Jump to content



Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

Αν επιλέξεις την Ζώνη 5 που είναι για Ελλάδα σου φέρνει τις τιμές από κάτω όπου περιλαμβάνουν και τα μεταφορικά...

post-1109-1416078826,4788_thumb.jpg

Δεν λέω τα 670 euros γι' αυτήν που θέλω τσούζουν λιγάκι και είναι + 120 euros περισσότερα από το Πλαίσιο αλλά γνώμη μου είναι ότι η διαφορά στην τιμή υπερκαλύπτεται με τα παραπάνω χρόνια εγγύησης και το χρώμα που θέλω...

Τώρα όσο αφορά για ομαδική... εγώ το πάω για αγορά κατά τα Χριστούγεννα... αλλά και πάλι δεν νομίζω να φτάσουμε την τιμή του Πλαισίου (ειδικά αν την βάλει πάλι σε προσφορά στα 400 ευρώ όπως συνηθίζει)...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν επιλέξεις την Ζώνη 5 που είναι για Ελλάδα σου φέρνει τις τιμές από κάτω όπου περιλαμβάνουν και τα μεταφορικά...

[ATTACH]64260[/ATTACH]

Δεν λέω τα 670 euros γι' αυτήν που θέλω τσούζουν λιγάκι και είναι + 120 euros περισσότερα από το Πλαίσιο αλλά γνώμη μου είναι ότι η διαφορά στην τιμή υπερκαλύπτεται με τα παραπάνω χρόνια εγγύησης και το χρώμα που θέλω...

Τώρα όσο αφορά για ομαδική... εγώ το πάω για αγορά κατά τα Χριστούγεννα... αλλά και πάλι δεν νομίζω να φτάσουμε την τιμή του Πλαισίου (ειδικά αν την βάλει πάλι σε προσφορά στα 400 ευρώ όπως συνηθίζει)...

Γιατί δεν στέλνετε στο Πλαίσιο αν μπορεί να φέρει αλλά χρώματα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η επιλογή των χρωμάτων θα έλεγα...είναι και τα 6 χρόνια επιπλέον εγγύησης ( αν είναι όντως 8 )...

Δεν είναι 8 χρόνια... είναι 10 χρόνια...

Έγραψα πριν ότι είναι +8 χρόνια από αυτή του Πλαισίου που είναι 2 χρόνια... :hehe:

Γιατί δεν στέλνετε στο Πλαίσιο αν μπορεί να φέρει αλλά χρώματα?

Προσωπικά δεν θα την αγόραζα από το Πλαίσια γιατί ακόμα και το χρώμα να ήταν σωστό δεν θα ήταν τα χρόνια της εγγύησης... :whistling:whistling:whistling

Έγινε επεξεργασία από ckbond
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι κι εγώ για μια καρέκλα ergohuman. Κατά την διάρκεια της αναζήτησης μου άρχισα να μπερδεύομαι τόσο για τα μοντέλα όσο και για την αυθεντικότητα τους. Επειδή είδα ότι έχετε κάνει μελέτη στο θέμα έκανα εγγραφή στο φόρουμ με σκοπό να αντλήσω περισσότερη πληροφόρηση.:D:D:D

θα ήθελα να με συμβουλέψετε πριν πάρω την απόφαση μου για αγορά.

Αρχικά αν ξέρει κάποιος την διαφορά της plus με την απλή γιατί η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη;

Εγώ αναζητώ την Ergohuman V2 Plus Luxury Leg Rest την οποία αν έχει κάποιος ιδέα ποιος την έχει; στην Ευρώπη πάντα, θα με εξυπηρετούσε.

Επειδή η τιμή της παραπάνω καρέκλας θα είναι μάλλον αλμυρή για τα γούστα μου :)αν έχετε καταλήξει για την V2 την απλή από που συμφέρει να αγοραστεί; (Αν υπάρχει συγκεκριμένο site με τιμή θα βοηθούσε).

Τέλος έχω βρει διάφορα site στα οποία δεν καταλαβαίνω από την περιγραφή της καρέκλας αν είναι αυτή που αναζητώ V2,V1,plus,luxury, EHS-HAM, EHS-LAM και άλλους χαρακτηρισμούς, με αποτέλεσμα να μην ξέρω αν είναι η καρέκλα που ψάχνω. :X::X::X::X:

Πολλά μαζεμένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο μαμα site να βρεις τους κωδικους και αν θες στειλε ενα email να σου πουν ακριβως αυτο που ψαχνεις και ισως αξιοπιστο seller

comfort-seating

Eπειδη εχω κατσει και σε δερματινη και σε mesh θα σου πω την αποψη μου. Αν εισαι ευσωμος, ~100κιλα, τοτε η δερματινη ειναι πολυ πιο ανετη, αφου εχει μαξιλαρι απο μεσα.

Η κοπελα μου που ειναι 53κιλα, βρισκει πιο ανετη τη mesh.

Eχω δερματινη σπιτι και mesh στο γραφειο ενας συναδελφος.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στα 100 κιλά (93 για την ακρίβεια) και όντως κοιτάζω σε δέρμα και για θέμα χαλάρωσης του mesh.

