Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

Με το Galaxy Nexus Toolkit, το ξεκλειδώνεις, κατεβάζεις τη factory image που θέλεις, την εγκαταστείς και το ξανακλειδώνεις. Προσοχή όμως σβήνονται όλα σου τα αρχεία (+ αποθηκευτικό χώρο)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply
κυριοι καλησπερα,

θα ηθελα την βοηθεια σας...

το κινητο μετα την 4.2.2 αναβαθμηση που πηρε otg εχει αρχισει και παρουσιαζει κατι λαγκαρισματα ωρες ωρες που πριν δεν τα ειχε (αν και διορθωθηκαν αρκετα πραγματα απο την 4.2.1)

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος οδηγος για καθαρη εγκατασταση απο την αρχη ..

αν μπορειτε παρακαλω βοηθηστε..

ευχαριστω..

Δεν παρακολουθώ το θέμα εδώ από την αρχή, αλλα υποθέτω για να ρωτάς κοίταξες και δε βρήκες κάτι. Οπότε, θα σε παραπέμψω σε άλλο φόρουμ, με οδηγίες που σε καλύπτουν αν θέλεις να βάλεις στοκ Android από την αρχή.

Προσοχή: έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε, οπότε έχουν αλλάξει οι εκδόσεις Android, Nexus Toolkit κτλ, οπότε πρέπει να είσαι λίγο επιμελής και να διαλέξεις τα σωστά, μην αντιγράψεις απλά όσο γράφει ο οδηγός.

[samsung] Galaxy Nexus : Μετατροπή από yakjuxw σε yakju :: myphone forum

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μια ερώτηση στα γρήγορα, το βρήκα 180 με υπόλοιπο εγγύησης 1 χρόνο.

Με τη λογική πως θα μου φέρει η sis το 5αρι τον Ιανουάριο απο Αμερική αξίζει σαν αγορά σε αυτά τα χρήματα για 3 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στα γρήγορα, το βρήκα 180 με υπόλοιπο εγγύησης 1 χρόνο.

Με τη λογική πως θα μου φέρει η sis το 5αρι τον Ιανουάριο απο Αμερική αξίζει σαν αγορά σε αυτά τα χρήματα για 3 μήνες;

Ούτε καν κατα τη γνώμη μου.180 βρήκα στο insomnia μεταχειρισμένο το nexus 4 8gb.Και πέρα από αυτό να δώσεις λεφτά για κάτι που θα αλλάξεις σε 3 μήνες δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ πες του και να στο φέρει στο σπίτι. Το 4 πριν γίνει sold out το έβρισκες 200 και κάτι ψηλά (καινούριο)

100€ δεν δίνει κανείς κινητό. Ούτε s2 ούτε τίποτα. Μην το παρακάνουμε κιόλλας.

Και 200 λίρες κάτι είχε απο play store και μόνο αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ πες του και να στο φέρει στο σπίτι. Το 4 πριν γίνει sold out το έβρισκες 200 και κάτι ψηλά (καινούριο)

Εσύ θα το έδινες εκατό ευρώ με παράδοση στο σπίτι του υποψήφιου αγοραστή ή θα του έλεγες να πάει να αγοράσει κάνα κινέζικο από alibaba και τρεις κλέφτες. Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα. Το γεγονός ότι το 4 έπαιξε τόσο πριν το sold out στο playstore δεν σημαίνει ότι βγάζουμε τιμή ανάλογη για μτχ λαμβάνοντας υπόψιν την τιμή των200 λιρών ευρώ η δολαρίων. Μια νορμάλ τιμή για galaxy Nexus είναι περί τα 150-170 ευρώ λαμβάνοντας υπόψιν την αγορά όπως έχει τώρα και όχι πόσο Αγοράστηκε το κινητό πριν ένα χρόνο. Αλήθεια εσύ αν το είχες πάρει το 4 200 £€$ πόσο θα το έδινες τώρα?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Άσε και σκέφτομαι να δώσω το δικό μου για να πάω σε S3.

