Jump to content



Εργασία και διαβίωση στη Τσεχία!


cyberdyne

Recommended Posts

Παίρνω την τρίμηνη με 1370 κορώνες, ήτοι 456 το μήνα. Ο καφές έχει από 25-50 κορώνες ανάλογα το μαγαζί, άντε να πάρεις και κανά νερό ή καμιά πάστα και να αφήσεις και μπουρμπουάρ στην όμορφη γκαρσόνα το έφτασες το κατοστάρικο. Ομοίως και οι μπίρες που οι μισόλιτρες ξεκινάνε από τις 25 κορώνες και φτάνουν μέχρι τις 40 (για 2 άτομα πάντα το κατοστάρικο το θέλεις).

Link to comment
Share on other sites

Με στρίμωγμα μπορείτε να τη βγάλετε καθαρή πιστεύω. Το μεγάλο έξοδο είναι το σπίτι. Αν βρεις κάτι στα 10.000 μπορείς μετά να πεις ότι τα υπόλοιπα 15.000 θα είναι για φαγητό, ρούχα και καμία έξοδο. Τις τιμές τις έχω γράψει περίπου στις προηγούμενες σελίδες, οπότε κάνε τους υπολογισμούς και βλέπεις αν βγαίνεις.

Στα 5 χρόνια προϋπηρεσίας πρέπει να είναι γύρω στα 40-45 χιλιάρικα τα καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας.

Όταν ρωτήθηκα για τα λεφτά που θέλω, ζήτησα πάνω κάτω αυτά σε καθαρά ευρώ.

Αν τώρα επανέλθω και πω ότι θέλω περισσότερα γιατί δεν είχα αρκετές πληροφορίες για τη ζωή εκεί, πώς πιστεύετε ότι θα το πάρουν?

Υπάρχει πιθανότητα να μου αρνηθούν τη θέση?

Σκεφτόμουν για 45000 μικτά.

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να σου πουν ότι δε δίνουν παραπάνω από όσα ζήτησες. Αλλά και εσύ θα πρέπει να έχεις κατασταλάξει στην αποζημίωσή σου προτού την ανακοινώσεις, ώστε να μη φαίνεσαι αναξιόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εάν το θέσεις με ωραίο τρόπο η θέση δεν κινδυνεύει, το πολύ πολύ να πούνε για τα λεφτά όχι.

Το να βάλεις και λεφτά στην άκρη θα είναι το δύσκολο. Μάθε και για την συνέντευξη λίγο τι παίζει για να μην κολλήσεις στις ερωτήσεις.

Εγώ δεν δουλεύω για AT and T εδώ μπορεί άλλοι να βοηθήσουν:help:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.