Jump to content



Official Anime Thread !


ARMAGEDDON

Recommended Posts

Και ναι μετά από αρκετό βρίσιμο :p ανοίξαμε το Official Anime Τhread !!!

όπου εδώ θα μπορείτε να λέτε τον πόνο σας για τα anime που βλέπετε :fun: ....

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=F2MTF2t8qJc]Top 10 craziest ways to die in Anime - YouTube[/ame]

@2:15 Ποιο άνιμε είναι; Μου κίνησε το ενδιαφέρον η σκηνή :p

To Claymore το είχα δει, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου αν ήταν καλό ή μέτριο.

EDIT: Best θάνατος (στο βίντεο τουλάχιστον) από το best anime . NEON GENESIS EVANGELION

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

To έχω stand by εδώ και καιρό και περιμένω κάποιον να με σπρώξει να το ξεκινήσω. :p

Εντυπώσεις δηλαδή.

Το Claymore αξίζει για δύο ΔΥΝΑΤΕΣ σκηνές, 3-4 καλές και για την Clare. (πρωταγωνίστρια, όχι

πως οι υπόλοιπες γκόμενες δεν είναι ωραίες, απλά αυτή είναι που ξεχωρίζει) Κατά τ' άλλα μέτριο.

Ειδικά από το επισόδιο 17 και μετά το σκότωσαν. Όλα fillers με filler ending επίσης. Το οποίο έχει

και την κορύφωσή του, αλλά σε αφήνει χωρίς τέλος και με πάμπολες απορίες. To manga πολύ

καλύτερο, (κλασσικά δηλ.) αλλά και πάλι δεν έκανε ιδιέταιρη επιτυχία. (dunno why) Γενικά, σε

τέτχοιο styl -γκόμενες με σπάθες- δεν υπάρχουν πολλά σοβαρά anime (τα πιο πολλά είναι με

τίγκα fanservice/humor) οπότε δες -θα σε ψυχαγωγήσει- αλλά μην περιμένεις πολλά.

@2:15 Ποιο άνιμε είναι; Μου κίνησε το ενδιαφέρον η σκηνή :p

Noein =)

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αρέσει δράμα, αίμα, mind**** και παρόμοια, έχω να προτείνω

Kurozuka

7Ghost (SevenGhost δε θυμάμαι πια)

Elfen Lied

NGE παιδιά και ειδικά οι ταινίες είναι αποκορύφωμα για μένα. ΑΛΛΑ υπάρχει και η αντίθετη άποψη ότι δεν υπάρχει κανένα βάθος και ο συγγραφέας τα έγραψε όλα αυτά για να μας κάνει να νομίζουμε ότι υπάρχει και να καιγόμαστε άδικα. Προσωπικά είμαι κάπου στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το nge μάλλον ξεκινάει με τα διαφορετικά endings που έχουμε με τις δύο ταινίες. Για μένα έχει θέμα η σειρά αλλά πρέπει να ξέρεις τι θα παιχτεί στο τέλος με τα δυο τελευταία επεισόδια και τις ταινίες.

Τώρα βέβαια έχουμε και το rebuild of evangelion που θα δώσει καινούργιο τέλος... έτσι για να'χουμε να διαλέξουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Το Claymore αξίζει για δύο ΔΥΝΑΤΕΣ σκηνές, 3-4 καλές και για την Clare. (πρωταγωνίστρια, όχι

πως οι υπόλοιπες γκόμενες δεν είναι ωραίες, απλά αυτή είναι που ξεχωρίζει) Κατά τ' άλλα μέτριο.

Ειδικά από το επισόδιο 17 και μετά το σκότωσαν. Όλα fillers με filler ending επίσης. Το οποίο έχει

και την κορύφωσή του, αλλά σε αφήνει χωρίς τέλος και με πάμπολες απορίες. To manga πολύ

καλύτερο, (κλασσικά δηλ.) αλλά και πάλι δεν έκανε ιδιέταιρη επιτυχία. (dunno why) Γενικά, σε

τέτχοιο styl -γκόμενες με σπάθες- δεν υπάρχουν πολλά σοβαρά anime (τα πιο πολλά είναι με

τίγκα fanservice/humor) οπότε δες -θα σε ψυχαγωγήσει- αλλά μην περιμένεις πολλά.

