Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

για χρηστες που δεν εχουν ρουταρει και δεν εχουν αλλαξει την εκδοση του κινητου , εβγαλε αυτοματο update για 4.1.1

και ολη η διαδικασια κρατησε 10λεπτα , ουτε backup χρειαστηκε να κανω , ουτε να μαθω πως αλλαζω εκδοση , ουτε φορματς ουτε τπτ:)

Link to comment
Share on other sites

το gps σας οταν το ανοιγεται, μεσα σε κτηρια, βρισκει σε google maps την θεση?

επισης, οταν το ενεργοποιηται βγαζει αμεσως εικονιδιο πανω αριστερα?

Σε κτήρια με wifi ναι, χωρίς wifi πρέπει να είσαι κοντά σε παράθυρο (τουλάχιστον απ' ότι έχω δει εγώ μέχρι τώρα).

Το εικονίδιο του gps εμφανίζεται πάνω αριστερά όταν είναι ενεργοποιημένο και ανοίγεις πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το gps όπως gmaps, sports-tracker κτλ.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Δε διαφώνησε κανείς ρε συ σε αυτό, αλλά στο πότε θα πάρεις το update από την sammy. Το επόμενο update κι εγώ έτσι θα το πάρω.

Δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω χειροκίνητα. Μόνο που θα το πάρω μόλις το δώσει η google και δε θα περιμένω την samsung.

Εγώ τουλάχιστον γι' αυτό πέρασα JB manually (την πρώτη μέρα) κι όχι για κάποιο άλλο λόγο.

Τώρα αν θες να περιμένεις την Samsung, φαντάζομαι κανείς δεν έχει αντίρρηση. :)

Link to comment
Share on other sites

τοσος ντορος για το τπτ λεω εγω..

σιγα τις διαφορες που εχει η 4.1.1 απο την 4.0.4 που ειχα.

περαν απο 1-2 σημεια δεν νομιζω να συγκρινεται με τις διαφορες απο 2.3.7 σε ics / jb

ωστε να πρεπει να μπεις στην διαδικασια για routing , αλλαγη εκδοσης για να εχετε JB..

ενω πλεον με ενα κουμπι γινονται ολα αυτοματα χωρις να μπω στην διαδικασια να μαθω πως γινεται το ρουτ , να τραβηξω backups , να φορμαρω , να να...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] στο μπαλκονι που δοκιμασα, στο maps μου βγαζει συνεχεια προσωρινα μη διαθεσιμη.

επειδη μου επεσε κατω, φοβαμαι μηπως επαθε τιποτα..

ειμαι με 4.1.1 και google branded.

είναι οκ τελικα... απλα στο μπαλκονι επρεπε να παω στην ακρη, για να βρει ακριβως. αν καθομαι στο παραθυρο δεν πιανει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ολα θεμα γνωσεων αλλα και τι προτεραιοτητες βαζεις.

Εσένα ποια ήταν η προτεραιότητα σου; Να έχεις σταθερό/δοκιμασμένο λειτουργικό; Όχι ότι ήσουν ΚΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Το sports-tracker σου βρίσκει αμέσως δορυφόρο;

Εχτές που έκανα μια δοκιμαστική χρειάστηκε ένα 4'-5' για να κλειδώσει και το 1km ήταν λίγο off...

PS. Μη μου πειράζετε τον Γιάσωνα ρε :p

Link to comment
Share on other sites

€?

Λεώ κατι normal σε τιμή που να έχει χρησιμοποιήσει και καποιο απο τα παιδιά εδω και να είναι ικανοποιημένος.

Πάντος σιγουρα όχι σε αυτα τα € Fantom for Samsung | XGearlive :p

Link to comment
Share on other sites

Λεώ κατι normal σε τιμή που να έχει χρησιμοποιήσει και καποιο απο τα παιδιά εδω και να είναι ικανοποιημένος.

Πάντος σιγουρα όχι σε αυτα τα € Fantom for Samsung | XGearlive :p

Ρωταω γιατι εχω δουλεψει αρκετα αυτα τα protectors (

Google Cases | Google Screen Protector | SPIGEN SGP

Νορμαλ τιμη ΔΕΝ ειναι για τα δεδομενα του ιντερνετς.

Ειναι λογικοτατη ομως αν η δευτερη λυση πχ ειναι ο Γερμανος (ρωτηστε και γελαστε με τα € που ζηταει)

Απλως ειναι αρκετα ακριβα αλλα αντιστοιχη ποιοτητα δεν εχω βρει σε κατι αλλο.

Απο την αλλη με τις τιμες πχ 99 US cents τα 3... απο ebay απλα παιρνεις καμποσα και απλα τα αλλαζεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.