http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002BWBL26/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα της εταιρίας δεν υπάρχει το συγκεκριμένο μοντέλο

About Us

Τις ονομάζει Raynor Ergohuman V1 ή V2.

Η σελίδα της καρέκλας του πλαισίου είναι αυτή εδώ:

comfort-seating

Δεν υπάρχει άλλη καρέκλα αυθεντική Ergohuman εκτός απο τις V1 και τη V2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να νας επιστήσω την προσοχή σχετικά με την αγορά της συγκεκριμένης καρέκλας του πλαισίου. Με μία επίσκεψη στο site, θα διαπιστώσετε οτι ακόμα και στον τίτλο δεν υπάρχει εκτενής περιγραφή του μοντέλου ως "Ergohuman V2". Η ονομασία της καρέκλας από την Ταιβανέζικη εταιρία που την παράγει είναι " Ergohuman Plus".

Στην πρώτη δημοσίευση της συζήτησης ο φίλος που την αγόρασε φωτογράφησε το cd το οποίο ξεκάθαρα γράφει οτι δεν είναι η αυθεντική Ergohuman καρέκλα, αλλά μία εταιρία με την επωνυμία Comfort-Seating από την Taiwan.

Επίσης, οι όροι εγγύησης είναι τελείως διαφορετικοί : Το Πλάισιο δινέι 2 χρόνια ¨ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΛΑΙΣΙΟΥ", ενώ για την αυθεντική καρέκλα έχει αναφερθεί σε μία δημοσίευση στη σελίδα 5 και η εγγύηση δίνεται από την ίδια την ErgoHuman.

Και το ερώτημα είναι το εξής: Αξίζει κάποιος να δώσει τόσα χρήματα για μία πιστή αντιγραφή; Θα αντέξουν τα υλικά κατασκευής της;

Μπορείτε οι κάτοχοι της καρέκλας του Πλαισίου να κάνετε ακόμα μία αναφορά στην εμπειρία χρήσης και την ανθεκτικότητα μετά από τα 2 χρόνια που έχουν περάσει;

Ευχαριστώ

Η αλήθεια είναι ότι πάντα είχα αυτή τη μικρή υποψία. Όσα περιγράφεις τα είχα παρατηρήσει, αλλά έλπιζα (και ελπίζω ακόμα) ότι κατασκευάζεται με άδεια και προδιαγραφές της αυθεντικής.

Το πρόβλημα είναι ότι για προϊόν που κοστίζει τόσα χρήματα έχει μερικά θεματάκια, όπως το τρίξιμο στην ανάκλιση που έχουμε αναφέρει στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η plus έρχεται Ευρώπη μόνο? Θα δω και του αφεντικού μου που έχει την mesh και την έχει πάρει από άλλο κατάστημα στην Αγγλία.

Sent from my Migato GT-N7105

edit:

Και αυτη ιδια με την δικια μου ειναι αλλα mesh. Ολοι μουφα πηραμε μπρε;

Μαλλον οι v1 και v2 ειναι Αμερικα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Mιλησα με ergohuman.com οι οποιοι ειναι dealer και πουλανε την raynor ergohuman, η οποια κατασκευαζεται απο την raynor.

Eμενα η δικια μου ειναι απο εδω, και την εχω αγορασει απο εδω.

Αυτος που μιλησα δεν γνωριζε τα καταστηματα, οπως δεν γνωριζε αν υπαρχει αλλος κατασκευαστης για τις καρεκλες, που μαλλον αυτο συμβαινει.

Διοτι το "ergohuman" δεν ειναι μαρκα, αλλα τυπος καρεκλας αν εχω καταλαβει σωστα.

Οποτε μπορει να υπαρχουν διαφοροι κατασκευαστες οπως η raynor.

Θα μιλησω αυριο και με τους δικους μου να μου πουν τι brand ειναι η δικη μου καρεκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τύπος καρέκλας γιατί έχουν R οι δύο παρακάτω ?

ERGOHUMAN 實體店面展示中心 - 豪優人體工學椅專賣店

Ergohuman Official site |

Μήπως η Raynor εισάγει ή έχει πάρει δικαιώματα κατασκευής/διανομής ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατασκευάζει.

Επίσης σ'αυτά που έδωσες δεν αναφέρει πουθενά τη raynor. Και μοιάζει με τη δικιά μου.

Sent from my Migato GT-N7105

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Οπότε η Raynor και η Εurotech κατασκευάζουν για Αμερική και Ευρώπη επισήμως?

Στο .jp και στο .ne.jp γραφουν ότι κάπου έχει ταμπελάκι ή τύπωμα το JOIFA802

που είναι πιστοποίηση από JOIFA (Japan Office and Institutional Furniture Association)

Επίσης στο .jp αναφέρεται πως η εταιρία ιδρύθηκε το 2005 μετά από 2.5 χρόνια design& έρευνας ( ή ότι το 2005 ήταν το αρχικό concept) του αρχικού concept ( έχοντας και σκαριφηματάκι του Neil Woo) και το Plus έιναι μοντέλο του 2009 ενώ τα Pro και Basic ακολούθησαν το 2010 με την προσθήκη του Hybrid Lever.

Σε άλλο ασιατικό φόρουμ γράφει ένα τυπάκι από Σινγκαπούρη πως το V2 είναι διαθέσιμο μόνο σε Ευρώπη, ενδέχεται να εχει φτιαχτεί με άλλη προδιαγραφή ώστε να αντέξει τους τροφαντούς Κ@λους των Ευρωπαίων...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει πλάκα με την ιστορια αυτή ,μαζεύω λεφτα ενάμιση χρονο για να την επαιρνα απο πλαίσιο ,θα ειχα παθει εφτα εγκεφαλικά ανντην ειχα πατήσει ,αν και εφόσον όντως μιλάμε για καρεκλα άλλου κατασκευαστή.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι έτοιμος για αγορά και με αυτά που διαβάζω το φρέναρα...

Μια ερώτηση προς τον [MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION]...

Το σκέφτομαι να αγοράσω από εκεί που πήρες και εσύ... Διαβάζω για 10 χρόνια εγγύηση... μήπως έχεις ρωτήσει τι γίνετε στην περίπτωση που υπάρξει κάποιο πρόβλημα εντός εγγύησης...???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.