Jump to content



Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

Πάντως πίσω γράφει ergohuman. Τέσπα εγώ μόλις επικοινώνησα με το plaisio και συζήτησα το πρόβλημα που έχω μαζί τους. Οπότε τώρα περιμένω απάντηση, να δω τι θα μου πούνε. Επίσης μου φάνηκε ιδιαίτερα εξυπηρετική η κοπέλα με την οποία μίλησα. Άντε να δούμε τι θα γίνει

Έγινε επεξεργασία από Mer
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εντάξει τελικά μου είπαν θα με εξυπηρετησουν. Μόνο που έχω και ένα πρόβλημα με τις βίδες της πλάτης και λέει ότι δεν μπορούν να μου δώσουν... Να μιλήσω με την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά μου είπαν θα με εξυπηρετησουν. Μόνο που έχω και ένα πρόβλημα με τις βίδες της πλάτης και λέει ότι δεν μπορούν να μου δώσουν... Να μιλήσω με την εταιρεία;

Το πλαίσιο στο παρελθόν μου είχε πει εντός εγγύησης εάν τους την πας σε κατάστημα αναλαμβάνουν εκείνοι. Εσένα τι φύσης είναι το θέμα που χρειάζεσαι βοήθεια?

Κατά τα άλλα. απ' ότι θυμάμαι είχε μια επιπλέον βίδα από κάθε είδος στη συσκευασία - μήπως τις έχεις κρατήσει?

Και από την εταιρεία δεν νομίζω να έχουν αντίρρηση, αλλά μάλλον θα είναι περισσότερη ταλαιπωρία.

Ίσως να είναι προτιμότερο να πας σε ένα μηχανουργείο με τη βίδα που χρειάζεσαι να σου βρουν μια ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει μου φαίνεται η θα στείλω email. Όχι, κάπου πρέπει να είναι αλλά δεν τις βρίσκω.. Ο μηχανισμός ανύψωσης έχει θέμα και μου είπαν θα μου το στείλουν σε κατάστημα γιατί με βολεύει πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει μου φαίνεται η θα στείλω email. Όχι, κάπου πρέπει να είναι αλλά δεν τις βρίσκω.. Ο μηχανισμός ανύψωσης έχει θέμα και μου είπαν θα μου το στείλουν σε κατάστημα γιατί με βολεύει πιο πολύ

Oριστε και πως να αλλαξεις την μπουκαλα

http://www.dropbox.com/s/zmorf1i1j7uigfe/Gas%20Lift%20Removal.MOV

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uiDby4FouwQ]Office Chair Cylinder Base Removal & Replacement - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει μου φαίνεται η θα στείλω email. Όχι, κάπου πρέπει να είναι αλλά δεν τις βρίσκω.. Ο μηχανισμός ανύψωσης έχει θέμα και μου είπαν θα μου το στείλουν σε κατάστημα γιατί με βολεύει πιο πολύ

Αν το παραλάβεις και δε σού κάνει κόπο , ενημέρωσέ μας κι εδώ . Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα με το μπράτσο , είχαμε συμφωνήσει ότι θα το έστελναν σε κατάστημα , ώστε να το παραλάβω από εκεί , αλλά όπως αναμενόταν ποτέ τίποτα δεν έφθασε στο μαγαζί . Κλασσική εγγύηση πλαισίου .

Link to comment
Share on other sites

Ποο κρίμα.. Τι να σου πω τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχω ξαναδεί. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λέει μετά τις 11 θα επικοινωνήσω μαζί σας. Εκείνη την ώρα λέω ωχ καλά άμα με πάρουν γράψε με. 11:10 βλέπω κλήση. Μου λένε ότι θα την παραγγείλουν και θα μου τηλεφωνήσουν. Ούτε απόδειξη δεν μου ζήτησαν τίποτα. Να σημειωθεί ότι την αγορά την είχα κάνει μέσω ιντερνετ

Edit: Το κατάστημα το πρότεινα εγώ ως λύση γιατί αυτό με βολεύει πιο πολύ.

Έγινε επεξεργασία από Mer
Link to comment
Share on other sites

'Άραγε τα gas lifts είναι ανώτερης ποιότητας από του γερμανικού ebay ? Είναι αντίστοιχα σε τιμή.

