Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Spec Ops: The line. Το "You have died multiple times in the same area. Would you like to change difficulty settings" σε ορισμένα σημεία παίζοντας στο Fubar πεταγόταν πιο συχνά και απο popup σε torrent site, κυρίως λόγω του συστήματος κάλυψης, αλλά άξιζε. Πολύ καλό. :turn:

Link to comment
Share on other sites

Mechwarrion Online!!Πολύ καλύτερο από WOT και άλλου είδους τέτοια παιχνίδια..βέβαια ήμουν και φανατικός του battletech οπότε και με εκφράζει απόλυτα!

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Mechwarrior Online αλλά σκέφτομαι να περιμένω και να αφεθώ πλήρως στο Hawken.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Mechwarrior Online αλλά σκέφτομαι να περιμένω και να αφεθώ πλήρως στο Hawken.

Το hawken το είδα και είναι πολύ arcade...δεν νομίζω πώς θα με τραβήξει για κανένα λόγο...το mechwarrior με έχει κερδίσει ήδη και φαντάσου είναι στο development στάδιο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει κανείς Slender?

Με κάλεσε ένας φίλος σπίτι του να παίξουμε όλοι μαζί το Σάββατο στην 52", αλλά βλέπω epic καταστάσεις στο youtube και ψήθηκα να το κατεβάσω τώρα. :jump:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] το δοκιμάσα χτες το βράδυ. Εντάξει είναι απλά κορυφή το πως σε καθηλώνει το δάσος και οι ήχοι του Slender-man. Πρώτη δοκιμή 3 σελίδες. 2η 6 σελίδες.. Μετα το έκλεισα γιατί τρόμαξα. xD

@therest δοκιμάστε το οπωσδήποτε, μοναδική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Crusader Kings 2

Αν και συνήθως γράφω για παιχνίδια αφού τα τερματίσω, εδώ αξίζει μια εξαίρεση.

Hardcore strategy, open world, τρελό micromanagement με rpg στοιχεία και εντελλώς random καταστάσεις. Ποτέ ένα playthrough δεν είναι ίδιο με το προηγούμενο. Απαιτεί αμέτρητες ώρες, μόνο το tutorial θέλει καμιά ώρα και στην ουσία πάλι άσχετος θα είσαι και δεν θα επιβιώσεις για πολύ.

Μόνο για όσους τους έχουν λείψει τα παλιά καλά strategy.

Link to comment
Share on other sites

Crusader Kings 2

Αν και συνήθως γράφω για παιχνίδια αφού τα τερματίσω, εδώ αξίζει μια εξαίρεση.

Hardcore strategy, open world, τρελό micromanagement με rpg στοιχεία και εντελλώς random καταστάσεις. Ποτέ ένα playthrough δεν είναι ίδιο με το προηγούμενο. Απαιτεί αμέτρητες ώρες, μόνο το tutorial θέλει καμιά ώρα και στην ουσία πάλι άσχετος θα είσαι και δεν θα επιβιώσεις για πολύ.

Μόνο για όσους τους έχουν λείψει τα παλιά καλά strategy.

"παλιά καλά strategy" και "τρελό micromanagement"......

Mάλλον δεν πρέπει να έχεις παίξει "παλιά καλά strategy"! Από πότε το κάψιμο με micromanagement έγινε χαρακτηριστικό του καλού strategy? Συνταγή για αποτυχία είναι...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] το δοκιμάσα χτες το βράδυ. Εντάξει είναι απλά κορυφή το πως σε καθηλώνει το δάσος και οι ήχοι του Slender-man. Πρώτη δοκιμή 3 σελίδες. 2η 6 σελίδες.. Μετα το έκλεισα γιατί τρόμαξα. xD

@therest δοκιμάστε το οπωσδήποτε, μοναδική εμπειρία.

Εμείς τελικά βγήκαμε εκείνη τη μέρα και άρα δεν το έπαιξα. Τώρα μόνος θα το σκεφτώ, αλλά θα το παίξω μέρα.

Είναι και ένα άλλο, το Amnesia.

Link to comment
Share on other sites

"παλιά καλά strategy" και "τρελό micromanagement"......

Mάλλον δεν πρέπει να έχεις παίξει "παλιά καλά strategy"! Από πότε το κάψιμο με micromanagement έγινε χαρακτηριστικό του καλού strategy? Συνταγή για αποτυχία είναι...

Χαρακτηριστικά ενός καλού strategy είναι η επαναληψημότητα, να προσφέρει πολλά διαφορετικά gameplay και να θέλει σκέψη. Νομίζω πως το Crusader Kings II τα καταφέρνει μία χαρά. Είναι αλήθεια πως το UI αυξάνει την πολυπλοκότητά του (όχι προς το καλό), αλλά νομίζω πως σε γενικές γραμμές είναι εθιστικότατο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] το δοκιμάσα χτες το βράδυ. Εντάξει είναι απλά κορυφή το πως σε καθηλώνει το δάσος και οι ήχοι του Slender-man. Πρώτη δοκιμή 3 σελίδες. 2η 6 σελίδες.. Μετα το έκλεισα γιατί τρόμαξα. xD

@therest δοκιμάστε το οπωσδήποτε, μοναδική εμπειρία.

Εχει πεσει γενικα τρελα καψιμο με τον slendie,απο τοτε που αρχησε να το παιζει και ο pewdiepie ειδικα! :woot:

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει γενικα τρελα καψιμο με τον slendie,απο τοτε που αρχησε να το παιζει και ο pewdiepie ειδικα! :woot:

Εγώ εδώ το είδα πρώτη φορά. Στο 16:35 τρελό γέλιο.

Λέει για το πώς θα έπρεπε να τελειώνει το game, με ένα χαρτάκι που γράφει "look behind". Γυρνάει πίσω αμέριμνος... well guess what happens! :woot:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Pq84no_c8Z0]Slender. - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Αααααα...Έχω έχω έναν επικό τερματισμό, 2 επικούς τερματισμούς!!! 1ος τελευταίο πράγμα να γράφει ξερω'γώ,το note κοίτα από πίσω σου.....!!!!:fie::rip: :cry: :tongue: :clap: :help1: Ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!! Epic fail!!!!

Έγινε επεξεργασία από balboagr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.