Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

ψηνομαι και εγω για αυτη μαλλον

Achieva Shimian QH2700 Ipsms Edge 27" 2560x1440 AH IPS LED HDMI DVI D PC Monitor | eBay

προς αντικατασταση της "θρυλικης" μου philips 200w6

http://www.thelab.gr/othones-kai-panels/philips-200w6-my-new-screen-21715.html

δεν με ενδιαφερουν overclock και lag αλλα κυριως χρηση για photo/video editing(ερασιτεχνικα) και χρηση με αλλες συσκευες εκτος pc,γιαυτο παω και σε εκδοση με osd kai scaller.

θα μπορεσω να την ρυθμισω και να με καλυψει?

ξερει κανει ποιο πανελ φοραει?

LGD AH-IPS LM270WQ1 ή

LGD AH-IPS LM270WQ3

TFT Central Monitor Panel Part Database

υπαρχει καποια κορεατικη που να φοραει το 2ο πανελ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπανίσει αυτήν, αλλά δεν ξέρω καθόλου πόσο καλή είναι:

DGM IPS-2701WPH 27" LED Widescreen Professional Monitor - Black [iPS-2701WPH]

Πάντως μιλάνε για ίδιο πάνελ με τις Apple. Εδώ ένα review:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dgm_ips-2701wph.htm

Link to comment
Share on other sites

Παντως για ενα επαγγελματια βγαινει το ιδιο περιπου στην τιμη με αυτην εδω

Περιφερειακά & Οθόνες :: Περιφερειακά Η/Υ :: Οθόνες :: Dell UltraSharp U2713HM 27" LED Monitor - E-Gate | Computer Store

δε δελεαζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε slalom διάβασε προσεκτικά τα προβλήματα των DELL U2713HM και μην κοιτάζεις τα χαρακτηριστικά στο χαρτί! Άλλο πράγμα τα προβλήματα της συγκεκριμένης οθόνης τι να σου λέω τώρα ... ταλαιπωρήθηκα πολύ και έχασα και χρήματα εξαιτίας της απαράδεκτης (- όσον αφορά αυτό το μοντέλο μόνο -) τακτικής της DELL. Θα σου στείλουν μόνο μία καινούργια για αντικατάσταση και μετά όσες θέλεις refurbished ... Σκέψου αν αξίζει να το ρισκάρεις για την συγκεκριμένη ... Εγώ βρήκα το απόλυτο στην QniX QX2710 Evolution II (- πήρα μεγάλο ρίσκο που μου βγήκε 100% -) αλλά αν ήμουν στην θέση σου θα κοιτούσα την Viewsonic VP2770 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

27 inches: check

ips: check

2560x1440: check

300-350 ευρώ: check

Παρακαλώ τους έμπειρους να δώσουν url τσεκαρισμένου seller! Πάμε για άμεση αγορά!!!:T:

Έγινε επεξεργασία από kezm
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι κοιτάω μόνο perfect pixel και μέχρι στγμής έχω καταλήξει στις παρακάτω:

1. $T2eC16RHJGsFFMueyWTiBRyk!KPhNw~~60_14.JPGCROSSOVER 27QD LED Blade​ 2560x1440 DVI-D LG S-IPS 27" Perfect Pixel Monitor [£228.51]

2. $T2eC16ZHJF8FFqJKc1LoBRmyzNTkBQ~~60_14.JPGQNIX QX2710 LED Evolution ll [Matte] Perfect Pixel 27" 2560x1440 PC Monitor [£247.09]

3. $(KGrHqN,!lcFGZJq2DwBBRrNJUQw,w~~60_14.JPGCROSSOVER 27Q LED-P Perfect Pixel 27" DVI LG S-IPS QHD 2560X1440 16:9 Monitor [£265.67]

4. $(KGrHqRHJCoFEPQh86edBR)-H5SVBg~~60_14.JPGAchieva Shimian QH2700-IPSMS Lite Edge Perfect Pixel 27" 2560x1440 LED Monitor [£284.25]

Link to comment
Share on other sites

Αν ο πωλητης ειναι απο Ευρωπη ναι αν ειναι απο china, Usa οχι.

Στο ebay.co.uk δεν ειναι μονο Αγγλοι και εσυ απο Ελλαδα μπορεις να πουλας εκει.

Οι καταληξεις com/co.uk ειναι φουστιες απο το ebay γενικοτερα.

Αν ανεβασεις αγγελια στο co.uk και θες να φαινεται Αμερικη δηλαδη ebay.com πληρωνεις επιπλεον fee.

Αν ανεβασεις ebay.com και θες η αγγελια να φαινεται και στην Αγγλια (σε αυτους που σερφαρουν με ebay.co,uk δηλαδη)πληρωνεις fee. κτλ κτλ

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Στο search έχει αριστερά επιλογές για Item Location, αν επιλέξεις Europe και όχι Worldwide,θα σου βγάλει αυτές που τα αντικείμενα βρίσκονται εντός ευρώπης, οπότε λογικά θα είσαι ΟΚ εκτός αν έχει γίνει λάθος στην αγγελία και γράφει κάτι άλλο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτατε παιδια για τελωνειο.Ενα πακετο με διαστασεις οσο μια οθονη 27αρα + 9/10 φορες ακομα και με EMS θα περασει τελωνειο.

Απλα υπολογιζεις στην αρχικη τιμη αγορας σου και 70-80 ευρω ακομα και βλεπεις αν σε συμφερει η οχι (που συμφερει ετσι και αλλιως).

