Jump to content



Doom3 εντυπώσεις


Georgesod

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Το Doom3 ειναι φοβερο παιχνιδι και (προσωπικα) πιστευω οτι ειναι καλυτερο του FarCry.Το δευτερο δεν μου δημιουργουσε την ιδια αισθηση και ατμοσφαιρα ενω το Doom3.....απο τη μουσικη και τους ηχους μεχρι και τα γραφικα συνηγορουν για πραγματικα καλη ατμοσφαιρα.Παραδεχομαι τον ισχυρισμο περι επαναληψημοτητας αλλα πιο παιχνιδι την αποφευγει???

ΥΓ.Εχω δοκιμασει το παιχνιδι και ετρεχε και σε Geforce 256DDR:jump:.Στα 640*480 και ολα low βεβαια.Με CPU AMD XP 2600+@2185Mhz,512MB DDR400,2.5,3-3-7,Shuttle An35N.Εβγαζε 21.2 fps

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από THRESH

...............Παραδεχομαι τον ισχυρισμο περι επαναληψημοτητας αλλα πιο παιχνιδι την αποφευγει???....

Οταν μιλαμε για ενα game των 20ωρων δεν ειναι και δυσκολο να την αποφυγεις. Και αρκετα games δεν ειχαν σε τοσο μεγαλο βαθμο επαναληψιμοτητα (ενα game που θυμαμαι τωρα που ηταν και πολυ μεγαλο-αν και ηταν rpg- που δεν το βαριεσε ποτε ειναι το gothic 2 - φυσικα στην διαρκεια του doom3 υπαρχουν παρα πολλα χωρις αυτο το μειονεκτημα)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το παιχνίδι ακόμα να το μηδενίσω (λόγω διαβάσματος) αλλά τρομάζω ακόμα όπως τρόμαζα την πρώτη φορά που πάτησα Load (εντάξει είμαι και λίγο χέστης :p)

Ένα θα πω, δεν έχω δει άλλο παιχνίδι που βάζοντας του χαμηλές ανάλύσης ΑΑ οff και medium detail να δείχνει το ίδιο εντυπωσιακό με όλα high ;)

Τρομερή ατμόσφαιρα δεν έχω ξανα παίξει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως για εμένα το Doom3 απλά έσβησε το FarCry.. Τρελό χέσ1mo, παρόλα αυτά συνεχίζω να σβήνω φώτα και να βυθίζομαι στο σκοτάδι, τις σκιες και το surround να γεμίζει το χώρο με ανατριχιαστικά εφέ. Καλο το farcry αλλά ποτέ δε ξέφυγε από τη γνωστή αίσθηση "έλα μωρε παιχνίδι είναι".. Όποιος παραπονιέται για επαναληψιμότητα μάλλον στερείται παρατηρητικότητας, υπάρχουν τρελές λεπτομέρειες στα σκοτάδια..

Αρχική απάντηση από Chosen

lol

Stay far away from Doom III it has no value to it at all. I would highly recommend that anyone who professes themselves to be Christians, to NOT PLAY THIS GAME.

Τραγικός :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Θεωρώ πως για εμένα το Doom3 απλά έσβησε το FarCry.. Τρελό χέσ1mo, παρόλα αυτά συνεχίζω να σβήνω φώτα και να βυθίζομαι στο σκοτάδι, τις σκιες και το surround να γεμίζει το χώρο με ανατριχιαστικά εφέ. Καλο το farcry αλλά ποτέ δε ξέφυγε από τη γνωστή αίσθηση "έλα μωρε παιχνίδι είναι".. Όποιος παραπονιέται για επαναληψιμότητα μάλλον στερείται παρατηρητικότητας, υπάρχουν τρελές λεπτομέρειες στα σκοτάδια..

Επαναληψιμοτητα στο gameplay λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό παιχνίδι, η ατμοσφαιρα ειναι μοναδική. Ακομα δε το έχω τελειώσει, ειμαι στο Communications Tower. Δε βιάζομαι, παίζω χαλαρά (οσο γίνεται δηλαδη) και μεχρι στιγμής το θεωρώ ενα απο τα καλύτερα παιχνίδια. Και το multiplayer του ειναι καλό, απλα θέλει DSL και μάλιστα γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα FPS επαναλαμβάνονται (οπως και το FAR CRY) . Το D3 επαναλαμβάνεται λιγο παραπάνω κυρίως γιατι εχε κλειστους χώρους ας μην το κάνουμε θέμα.