Έχω βρει αυτό (Ergohuman | Ergohuman Office Chairs | Office Chairs) αλλά δεν βλέπω να το έχει σε δέρμα με το leg rest.

Πιθανόν όμως να πουλιέται και σαν εξτρά και άπλα να το συναρμολογείς πάνω στην καρεκλά όπως και τα υπόλοιπα κομμάτια.:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι την έχω κοντά στα 2,5 χρόνια και δεν υπάρχει θέμα χαλάρωσης του mesh. Σε δερμάτινη δεν έχω κάτσει αλλά πιστεύω το καλοκαίρι δεν θα βολεύει γιατί θα ιδρώνεις

Το καλοκαίρι παίζει σεντόνι ακόμα και στην Αγγλία. Αν φοράς σορτσάκι και έρχεται σε επαφή το δέρμα σου με την καρέκλα τότε ιδρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ιδρώτα κάποιοι έχουν πρόβλημα που δεν εξαρτάται μόνο από το δέρμα στην καρέκλα.

Συγκεκριμένα αν είχα δερμάτινη καρέκλα θα έπρεπε να έχω και υδροροή για τον ιδρώτα.

Πετσέτα χρησιμοποιώ αλλά σε τέτοια καρέκλα κρίμα είναι να βάζεις πρόσθετα.

[MENTION=18740]Mer[/MENTION], πιστεύεις ότι το mesh θα μπορούσε να σφίξει DIY σε περίπτωση που χαλάρωνε σε κάποια φάση εμτά από χρόνια ?

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ειναι να βαζεις προσθετα, αλλα καλυτερο απο το να υδρωνεις.

Επισης εχει ξεχειλωσει λιγο το δερμα, ενω στην αρχη ηταν τσιτα. Θα βαλω φωτογραφιες μολις γυρισω σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά δεν την προσέχω και πάρα πολύ και ήμουν και αρκετά βαρύς όταν την πήρα και έχουν καθίσει και 2 άτομα και τίποτα. 0 φθορά εκτός από την μπουκάλα που αλλάχτηκε.

Βρήκα και τη βίδα να την αντικαταστήσω που είχε χαλάσει και τώρα μια χαρά,σαν καινούρια. Εγώ πάντως όχι απλά ιδρώνω αλλά στάζω. Δεν το έχω παρατηρήσει σε κανέναν γνωστό. Οι άλλοι μπορεί να δροσίζονται και εγώ να σκουπίζομαι επειδή λιώνω.

Και επειδή είχα παλιά δερμάτινη είπα πότε ξανά. Και δεν είναι λύση η πετσέτα και περισσότερο ζεστένεσαι και δεν μου αρέσει και και..Σίγουρα όταν δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς καλή είναι αλλά άμα ήταν να επιλέξω ανάμεσα στις δυο είναι μονόδρομος για μένα το mesh. Είναι θάνατος για μένα το καλοκαίρι.

Την λύση την έδωσε η ergohuman και έχω μείνει καταευχαριστημένος. Όχι μόνο δεν ιδρώνεις αλλά ούτε καν ζεσταίνεσαι. Το μόνο που δεν έχει καμία σχέση με το δέρμα είναι ότι δεν καθαρίζει καθόλου εύκολα. Ακόμα και σκόνη δύσκολα φεύγει επειδή έχει πυκνή ύφανση. Δεν ξέρω βέβαια με φυσητήρι τι γίνεται.

Τέλος να αναφέρω ότι το δέρμα χαλάει μετά από χρόνια. Σκάει,σκίζεται,φθίρεται και έχει και άλλα που με αποθούν και το θεωρώ πιο ανατομικό το Mesh αφού αγκαλιάζει το σώμα @felix Έτσι πως το βλέπω πολύ δύσκολα να γίνεται κάτι με diy

Έγινε επεξεργασία από Mer
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα οτι εχει ξεχειλωσει λιγο το δερμα.

Εγω παντως σε 2 mesh που εχω κατσει, με ενοχλουσε το καθισμα στις ακρες εκει που πιανει το mesh. Με πιεζε δλδ το πλαστικο στο πλαι.

8dbf7bc1269973dbef5caf443c071489.jpg

75432faabd075a83121aab499d9ed74f.jpg

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ξέρω γω εκεί είναι έξτρα ενισχυμένο ή έχει μαξιλαράκι. Τεσπα δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω προφανώς αφού εγώ έχω εμπειρία μόνο από τη μια. Ίσως άμα είχα καθίσει, πριν την αγορά, και σε δερμάτινη να έπαιρνα την δερμάτινη. Πάντως όπως και να έχει και οι 2 πιστεύω είναι εξαίσιες καρέκλες που ξεφεύγουν σε άνεση και εργονομία από τις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Για πες τιμη... Αν και θα ηθελα να εξτρα να μπορουν να φυγουν

Τα εξτρα που βλεπεις , δλδ το τραπεζακι του λαπτοπ ειναι με πολυ χοντρο - τετραγωνισμενο βραχιονα δυο κομματιων απο πισω του , ωστε να μπορεις να φερνεις το λαπτοπ μπροστα σου.

2.500 ευρω!!!!

:o:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.