Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι η ποιοτητα της LG. Ο Adam μιλάει απο την σκοπια ενος tinker που τα unboxing του ειναι να διαλυει τις συσκευες στα εξων συνετέθει. Για τον μέσο χρηστη/abuser που ΔΕΝ σκαλίζει το hardware δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μόλις έκανα update το S3, στο 4.1.1?? ( δεν τον κόβω κιόλας ), 330 μεγα κατέβασε, και πραγματικά ΤΙ κάνει?!

Είναι σαν να είναι 8 core, 12giga Ram... τόσο smooth δεν το έχω ξαναδεί...

Τι αλλάξανε τα παιδιά.?!

Έχω κλάψει απο χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει!!!

Βασικά τώρα με clear memory Πάει στα 300 μέγα used, Που δεν το ειχα δει ποτε ξανα, αλλά ειναι σαν να πήγε απο τα 30 καρέ στα 120...

Και έχει και πολλές αλλαγές!

Να ρωτήσω, παίζει κάπου κάποιο λινκ για τις αλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

κι εδώ με 4.1.1 εδώ και μέρες.. και βλέπω όμως οτι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα, σε σχέση με την 4.0.4

Dolly εσενα πως παει η μπαταρια ; βασικά σημερα την έβαλες οποτε τι να πεις.. :p

Link to comment
Share on other sites

κι εδώ με 4.1.1 εδώ και μέρες.. και βλέπω όμως οτι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα, σε σχέση με την 4.0.4

Dolly εσενα πως παει η μπαταρια ; βασικά σημερα την έβαλες οποτε τι να πεις.. :p

το μεγάλο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι στο mediaserver (το service που χρησιμοποιείται όταν παίζεις μουσική, από οποιονδήποτε player). για δες μήπως είναι αυτό. Γιατί χωρίς να παίξω μουσική μου έχει κρατήσει ~2 μέρες (μιλάμε για άλλο κινητό, αλλά ποτέ δεν είχα τέτοια αυτονομία :p)

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλάξανε τα παιδιά.?!

Το βασικοτερο ολων νομιζω ειναι το οτι λειτουργικο εκμεταλευεται πλεον κ την-τις GPU ακομα κ οταν κανεις scrolling ή browsing (Triple Buffering-Vsync).

Επισης λεν οτι το scroll up στα Mhz τους γινετε ποιο αμεσα κ αρα εχουμε ακομα λιγοτερο Lag.

Η μπαταρια φευγει λιγο ποιο γρηγορα ναι, αλλα χαλαλι.

Android - Android 4.1, Jelly Bean

Android 4.1: Jelly Bean review | Operating systems Reviews | TechRadar

Έχω κλάψει απο χαρά.

MT_Toscana_Rec_Tissue.jpg

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

Kανα tip για το SIII εχουμε για καλυτερες επιδοσεις?

Για καποιο λογο αν ενεργοποιησω τις επιλογες προγραμματιστη μου κρασαρει το

touchwiz

Εχω κανει restore στις default ρυθμισεις και παλι τα ιδια

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Kανα tip για το SIII εχουμε για καλυτερες επιδοσεις?

Για καποιο λογο αν ενεργοποιησω τις επιλογες προγραμματιστη μου κρασαρει το

touchwiz

Εχω κανει restore στις default ρυθμισεις και παλι τα ιδια

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Καμια ασυμβατοτητα-παραξενια με τις εφαρμογες που του φορτωσες θα παιζει

Link to comment
Share on other sites

Καμια ασυμβατοτητα-παραξενια με τις εφαρμογες που του φορτωσες θα παιζει

Ακομα και αδειο το κινητο κανει τα ιδια (μετα απο restore)

Εβαλα το Nova Launcher που προτεινε ο φιλος και ξενοιασα (βαλτο Μιχαλη αξιζει ;) )

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ρε συ, δεν ειχα ποτε προβλημα με το Touchwiz...

Το Nova το ειδα πως δουλευει (στο youtube) κ δεν μπορω να πω οτι προσεξα κατι που προσφερει ενω το Touchwiz οχι. Δεν ειναι ισαξια δλδ λες? Αξιζει να το αγορασεις? Πες αν μπορεις 2-3 καινοτομιες του.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ρε συ, δεν ειχα ποτε προβλημα με το Touchwiz...

Το Nova το ειδα πως δουλευει (στο youtube) κ δεν μπορω να πω οτι προσεξα κατι που προσφερει ενω το Touchwiz οχι. Δεν ειναι ισαξια δλδ λες? Αξιζει να το αγορασεις? Πες αν μπορεις 2-3 καινοτομιες του.

Τι να σου πω και εμενα περιεργο μου φαινεται. Με ICS δεν ειχα προβλημα.

Βασικα το Nova ειναι πληρως παραμετροποιησιμο. Μπορεις να αλλαξεις τα παντα, απο το πως θα φαινονται τα icons μεχρι τη ταχυτητα του scroll και τα εφε.

Μου φαινεται ακομα πιο ελαφρυ στην αισθηση και το καλυτερο ειναι πως πλεον ειναι free ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ρε συ, δεν ειχα ποτε προβλημα με το Touchwiz...

Το Nova το ειδα πως δουλευει (στο youtube) κ δεν μπορω να πω οτι προσεξα κατι που προσφερει ενω το Touchwiz οχι. Δεν ειναι ισαξια δλδ λες? Αξιζει να το αγορασεις? Πες αν μπορεις 2-3 καινοτομιες του.

Καμια απολύτως σχέση μεταξύ τους.... Δοκίμασε το φιλε....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.