Αυριο που θα παραλαβω το δικο μου θα ανεβασω φωτο και θα συγκρινω με το μαμα

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στη κατασκευαστρια εταιρια για τις καρεκλες του Πλαισιου σχετικα με την εγγυηση και πηρα την εξης απαντηση:

Dear Theofanis,

Sorry for my late reply due to weekend.

Many thanks for your reliance & choose our chairs, the quality of our products is rather good compared to it's price.

Normally we provide same warranty period for all of our dealers, however, the warranty years is differ from different countries & dealers.

Therefore, you could contact with PLAISIO to talk about this question, after all we have no right to butt into this issue. If there is any other problems between yours, we would assist you to negotiate.

Thank you again for choosing our chairs. Have a nice day!

Best Regards,

Marianna

Comfort Office Furniture CO., LTD

No.3 Park. Lujing Industry Zone, Nansha Economic Development District, Guang Zhou City, Guang Dong Province, China . 511458

Tel: 86-20-84983695 EXT 262; Fax:86-20-84983656

E-mail: meusales@comfort-seating.com.tw

Web: www.comfort-seating.com.tw

Μετα ειπα οτι 2 χρονια ειναι λιγα και αλλοι δινουν 10 εως lifetime και μου απαντησε

Hi Theofanis,

Just as I said in my last mail, for the after-sales service, we have no right to ask all our dealer make same promise. You and Plaisio have xome to an agreement when you bought the chair. Therefore, pls kindly negotiate with Plaisio about this.

Many thanks!

Edit.

Ήρθε η νέα μπουκάλα, αλλά η παλιά μάλλον δεν θέλει να φύγει από κει. Πάνω από μια ώρα προσκαλώ να την βγάλω.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω νεο μηνυμα για την αλλαγη μπουκαλας.

Σε περιπτωση καποιος που θελει να βγαλει τη μπουκαλα απλα διοτι θελει να πακεταρει την καρεκλα να την στειλει καπου, καλο ειναι να βαλει ενα υφασμα στο σημειο που θα σφηξει ο καβουρας γιατι αλλιως θα την γρατζουνισει και θα θελει αλλαγη. Αφου μετα στο ανεβοκατεβασμα θα βρισκει και θα κανει θορυβο.

20140624_202511_zps4f813b0b.jpg20140624_202500_zps20e44ce6.jpg

Αν παει για αλλαγη και δεν σας νοιαζει μην βαλετε τιποτα.

Τα βιντεακια που εχουν στο youtube ειναι μαλλον με καρεκλες που δεν εχουν χρησιμοποιηθει, οποτε δεν εχουν στουμπωσει καλα.

Η δικια μου που σηκωνει το βαρος της καρεκλας + 100 κιλα, ειχε σφηνωσει για τα καλα.

Το δυσκολο μερος ηταν να βγει η βαση με τα ροδακια απο τον κυλινδρο. Το καθισμα απο τον κυλινδρο εφυγε πανευκολα με ενα καβουρα και ενα μικρο στρηψιμο. Παρ ολα αυτα εκανε τις γρατζουνιες που φαινονται πιο πανω, παρ ολο που ειχα τυλιξει ζελοτειπ.

Η συγκρουση με το σφυρι ηταν σφοδρη. Παρ ολα αυτα δεν εβγαινε με τιποτα η βαση. Δοκιμασα να την στριψω οπως εκανα με το πανω μερος αλλα τιποτα. Εκει τα εδωσα ολα, γι αυτο και οι πολλες γρατζουνιες.

Οριστε ομως τι επαθε κατα τη συγκρουση με το σφυρι. Πρεπει να εφαγε πανω απο 50 γερες σφυριες. Μονο οταν ειπα θα την βαρεσω με ολη μου τη δυναμη και να παει να γ@μ...θει, μονο τοτε βγηκε.

Ο τροπος που δουλεψε ηταν με τη βαση πανω στα ποδια μου, οι ροδες προς τα πανω, και σφυριες στον κυλινδρο.

20140624_202431_zpsc38fb7d7.jpg20140624_202419_zps641e5715.jpg

20140624_202408_zps010b7e17.jpg20140624_202349_zps97d66b8b.jpg

Εδω φαινονται οι δυο κυλινδροι, με τον παλιο δεξια. Δεν ειναι ακριβως οι ιδιοι. Ο παλιος επισης ειναι πιο βαρυς κατα 100γρ. Παλιος 1229γρ., νεος 1124γρ.

