Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Τι να σου πω και εμενα περιεργο μου φαινεται. Με ICS δεν ειχα προβλημα.

Βασικα το Nova ειναι πληρως παραμετροποιησιμο. Μπορεις να αλλαξεις τα παντα, απο το πως θα φαινονται τα icons μεχρι τη ταχυτητα του scroll και τα εφε.

Μου φαινεται ακομα πιο ελαφρυ στην αισθηση και το καλυτερο ειναι πως πλεον ειναι free ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Απο που και ως που ειναι free;

Εχει και free εκδοση με λιγοτερα features, αλλα ειναι πραγματικα χρησιμα αυτα τα features οποτε αξιζει η αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Απο που και ως που ειναι free;

Εχει και free εκδοση με λιγοτερα features, αλλα ειναι πραγματικα χρησιμα αυτα τα features οποτε αξιζει η αγορα!

Εγω τη free εκδοση κατεβασα και με καλυπτει.

Υπαρχει και η prime εκδοση με περισσοτερα features που κανει 3 ευρο αλλα με καλυπτει

η standard εκδοση οποτε δεν βρισκω τον λογο να τα σκασω

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη free εκδοση κατεβασα και με καλυπτει.

Υπαρχει και η prime εκδοση με περισσοτερα features που κανει 3 ευρο αλλα με καλυπτει

η standard εκδοση οποτε δεν βρισκω τον λογο να τα σκασω

Aλλο αυτο, αλλο το 'το Nova launcher ειναι πλεον free'

Ανεκαθεν ειχε και free εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

είσαι 1χρόνο+ με 2.1 ?? :hm:

:stop:μην μου πεις και ότι είναι απο τα "κλειδωμένα" της wind με 256ΜΒ ?

Ήταν κλειδωμένο στα 256, ναι. Είχα βάλει την 2.2 την official και την JJ RLS8 αλλά μου έβγαζε πρόβλημα στα mp4. Κάνα μήνα την δούλεψα σε 2.2. Χμ, οπότε βάλε τουλάχιτον 2 χρόνια με official (αλλά στα 512ΜΒ )2.1 :p

Που να βάλεις την 4:hehe:

Τελευταία φορά που κοίταξα για 4 δεν έπαιζε σωστα youtube, οπότε δεν το κοίταξα αυτή τη φορά. Τώρα σε κάνα χρόνο πάλι :D :D:

Link to comment
Share on other sites

To είδα. Ξέρω πως θα ακουστεί λίγο κουλό, αλλά το τηλέφωνο από τότε που επέστρεψε, δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

Δεν είναι από το software, γιατί πολύ απλά πριν το στείλω, με την stock rom εμφάνιζε το πρόβλημα κανονικά. Θα το έχω όμως στα υπ'όψιν.

Link to comment
Share on other sites

^^ τι να πει, με 11GB storage χωρίς δυνατότητα microsd είναι uber fail.

Παίδες αυτό τι λέει ? [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008JCZ542/ref=gb1h_img_c-1_0267_A1V7J4Y1AGUXNC?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1D58MBWCWEZS7Z7XTZN2&pf_rd_i=350613011&pf_rd_p=344320267]Samsung Galaxy S 8GB Wi-Fi MP3 Player with 4.2 inch Display - White: Amazon.co.uk: Audio & MP3[/ame]

χρήση: mini pad (web, music, movies, etc)

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, το ξέρω, και τώρα στο κινητό μου έχω μια "ληγμένη" gsm καρτούλα :p

έχει και GPS !!! http://www.samsung.com/global/microsite/galaxyswifi/gs4_2/gs4_2_gallery_spec.html

αλλά full specs δεν βρίσκω πουθενά :/

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις μια σημαντικη παραμετρο εξω, ειναι Verizon version, αν φτασει Ευρωπη πιστευω οτι θα έχει SD slot.

Η Γιαπωνέζικη version για παράδειγμα έχει.

Ειναι λογικο η Verizon να ζητησε να μην εχει κ πολυ χωρο, το κινητο πλασαρετε για uber fast LTE στο νεο uber fast δίκτυο της Verizon.

