Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Yeap

Official repository CyanogenMod Downloads

Faux Kernel http://faux.androidro.ms/tuna-jb-kernel-021m.zip

Faux Kernel repository (κατεβάζεις τον τελευταιο tuna ) - (worthless info: maguro=tuna in japanesse)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ [MENTION=14120]narta[/MENTION] nightlies δεν σημαίνει ότι έχεις update ΚΑΘΕ βράδυ? Το οποίο φαντάζομαι θέλει κανονικό flasharisma? Δηλαδή με ακόμη πιο απλά λόγια κάθε μέρα flashareis...

Και αν δεν φλασάρεις κάθε μέρα και το αφήνεις για κάθε βδομάδα, τι διαφορά υπάρχει από το να έχεις μία άλλη οποιαδήποτε rom?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] το ότι βγαίνει κάθε μέρα καινούριο nightly δεν σημαίνει φυσικά ότι πρέπει να το φλασαρεις. Εγώ φλασαρεις μόνο αν έχει κάποια σημαντική προσθήκη η διόρθωση.

Βέβαια από την στιγμή που παίζω μόνο με CM10 το φλασαρισμα/reboot παίρνει κάπου στα 10' συνολικά τα οποία το τηλέφωνο δεν είναι usable.

Υπάρχει φυσικά και η λύση των CM10 M που είναι οι μηνιαίες εκδόσεις και είναι κάτι ανάμεσα σε Nightlies και stable

Αν αλλάζεις εντελώς rom θες στήσιμο από την αρχή έστω και αν αυτό σημαίνει backup restore με titanium ενώ με την ίδια σου κρατάει όλα τα data intact

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

εγώ

ωραια!!

Σου λέει να μπεις είτε απο web.android, είτε απο τιν ip που πέρνει το κινητό απο το router.

Την ip που μου δίνει το απο router δεν μπορώ καν να μπω, ουτε μπορώ να την κάνω ping απο cmd

και απο τη σελίδα web.android είτε βαζω τον κωδικό, είτε σκανάρω τον qr code παλι τπτ (failed to connect. make sure your device is connected to a same wifi network).

Δοκίμασα να κάνω disable το firewall απο windows αλλα τίποτα, δοκίμασα να κάνω disable και το firewall του router παλι τίποτα :(

v1.1.0 beta

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!

Σου λέει να μπεις είτε απο web.android, είτε απο τιν ip που πέρνει το κινητό απο το router.

Την ip που μου δίνει το απο router δεν μπορώ καν να μπω, ουτε μπορώ να την κάνω ping απο cmd

και απο τη σελίδα web.android είτε βαζω τον κωδικό, είτε σκανάρω τον qr code παλι τπτ (failed to connect. make sure your device is connected to a same wifi network).

Δοκίμασα να κάνω disable το firewall απο windows αλλα τίποτα, δοκίμασα να κάνω disable και το firewall του router παλι τίποτα :(

v1.1.0 beta

Θύρα βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 (JZO54K) https://developers.google.com/android/nexus/images#yakju

Getting To Know Android 4.1.2 - A Location Settings Revamp, On-Demand 'Bug Reports,' Smoother Button Glows, And More

Έχει βγεί για takju προς το παρών και [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] για Nexus 7 (nakasi)

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν. Έχω κάρτα Orange με 350ΜΒ το μήνα (είμαι Ρουμανία) αλλά έχω κάποιο πρόβλημα με το 3G. Όταν το ενεργοποιώ, το H πάνω δεξιά δε γίνεται ποτέ μπλε και η ταχύτητα ή είναι πολύ αργή, ή δεν έχω καθόλου σύνδεση (δε φορτώνουν σελίδες). Στην Ελλάδα φυσικά με Vodafone όλα ήταν κομπλέ. Παίζει να θέλει κάποια ρύθμιση το κινητό ή είναι θέμα της Orange;

Link to comment
Share on other sites

θεμα κεραιας στο Ιασι θα ειναι.επισης αν δεν εχεις full σημα με Η τοτε θα σε συμβουλευα να γυρναγες σε 2g γτ αυτη η αναζητηση δικτυου σου καταναλωνει πολυ μπαταρια

Sent from my Galaxy Nexus ussing Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.