Και δεν υπερβάλεις λίγο. Υπερβάλεις πολύ. Για παρόμοιο σε χαρακτηριστικά κινητό καινούργιο κάτω απο 200 δεν βρίσκεις και δεν παίρνει και google rom

Link to comment
Share on other sites

Είδες σαν αυτό που πήρα για την ξαδέρφη μου με απόδειξη playstore στα 180 ευρώ σφραγισμένο και τα πουλαγαν ένα 50 πάνω.. Για μεροκάματο. Γνωστή τακτική και για άλλους κατακριτέα και για άλλους όχι. Αυτό έχει να κάνει με τον καθένα. Από κει και πέρα περί ορέξεως..

Swifted on my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μην λέμε ότι θέλουμε.Mε 200 ευρώ βρίσκεις nexus 4 8gb.1 είδα σίγουρα στο insomnia πριν κανά δύωρο.

Και εγώ έχω βρεί iphone 4 με 100 μια φορά αλλά δε σημαίνει οτι είναι καθημερινό κλπ κλπ.

Αν μου βρεί κάποιος πάντως samsung nexus 100€ εγώ το τσιμπάω για τον κουνιάδο μου επιτόπου που ψάχνω κάτω απο 100€ συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βρεί iphone 4 με 100 μια φορά αλλά δε σημαίνει οτι είναι καθημερινό κλπ κλπ.

Αν μου βρεί κάποιος πάντως samsung nexus 100€ εγώ το τσιμπάω για τον κουνιάδο μου επιτόπου που ψάχνω κάτω απο 100€ συσκευή.

Με Nexus s σε βλέπω στα 100-120 :-)

Swifted on my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

Και iphone 4 σε 100 παίρνω.

Γενικά αναφέρομαι σε αγγελίες που έχουμε προλάβει. Όχι απλά είδαμε. Γιατί το είδα με το πραγματικά είναι είναι άκρα τελείως.

Άσχετο χαζεύοντας βρήκα Nexus 4 με 190 - 220 τριγύρω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βρεί iphone 4 με 100 μια φορά αλλά δε σημαίνει οτι είναι καθημερινό κλπ κλπ.

Αν μου βρεί κάποιος πάντως samsung nexus 100€ εγώ το τσιμπάω για τον κουνιάδο μου επιτόπου που ψάχνω κάτω απο 100€ συσκευή.

Δεν πρόκειται να βρεις galaxy nexus με 100 ευρώ.Με 150 ίσως.Όσο και να κακοφαίνεται στον καθένα τόσα πιάνει.Απ'τη στιγμή που στα +50-100 ευρώ παίζει το nexus 4.Το ότι δεν συμφέρει να το δώσει κάποιος που το έχει είναι άλλο θέμα.Κάποιος που ξέρει δεν θα δώσει παραπάνω απο 150.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βρεις galaxy nexus με 100 ευρώ.Με 150 ίσως.Όσο και να κακοφαίνεται στον καθένα τόσα πιάνει.Απ'τη στιγμή που στα +50-100 ευρώ παίζει το nexus 4.Το ότι δεν συμφέρει να το δώσει κάποιος που το έχει είναι άλλο θέμα.Κάποιος που ξέρει δεν θα δώσει παραπάνω απο 150.

Για να τα αναλύσουμε εξαρχής..

Και εγώ θεωρώ οτι για μεταχειρισμένο nexus τα 150€ είναι μια χαρά. Και nexus 4 στα 210.

Οι συγκεκριμένες συσκευές δεν χάνουν την αξία τους αισθητά.

Νομίζω οτι συμφέρει καλύτερα gnex 4 παρά gnex.

Άντε με ψήσατε μπας και κάνω κ εγώ την αλλαγή.... ;p...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου κάτι έχω το galaxy nexus και μου κάνει κολλήματα στο playback στα 720p. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το mxplayer. Τι μπορεί να φταίει ξέρει κανείς;; Επίσης είναι ικανό το κινητό να αναπαράγει 1080p; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου κάτι έχω το galaxy nexus και μου κάνει κολλήματα στο playback στα 720p. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το mxplayer. Τι μπορεί να φταίει ξέρει κανείς;; Επίσης είναι ικανό το κινητό να αναπαράγει 1080p; Ευχαριστώ

Εμένα 720p παίζει κανονικά αλλά αν παίζεις απο ασύρματο streaming κολλάει στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.