Jump to content



Αξιολόγηση χρηστών στις Αγγελίες


Prof_Chaos

Recommended Posts

Ναι φαύλος κύκλος είναι δεν το έχεις πάρει πρέφα?? 6 μήνες και 300 καταχωρήσεις ή ότι άλλος συνδυασμός θες είναι αρκετός για να φτιάξω μια εικόνα, αν θέλω για να σε ξεγελάσω. Και όταν θα πουλήσω κάτι κάτσε διάβασε τα 448+χ Posts μου για να βγάλεις άκρη για την προσωπικότητα μου. Εγώ πάντως τα δικά σου δεν πρόκειται να κάτσω να τα διαβάσω για να δω τι κουμάς είσαι και όχι μόνο εσένα του οποιοδήποτε.

Περαιτέρω με pm, like I said, vicious circle

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

τελικα σε μερικους δε χρειαζεται να διαβασεις 450+χ ποστς για να καταλαβεις καποια πραγματα :)

και μη σου φαινεται περιεργο αυτα περι "παρεας"

λογικο ειναι να μη μπορεις να κατανοησεις οταν χανεις το Point οπως λεει ο φραγμας

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τις αξιολογήσεις και τα +1rep στις πωλήσεις ειναι οτι αντι για μέτρο υπέρ της ασφαλείας μπορούν να λειτουργήσουν και κατά.

Το αρπακτικό στήνει μερικα account,τα σπαμάρει να φτάσουν 300post και μετα αρχίζει ψευτοαγγελίες με ενα απο τα account και τις "χτυπάει" με τα υπόλοιπα.Στο κλείσιμο τις κάθε αγγελίας παίρνει +1rep και ενα ωραίο comment του τύπου "Αψογη συναλλαγή" .

Μετα απο μερικές αγγελίες τετοιου τύπου,βάζει μερικές ακόμα που απευθύνονται πλεον στα legit μέλη,τα οποία βλέπωντας τις αξιολογήσεις πλεον τον εμπιστεύονται και την πατάνε.

Αν κάποιος εξαπατηθεί,του στείλουν σαπούνι αντι για iphone 4s ή κατι τετοιο,απλά report στους moderators.Δείτε τα logs βρείτε τις ip που μπαίνει και κάντε μια καταγγελία εδώ report@safeline.gr

Ειμαστε στο ελλαδα..3μήνες++ τα logs των isp με όλο το traffic διαθέσιμο για την ΕΛ.ΑΣ. Απλά με ενα report..

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε μερικους δε χρειαζεται να διαβασεις 450+χ ποστς για να καταλαβεις καποια πραγματα :)

και μη σου φαινεται περιεργο αυτα περι "παρεας"

λογικο ειναι να μη μπορεις να κατανοησεις οταν χανεις το Point οπως λεει ο φραγμας

κανενα ποιντ δεν εχασα νιουμπακο.. οτι καταλαβες καταλαβες. οσο για σενα σε εκοψα τι εισαι απο το πρωτο ποστ που ετυχε να διαβασω... ειχα ψιλιαστει απο το αβαταρ αλλα μετα επιβεβαιωθηκα..:ο

αντε γεια γιατι διαλογοι με εσενα ειναι σκετη παραγωγη αεργου

Link to comment
Share on other sites

Ελα ριχτε λιγο τα πνεύματα... δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεστε. Εργαζόμαστε ολοι με εναν κοινο παρονομαστή, το πως θα κάνουμε πιο ευχάριστη, ασφαλή και εποικοδομητική την διαμονή μας στο forum. Ακρότητες, χαρακτηρισμοί και λοιπά φαινόμενα δεν ειναι αποδεκτά.

Link to comment
Share on other sites

thelabmazon.gr :p

:OT:Αμαζόνα μουυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!:p:p:OT:

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να προστεθεί κάτι στις αγγελίες...μέχρι στιγμής όλα είναι μια χαρά .....κανείς , απ' όσο γνωρίζω, δεν έχει εξαπατηθεί και αν έχει γίνει κάτι, όπως είπε ο @grathk είναι εύκολο να βρεθεί η άκρη. Μιλώντας προσωπικά βλέπω ότι οι περισσότεροι είναι γνωστοι για το ποιόν τους.