Τα μονιτορ αυτα φορανε το ιδιο πανελ με την apple ,HP, Dell που ξεκινανε απο 500-600 ευρω .

Σιγουρα ενα πακετο σαν αυτο μπορει να υποστει τα παντα οποτε επειδη ετσι και αλλιως το πιο πιθανον ειναι να μην γλιτωσεις τελωνειο καλυτερα να διαλεξει να ερθει με DHL

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ενα πακετο σαν αυτο μπορει να υποστει τα παντα οποτε επειδη ετσι και αλλιως το πιο πιθανον ειναι να μην γλιτωσεις τελωνειο καλυτερα να διαλεξει να ερθει με DHL

Ενδιαφερουσα αποψη. Δεν το ειχα σκεφτει ετσι.

;)

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτατε παιδια για τελωνειο.Ενα πακετο με διαστασεις οσο μια οθονη 27αρα + 9/10 φορες ακομα και με EMS θα περασει τελωνειο.

Δύο 27άρες μου έχουν στείλει με EMS και δεν πλήρωσα τελωνείο. Έχω διαβάσει και αρκετούς άλλους που έχουν παραλάβει 27" οθόνες χωρίς να πληρώσουν τίποτα παραπάνω στο τελωνείο (EMS πάντα και δηλωμένη αξία γύρω στα 100$).

:)

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτατε παιδια για τελωνειο.Ενα πακετο με διαστασεις οσο μια οθονη 27αρα + 9/10 φορες ακομα και με EMS θα περασει τελωνειο.

Απλα υπολογιζεις στην αρχικη τιμη αγορας σου και 70-80 ευρω ακομα και βλεπεις αν σε συμφερει η οχι (που συμφερει ετσι και αλλιως).

Τα μονιτορ αυτα φορανε το ιδιο πανελ με την apple ,HP, Dell που ξεκινανε απο 500-600 ευρω .

Σιγουρα ενα πακετο σαν αυτο μπορει να υποστει τα παντα οποτε επειδη ετσι και αλλιως το πιο πιθανον ειναι να μην γλιτωσεις τελωνειο καλυτερα να διαλεξει να ερθει με DHL

Με DHL θα εχεις 100% τελωνείο, το οποίο ανεβάζει το κόστος στα 150 ευρώ μινιμουμ (μονο 80 παιρνει ο εκτελωνιστής της DHL). Για μένα μακριά απο DHL. Αν πας να το εκτελωνίσεις ο ιδιος απο το ΕλΒελ, θα δώσεις 20-25 ευρώ στην DHL για να πας να παρεις τα χαρτιά + οτι βγάλει το τελωνέιο, που μπορεί να ειναι απο 0 μέχρι οτι ναναι αναλογα που θα πεσεις.

Οπως εχουν πει και παρα πολλοι, με EMS συνήθως το τελωνείο το αποφεύγεις. Τιποτα δεν ειναι 100% αλλά νομίζω τα δείγματα ειναι θετικά.

Δε παθαίνει τιποτα η συσκευασία, οι συσκευασίες ειναι φτιαγμένες για να αντεχουν :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτατε παιδια για τελωνειο.Ενα πακετο με διαστασεις οσο μια οθονη 27αρα + 9/10 φορες ακομα και με EMS θα περασει τελωνειο.

Απλα υπολογιζεις στην αρχικη τιμη αγορας σου και 70-80 ευρω ακομα και βλεπεις αν σε συμφερει η οχι (που συμφερει ετσι και αλλιως).

Τα μονιτορ αυτα φορανε το ιδιο πανελ με την apple ,HP, Dell που ξεκινανε απο 500-600 ευρω .

Σιγουρα ενα πακετο σαν αυτο μπορει να υποστει τα παντα οποτε επειδη ετσι και αλλιως το πιο πιθανον ειναι να μην γλιτωσεις τελωνειο καλυτερα να διαλεξει να ερθει με DHL

Ωραια ειναι παρα-πληροφορημενος.Στειλε τους ολους στον κουβα.

Με την dhl θα πληρωσεις μιμιμουμ 150ευρω.

Τα ΕΜΣ τα εκτελωνίζουν τα ΕΛΤΑ και θα πληρωσετε δασμο ΜΟΝΟ αν η δηλωμενη αξια ειναι πανω απο 150 ευρω.

Με την DHL θα πληρωσεις 100αρικο ακομη και για αξια προιοντος 40 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ειναι παρα-πληροφορημενος.Στειλε τους ολους στον κουβα.

Με την dhl θα πληρωσεις μιμιμουμ 150ευρω.

Τα ΕΜΣ τα εκτελωνίζουν τα ΕΛΤΑ και θα πληρωσετε δασμο ΜΟΝΟ αν η δηλωμενη αξια ειναι πανω απο 150 ευρω.

Με την DHL θα πληρωσεις 100αρικο ακομη και για αξια προιοντος 40 ευρω.

δηλαδη αν μου στειλουν 10 οθονες απο κινα και γραφουν πανω gift μεσω EMS δεν πληρωνω τιποτα.Μαλλον αλλος ειναι παραπληροφορημενος

Ο καθενας ψωνιζει οπως θελει.Εγω δηλωνω αξια μεχρι 100 $ και το εχω το δεμα σπιτι μου.Αν καποιος δεν δουλευει και γουσταρει να παει στο βενιζελος να κυνηγαει τον υπαλληλο καλα κανει.

Σιγουρα σε μικρα δεματα δεν το συζηταμε για EMS αλλα 2 οθονες με EMS και να μην περασει τελωνειο καλυτερα στην τριτη να παιξεις και joker

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.