20140624_201458_zpse022c914.jpg

Τελος καλο ολα καλα, πλεον ειναι στιβαρη και δεν κουναει καθολου. Θελω να πιστευω οτι δεν θα θελει παλι αλλαγη σε κανενα 6μηνο.

Κατα 99% ο νεος βαζει το καθισμα λιγο πιο ψηλα οταν ειναι στην κατωτερη θεση. Φαινεται και στη φωτογραφια οτι το χοντρο κομματι του ειναι πιο μακρυ απο το παλιο.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Sorry που βαζω συνεχωμενα ποστ, αλλα ειναι για διαφορετικο θεμα.

Εδω ειναι η απαντηση απο το comfort seating που αναφερθηκε στην προηγουμενη σελιδα, σχετικα με την ποιοτητα οτι δεν ειναι σαν τις raynor, οτι ειναι αντιγραφη, οτι...οτι...οτι!

Hi Theofanis,

Raynor Ergohuman is also made by us and same quality like PLAISIO & MESH. The only different is Ergohuman has many models thus lead to different price & quality.

Hope my answer would help you .

Επισης μου ξαναειπε για την διετη εγγυηση ΠΛΑΙΣΙΟ. Και επισημανε 2 φωτογραφιες απο καποια αλλα καταστηματα που χρεωνουν εξτρα εγγυηση, πχ 75$ για +3 χρονια κλπ

Dear Theofanis,

Many thanks for your understand!

We have contacted with PLAISIO to talk about this issue and we'll try our best to assist you solve this problem.

However, we want to say that PlAISIO is also correct, because its 2 years warranty period is according with the price based on your market. Please check attached images, their are using LIMITED lifetime warranty, more years,more money.

Sorry for the inconvenient bring to you by this and please kindly wait for some time. We will arrange to send you the gas lift that you need A.S.A.P.

Εντομεταξυ, δεν της εχω πει τιποτα για κυλινδρο.:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει μου φαίνεται η θα στείλω email. Όχι, κάπου πρέπει να είναι αλλά δεν τις βρίσκω.. Ο μηχανισμός ανύψωσης έχει θέμα και μου είπαν θα μου το στείλουν σε κατάστημα γιατί με βολεύει πιο πολύ

Τι εγινε κανονισες να παρεις την μπουκαλα; χτες με πηραν τηλεφωνο απο Πλαισιο για να με ρωτησουν τι προβλημα εχω με τη μπουκαλα, χωρις να εχω πει εγω τπτ στην κοπελα της αντιπροσωπιας για μπουκαλα.

Μηπως ειδαν το ιδιο προβλημα απο Ελλαδα και μπερδευτηκαν και πηραν εμενα αντι για σενα;:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε κανονισες να παρεις την μπουκαλα; χτες με πηραν τηλεφωνο απο Πλαισιο για να με ρωτησουν τι προβλημα εχω με τη μπουκαλα, χωρις να εχω πει εγω τπτ στην κοπελα της αντιπροσωπιας για μπουκαλα.

Μηπως ειδαν το ιδιο προβλημα απο Ελλαδα και μπερδευτηκαν και πηραν εμενα αντι για σενα;:jump1:

Χαχααχαχαχαχααχα κλαίω. Μου είπαν ότι την έχουν παραγγείλει και θα με πάρουν τηλέφωνο μόλις έρθει. Βέβαια ακόμα δεν με έχουν πάρει. Κάτσε τώρα που το είπες να τους πάρω ένα τηλέφωνο :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαχααχαχαχαχααχα κλαίω. Μου είπαν ότι την έχουν παραγγείλει και θα με πάρουν τηλέφωνο μόλις έρθει. Βέβαια ακόμα δεν με έχουν πάρει. Κάτσε τώρα που το είπες να τους πάρω ένα τηλέφωνο :p

Τιποτα ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα ακομα?

Α ξέχασα να ενημερώσω. Με πήραν τηλέφωνο πριν κάποιες μέρες και με είπαν ότι θα αργήσει γενικά γιατί δεν έχουν ετοιμοπαράδοτα ανταλλακτικά και ότι το παρήγγειλαν και θα κάνει γύρω στις 15-20 μέρες συνολικά.Επίσης είπαν ότι θα με πάρουν προς το τέλος αυτής της εβδομάδας που υπολογίζουν ότι θα έχει έρθει κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.