Στο anime το τέλειωσαν πολύ σύντομα κυρίως γιατί δεν είχανε υλικό*, ετσι του έβαλαν ενα πολύ μετριο τέλος και το άφησαν. Ολα τα επεισόδια μέχρι και την μάχη με τον Rigardo είναι ιδια ακριβώς με τα manga.

Τώρα όποιος θέλει να δει τι πραγματικά γίνεται πάει και διαβάζει τα manga από την στιγμή που τελειώνει η μάχη με τον Rigardo η και λίγο πιο πρην.

*1 τεύχος manga καθε μήνα βγαίνει οπότε δύσκολο μια σειρά anime βασισμένη στο σχετικά πρόσφατο τότε manga να μην τελειώσει κάπως αδοξα.

Υ.γ. για όσους τους άρεσε να πω οτι τα manga συνεχίζουν να βγαίνουν ακόμα και σήμερα, στην αρχή καθε μήνα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

το nge ίσως το μεγαλύτερο mindf***k που έχω φάει με anime(βέβαια μπωρεί να φταίει ότι το είδα πολύ μικρός) ! Πάντως από ότι ξέρω, στην 3η ταινία τελειώνει κανονικά και λέει ότι απαντά κάποια ερωτήματα

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αρέσει δράμα, αίμα, mind**** και παρόμοια, έχω να προτείνω

Kurozuka

7Ghost (SevenGhost δε θυμάμαι πια)

Elfen Lied

NGE παιδιά και ειδικά οι ταινίες είναι αποκορύφωμα για μένα. ΑΛΛΑ υπάρχει και η αντίθετη άποψη ότι δεν υπάρχει κανένα βάθος και ο συγγραφέας τα έγραψε όλα αυτά για να μας κάνει να νομίζουμε ότι υπάρχει και να καιγόμαστε άδικα. Προσωπικά είμαι κάπου στη μέση.

το elfen lied αρκετά καλό αν και θέλω και άλλο κύκλο :p !!! βασικά σε όλα θέλω more more more

το nge οι μισοί το βρίζουν οι άλλοι μισοί όπως εγώ λέω γαμάτο ,

αλλά η αλήθεια είναι ότι λέει πάρα πολλά με μια αρκετή επικάλυψη πούδρας (για αυτό και το mind f@king) όποιος δεν έχει ΔΕΙ NGE ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ SPOILER

ειδικά εκεί που γίνεται τεράστια η Rei και μετά αποφασίζει ο Ikari τι θα γίνει και μετά είμαστε σε μια παραλία όπου την πνίγει την Asuka πολύ mind

:rubik:

Deadman Wonderland για psychological 12 επεισοδιάκια του 11 είναι

!!!

Link to comment
Share on other sites

deadman wonderland απίστευτο αλλά το τέλος λίγο σε ξενερώνει...Ακουσα το manga απείρως καλύτερο ! ΑΜα το δείτε και σας αρέσει , κοιτάξτε και το Mirai Nikki (το aniDB ας πούμε το έχει recommended άμα σου άρεσε το DW)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγει 2η season στο Deadman wonderland; :weep:

NGE ήταν το 1ο anime που είχα δει. Θυμάμαι μετά για κανένα μήνα έψαχνα στην σχολή (σπίτι είχα pstn) για σεφιροθικά δέντρα και τρεις μάγους κλπ μπας και τα καταλάβω όλα. Το πιο ψαγμένο anime για μένα. Έμπλεκε μέσα τα ΠΑΝΤΑ. Ψυχολογία, δράση, διάφορες θρησκείες...

Link to comment
Share on other sites

Highschool of the dead το τελευταίο που κατέβασα αλλά ακόμα να το δω

Το Claymore μου άρεσε.

Fate stay night κανεις? :p

Edit:Ξέχασα το Ergo Proxy

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.