Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Ολα τα κινητα που περασαν απο τα χερια μου τον τελευταιο χρονο φορανε Case-mate Tough

416qs4gVjFL.jpg

714PXXHQtoL._AA1500_.jpg

[ame=http://www.amazon.co.uk/Case-Mate-Tough-Samsung-Galaxy-Nexus/dp/B006BOWZ1G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1346774302&sr=8-1]Case-Mate Tough Case for Samsung Galaxy Nexus - Black: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Ειναι ο απολυτος συνδιασμος σοβαρης προστασιας για καθημερινη χρηση σε περιβαλον εκτος γραφειου

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γιατι δεν δουλευει το voice search οπως θα επρεπε δηλαδη δεν δινει ηχητικη απαντηση στην ερωτηση για παραδειγμα whats the weather like αλλα απλα ψαχνει στο google??

(του εχω περασει jb 4.1.1 )

Δες αν στα settings του Voice αν είναι επιλεγμένο το "Always Speak" κι επίσης τσέκαρε αν όντως αναγνωρίζει ακριβώς τι του είπες.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν στα settings του Voice αν είναι επιλεγμένο το "Always Speak" κι επίσης τσέκαρε αν όντως αναγνωρίζει ακριβώς τι του είπες.

αναγνωριζει τι του λεω γτ βλεπω οτι το γραφει απο επανω .το βρηκα το always speak αλλα παλι τιποτα, απλα γραφει οτι του λεω στο google

Link to comment
Share on other sites

αναγνωριζει τι του λεω γτ βλεπω οτι το γραφει απο επανω .το βρηκα το always speak αλλα παλι τιποτα, απλα γραφει οτι του λεω στο google

Οκ για δοκίμασε κάτι άλλο. Πήγαινε Settings -> Language & input -> Text-to-speech output και πάτα "Listen to an example". Αν ακόμη δεν ακούσεις τίποτα πάτα το και ταυτόχρονα πάτα το volume up τη συσκευής.

Επίσης σιγουρέψου ότι έχεις επιλέξει στα Language settings English (US).

Αν άκουσες το sample ξαναδοκίμασε για τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ για δοκίμασε κάτι άλλο. Πήγαινε Settings -> Language & input -> Text-to-speech output και πάτα "Listen to an example". Αν ακόμη δεν ακούσεις τίποτα πάτα το και ταυτόχρονα πάτα το volume up τη συσκευής.

Επίσης σιγουρέψου ότι έχεις επιλέξει στα Language settings English (US).

Αν άκουσες το sample ξαναδοκίμασε για τον καιρό.

οκ εφτιαξε ευχαριστω να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

!!!! με στοκ ROM, και StockKernel/LeanKernel, στις 3 και κάτι ψιλά ώρες χρήσης οθόνη (gps π.χ.) + bt ανοικτό έχω 13-14% μπαταρία :( (1750mah), interactiveX, + downvoltage

Sorry αλλά τι περίμενες; 2 ημέρες; Το gps και γενικά όλοι οι δέκτες ρουφάνε μπαταρία σαν τρελά. Επίσης 3 ωρες οθόνη είσαι οριακά για στοκ

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και δεν περίμενα παραπάνω, άλλωστε αν περίμενα θα είχα "γκρινιάξει" εδώ και αρκετό καιρό, απλώς με εντυπωσίασε η διαφορά 3 vs 4... (και είμαι με μαύρο background κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

ρε κοπέλια να ρωτησω κατι ακομα,

γτ οταν συνχρονιζω τις επαφες με το gmail μου χαλαει την αναλυση των εικονων επαφης ?

για να ξανα φτιαξουν πρεπει να σεταρω ολες τις επαφες με την gallery απο την αρχη ή υπαρχει πιο συντομος δρομος?

Link to comment
Share on other sites

ρε κοπέλια να ρωτησω κατι ακομα,

γτ οταν συνχρονιζω τις επαφες με το gmail μου χαλαει την αναλυση των εικονων επαφης ?

για να ξανα φτιαξουν πρεπει να σεταρω ολες τις επαφες με την gallery απο την αρχη ή υπαρχει πιο συντομος δρομος?

Αυτό είναι κοινό φαινόμενο για όλες τις συσκευές Android ICS κι έπειτα. Συγκεκριμένα σε μένα (Galaxy S), στις επαφές που χρησιμοποιώ συχνά φτιάχνει από μόνο του (!) μετά από λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοπέλια να ρωτησω κατι ακομα,

γτ οταν συνχρονιζω τις επαφες με το gmail μου χαλαει την αναλυση των εικονων επαφης ?

για να ξανα φτιαξουν πρεπει να σεταρω ολες τις επαφες με την gallery απο την αρχη ή υπαρχει πιο συντομος δρομος?

Γιατι η Google μακακιζεται και επιτρέπει μονο 96x96 για φωτο επαφων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.