Το μονο αρνητικό που βρήκα ειναι οτι το HELL επίπεδο επρεπε να ειναι πενταπλάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απέκτησα πρόσφατα και εγώ το παιχνίδι και έχω το εξής πρόβλημα.

Μου βγάζει στην οθόνη κάτι άσπρες κουκίδες σε διάφορα σημεία κάτι σαν χιόνια.

Έχω την Club 9800pro απουσάριστη και σε άλλα παιχνίδια (farcry,ut2004) δεν έχω αυτό το πρόβλημα.Ρυθμίσεις έχω δοκιμάσει διάφορες 800χ600,1024χ768,όλα high,med,low με ΑΑ χωρίς και πάλι το ίδιο αποτέλεσμα.Drivers 4.8.

Link to comment
Share on other sites

εμένα χιόνια βγάζει μόνο αν την πουσάρω πέρα από κάποιο σημείο, ακόμα όμως κι αν άλλα παιχνίδια δεν βγάζει πρόβλημα... μήπως δεν πάει καλά κάτι με την κάρτα σου... το κουτί αερίζεται καλά?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να πώ την κάρτα δεν την έχω πουσάρει oύτε καν δοκιμαστικά.Δεν βγάζει πρόβλημα σε κανένα άλλο παιχνίδι.Vouda το κουτί δεν είναι καν κλειστό και έχω και 2 12αριδες να δουλεύουν άσχετα που έχω watercooling.

Alex_000 350αρι έχω αλλά δεν νομίζω να έχει να κάνει με το τροφοδοτικό.

Θα δοκιμάσω και τους 4.9b μήπως γίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα στον πειρασμό και πήγα στο PLAISIO και το πήρα...... :D

Μηλάμε για πολύ χέσιμο ρε παιδιά ......

Εχω τα Creative THX 2.1 300WRMS και κόντεψα να πάθω συγκοπή από την ατμόσφαιρά του και τιε ξαφνικές επιθέσεις μέσα στα σκοτάδια.....

Είναι φοβερό παιχνίδι με όλη την σημασία της λέξης και σε κρατάει σε μιά συνεχή ανατριχίλα καθόλη την διάρκεια που παίζεις......

Πραγματικά μπάινεις μέσα στο παιχνίδι και νομίζεις πως ήρθε η ώρα σου να ψάξεις το κεφάλι σου σε κανένα υπόγειο.....

Εχει και φοβερά γραφικά και το τρέχω σε 1024Χ768 χωρίς προβλήματα εκτός από κάτι ψηλοκοψήματα κατά την διάρκεια αλλαγής σκηνής.....

Link to comment
Share on other sites

Doom3Cfg (πολυ γερο)!!!!!!

http://doom3cfg.fateback.com/download/Doom3Cfg.zip

Και καποιες εντολες κονσολας:

seta image_lodbias "-1"

seta image_cacheMegs "256"

seta image_downSizeSpecularLimit "128"

Game play

god Infinite health

give doom95 Load the '95 version of Doom

DoomHell Skip all levels to last

give keys Acquire all the keys you need

notarget Invisibility to most enemies

NoClip Fly through walls and all over maps

freeze Freeze all on the screen

status Show game status

pm_ThirdPlayerPerson

Weapons

give all Full load of weapons and ammo

give weapon_machinegun Machine gun

give weapon_shotgun Shotgun

give weapon_plasmagun Plasma gun

give weapon_bfg The biggest, baddest of them all!

give weapon_chainsaw Who wants some?

give weapon_rocketlauncher There's a rocket in your pocket

Diagnostic

com_drawftp 1 Show FPS

gfxinfo Show graphics card info

aviDemo = Saves a demo of your playing to an AVI movie file

benchmark = Game Benchmark

doomhell = Skip all levels to last

freeze = Freeze all on screen

gfxinfo = Graphicscard infomation

god = God mode

noclip = No Clip

notarget = Invisibility to most enemies

com_drawfps 1 = Show FPS

give all = Full load of weapons and ammo

give doom95 = Load the '95 version of Doom

give keys = Acquire all the keys you'll ever need

give weapon_machinegun = Machinegun

give weapon_shotgun = Shotgun

give weapon_plasmagun = Plasmagun

give weapon_bfg = BFG

give weapon_chainsaw = Chainsaw

give weapon_rocketlauncher = Rocket Launcher

status = Your game status

quit = Quid aka Exit

pm_thirdperson

image filter GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST

map testmaps/test_boxstack.map

map testmaps/test_lotsaimps.map

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Καλό το FarCry παιδιά και πολύ καλοπρογραμματισμένο.

Αλλά το Doom 3 είναι για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούργιοι!

:-PP

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕεετσι :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.