Είχα βάλει και εγώ μια αγγελία, κανείς δεν με ήξερε για να εγγυηθεί.Αλλά βρέθηκαν μερικά παιδιά που αγόρασαν τα αντικείμενα μου και από τη μεριά μου είχα την ευχαρίστηση να τα γνωρίσω! Πιστεύω ότι είναι σε στυλ "παίζω και μαθαίνω".:nothing:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω να κάνω μια πρόταση... τώρα που το σκέφτομαι..

υποχρεωτικά φωτογραφια από κινητό (με την ημερομηνία tagged) από το προιόν που πουλιεται.... τουλάχιστον έτσι ίσως και να μειωθούν κάποια κρούσματα... (αν υπάρχουν)

τι λέτε;

(οι Moderators μπορούν να το μεταφέρουν το μήνυμα αν θέλουν, απλά αφού μιλάμε για τις αγγελίες σκέφτηκα να το βάλω εδώ)

Link to comment
Share on other sites

Τα είπε ΟΛΑ και προσυπογράφω, αν και απο εκεί ήρθα με αρκετή προιστορία...

Λυπάμαι για την κατάντια του Insomnia αλλά πλέον δεν είναι forum.

Και σίγουρα δεν μπορεί κάποιος να το φέρει ως παράδειγμα προς μίμηση, ακόμα και για αγγελίες.-

Ξέρεις δεν είναι καθόλου καλό και ωραίο να κρίνεις κάτι μόνο και μόνο επειδή δεν άρεσε σε σένα και καμια πενταριά άτομα (δεν αναφέρομαι στου λαμπήτες, ξέρει η Κάρμεν που αναφέρομαι).

Κάθε φόρουμ πρέπει να κρίνεται με βάση τους δικούς του όρους και προυποθέσεις. Είσαι πολύ άδικη και κάποια στιγμή θα το καταλάβεις.

Ερχεται η καρτα το ξερω ....

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κρίνω κάτι και δεν το κρίνουμε , νομίζω λογικό είναι να φέρω την προσωπική μου γνώμη και άποψη :)

Δεν νομίζω να συντρέχει λόγος για κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας μερικές τεκμηριωμένες απόψεις (οχι αυτές με τον ΛΑΜΠΗ :p !!)οφείλω να συμφωνήσω οτι η αξιολόγηση μπορέι να αλλάξει το ύφος του φόρουμ .

Επίσης σκέφτηκα οτι δεν χρειάζεται να γίνεται αξιολόγηση του στυλ πάρε 5 αστεράκια και 1 αστεράκι αλλά ενα μικρό review εμπειρίας απο το προιόν που παραλάβαμε προαιρετικά

Αυτο θα ηταν αρκετά ενδιαφέρον και θα έδινε μια εικόνα απο που αγοράζουμε χωρίς να βάζουμε ψυχρά μια βαθμολογία.

Ιδέα απο το IFIXIT μόλις αγοράσεις ενα προιον σε προσκαλεί και σου λέει γράψε την εμπειρία σου απο τα κατσαβιδάκια (παράδειγμα) που πήρες και τι έφτιαξες με αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως ορισμένες από τις προτάσεις είναι αρκετά ενδιαφέρουσες και είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα βελτιώσουν την αξιοπιστία/χρηστικότητα/λειτουργία ιστοσελίδας που ασχολείται αποκλειστικά με τις αγοραπωλησίες.

Ο Λάμπης έχει όμως διαφορετικές προτεραιότητες, ύφος και χαρακτήρα και, για να είμαι ειλικρινής μαζί σας, δεν σκοπεύει να δαπανήσει πολύτιμες ώρες και φαιά ουσία στις αγγελίες.

Την στιγμή που η ενημέρωση(είτε μέσω δοκιμών, είτε μέσω νέων, είτε μέσω συζητήσεων) φτάσει και διατηρήσει υψηλότατα επίπεδα, τότε και μόνο τότε θα μας απασχολήσει το κομμάτι των αγγελιών.

Με γνώμονα τα παραπάνω σας προκαλώ να φτάσετε(με τη βοήθειά μας σαφώς) την ενημέρωση στα επίπεδα που της αξίζει ώστε να πάρουν και οι αγγελίες την σειρά που τους αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.