Jump to content



OUYA - Η νέα κονσόλα που θα φέρει τα πάνω κάτω;


Chosen

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Δεν ήξερα ότι κυκλοφόρησε. Το eshop, αν είμαι σωστά ενημερωμένος, το πουλάει κανονική τιμή και το θεωρεί crazy.

OUYA - RETRO GAMES -

πολυ καλή τιμη.

Στο amazon.co.uk ειναι στις 98 λίρες.Γερμανία απο 115€ και άνω...

Το θεμα είναι τι κάνει πλεόν σωστά η συσκευή.

Διαβαζω οτι παιζει καλα το xbmc, αλλα οτι υπάρχουν θεματα με το wifi και το χειριστήριο.

Τέλος, τα παιχνίδια είναι οντως δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

heard that games released for the console need to be “Free to Play.” Is that true?

The short answer is no. The longer answer is that all games need to include some *free* element. Your game can offer a demo or you can have a totally free game with in-app items for purchase.

All game purchasing will occur in games using “in-app purchasing.” These purchases can include, but are not limited to: “Unlock full game”, “Unlock level 2”, or “Purchase 500 magic coins”.

Link to comment
Share on other sites

μια σκεψη κανω...γιατι να παρω αυτο με κατι παιχνιδια που δεν τα ξερει η μανα τους και οχι ενα μεταχειρισμενο ps3 με 100 ευρω και χιλιαδες δεκαδες μεταχειρισμενα και μη γνωστα παιχνιδια με 10-20 ευρω μαξ...

δεν εχω κονσολα και δεν νομιζω οτι θα παρω συντομα απλα θεωρω μουφα το εν λογο μαραθετι

Link to comment
Share on other sites

μια σκεψη κανω...γιατι να παρω αυτο με κατι παιχνιδια που δεν τα ξερει η μανα τους και οχι ενα μεταχειρισμενο ps3 με 100 ευρω και χιλιαδες δεκαδες μεταχειρισμενα και μη γνωστα παιχνιδια με 10-20 ευρω μαξ...

δεν εχω κονσολα και δεν νομιζω οτι θα παρω συντομα απλα θεωρω μουφα το εν λογο μαραθετι

Απλα οταν σχεδιαστηκε εκανε παταγο το android με τα εκκατπμυρια δωρεαν παιχνιδια και εφαρμογες.Σημερα ετσι οπως εχουν εξελιχθει τα πραγμματα συνφωνω και εγω μαζι σου..

Link to comment
Share on other sites

μια σκεψη κανω...γιατι να παρω αυτο με κατι παιχνιδια που δεν τα ξερει η μανα τους και οχι ενα μεταχειρισμενο ps3 με 100 ευρω και χιλιαδες δεκαδες μεταχειρισμενα και μη γνωστα παιχνιδια με 10-20 ευρω μαξ...

δεν εχω κονσολα και δεν νομιζω οτι θα παρω συντομα απλα θεωρω μουφα το εν λογο μαραθετι

Μια χαρα δειχνει, ειδικα για indy gamers οι οποιοι δε θα διναν ποτε 400 ευρα για κονσολα η καρτα γραφικων.

Τωρα το να συγκρινεις τιμες ενος προιοντος που αγοραζεις ολοκαινουργιο στα κουτια του με τις εγγυησεις του απο μαγαζι, με ενος μεταχειρισμενου ειναι εντελως ακυρο... Γιατι να αγορασεις μπλουζακια αφου στο παλιατζηδικο με τα ιδια λεφτα θα βρεις κοστουμι? και γιατι να αγοραζεις φαγητο αφου υπαρχουν και τα συσητια του δημου? :p:upside:

Τωρα κατι ψιλοτραγικο στην ολη φαση ειναι οτι ξεκινησαν με την προοπτικη δωρεαν παιχνιδιων και τελικα τα περισσοτερα ειναι free to play (ειναι ειδος που εχω αλεργια, καλυτερα επι πληρωμη αν δεν γινεται εντελως free παρα η απατη των free to play)

Link to comment
Share on other sites

Ή αντί να τα σκάσεις για το ouya παίρνεις ένα gamepad συμβατό με android,συνδέεις το smartphone/tablet σου με mhl ή wifi direct και τα παιχνίδια που αγοράζεις τα έχεις σε οποιαδήποτε google συσκευή έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μιας κι υπάρχει για 80λίρες στο αμαζον της αγγλίας το σκέφτομαι να αλλάξω το ενεργοβόρο pc στο σαλόνι που τρέχει xbmc. Το χει πάρει κανείς για αυτή τη δουλειά; Με τον ήχο πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι υπάρχει για 80λίρες στο αμαζον της αγγλίας το σκέφτομαι να αλλάξω το ενεργοβόρο pc στο σαλόνι που τρέχει xbmc. Το χει πάρει κανείς για αυτή τη δουλειά; Με τον ήχο πως τα πάει;

Απ'όσο είχα δει παλιότερα, είναι άριστη πλατφόρμα για το XBMC (at least they got that right :p).

Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω, αλλά είδα πολύ συζήτηση τελευταία για το FireTV ως Ouya-killer (περίπου ίδιο κόστος και πολύ γρηγορότερο hardware).

Ήδη γίνεται side-load το XBMC, αλλά περιμένουν και το root - παρόλο που το μαραφέτι κυκλοφορεί λίγες εβδομάδες, λέγεται ότι είναι πολύ κοντά (βασικά το έχουν ήδη πετύχει, αλλά προσπαθούν να κάνουν streamline το process).

Link to comment
Share on other sites

Please note that Ouya had to remove AC3 and DTS audio decoding from the XBMC on Ouya app due to licencing issues, so we will need to wait for the licensing issues to be resolved before the multichannel audio will work again.

Deal breaker μέχρι να βγάλουν άκρη.

Edit: απο οτι διάβαζα η Gotham v13 alpha το λύνει το πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα τελικά. Σαν media player με το xbmc είναι άψογο, κατεβάζεις απο το ouya store το τελευταίο 12.2 και παίζει νεράκι οτιδήποτε bitrate 1080p μέσω δικτύου. Τα προβλήματα με τον ήχο έχουν διορθωθεί. Τώρα σαν παιχνιδομηχανή είπα αρχικά ότι δεν λέει τίποτα ιδιαίτερο εκτός αν είσαι retrohead αλλά κατέβασα κι έπαιξα το demo του Splinter Cell και πραγματικά σου δείχνει τι μπορεί να κάνει αυτό το μικρό κουτάκι. Τώρα αν θα πεθάνει ή όχι σαν συσκευή δε ξέρω, αλλά για το xbmc που το ήθελα παίρνει 10/10.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.