Αν το σκεφτεις πονηρα, σε αναγκαζουν να δουλεψεις με cloud storage στο δίκτυο τους :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Επειδη βρισκομαι αντιμετωπος με το ανωθεν με την αντιπροσωπεια, υπαρχει καποιος (κατα προτιμηση νομικος) που να γνωριζει εαν εχει ψηφιστει νομος σχετικος με το παραπανω και εαν ναι, ποιος ειναι αυτος?

Επικοινωνησα με την ΓΓΚ και με παρεπεμψαν σε ιδιωτη δικηγορος (τραγικο) καθως αδυνατουσαν να μου πουν εαν υπαρχει νομοθεσια σχετικη με το θεμα

Long story short, ειχα μια συσκευη η οποια ηταν ρουταρισμενη

μετα απο μια μερα στα χερια μου, εσβησε και οποτε την συνδεω στο ρευμα, δεν φορτιζει και εμφανιζει το εικονιδιο της μπαταριας με ερωτηματικο μεσα

Εαν την συνδεσω στο pc με usb καλωδιο μενει κολημενη στην αρχικη οθονη (λευκος φοντος με πορτοκαλι συμβολο) και δεν κανει τιποτα

Δοκιμασα να την επαναφερω αλλα δεν τα καταφερα και ετσι την εστειλα για σερβις

Επισης, απο την στιγμη που δεν μπουταρει και δεν εχει ρευμα στην μπαταρια ηδη, δεν μπορω να κανω και επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις (τουλαχιστον με τις λιγοστες γνωσεις που εχω, προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα)

Απο την αντιπροσωπεια επικοινωνησα με το καταστημα που αγορασα την συσκευη (και μεσω του οποοιου εσταλη η συσκευη για σερβις στην Αθηνα) και τους ειπαν πως η συσκευη θεωρειται εκτος εγγυησης γιατι εχει γινει επεμβαση στο λογισμικο της και πως η επισκευη κοστιζει 150 ευρω (αλλαγη πλακετας).

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις recovery και κάνεις wipe cache και αν δεν πιάσει επαναφορά; Επίσης δες και μια εδώ:

μπηκα recovery, εκανα wipe τα παντα ολα και δεν

προσπαθησα να περασω μια στοκ MUI και παλι δεν (με την βοηθεια του [MENTION=1498]SLN[/MENTION] τρομαρα μας :p)

Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω σε bootload mode

Σε recovery η συσκευη μπαινει (πριν την στειλω τουλαχιστον)

Εαν τελικα το παρω πισω το τηλεφωνο στα χερια μου χωρις να καλυφθει απο την εγγυηση, θα ανοιξω ενα νημα μπας και μπορεσω να το κανω recover τελικα

Υ.Γ.

Να προσθεσω επισης, πως απ'οσο θυμαμαι τουλαχιστον, την συσκευη δεν μπορουσα να την δω στο PC

Η προσπαθεια που ειχα κανει ηταν περνωντας τα αρχεια που χρειαζομουν μεσα στην SD και φορτώνοντας απο εκει το zipακι

Έγινε επεξεργασία από CrazyAnt
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Επειδη βρισκομαι αντιμετωπος με το ανωθεν με την αντιπροσωπεια, υπαρχει καποιος (κατα προτιμηση νομικος) που να γνωριζει εαν εχει ψηφιστει νομος σχετικος με το παραπανω και εαν ναι, ποιος ειναι αυτος?

Επικοινωνησα με την ΓΓΚ και με παρεπεμψαν σε ιδιωτη δικηγορος (τραγικο) καθως αδυνατουσαν να μου πουν εαν υπαρχει νομοθεσια σχετικη με το θεμα

Long story short, ειχα μια συσκευη η οποια ηταν ρουταρισμενη

μετα απο μια μερα στα χερια μου, εσβησε και οποτε την συνδεω στο ρευμα, δεν φορτιζει και εμφανιζει το εικονιδιο της μπαταριας με ερωτηματικο μεσα

Εαν την συνδεσω στο pc με usb καλωδιο μενει κολημενη στην αρχικη οθονη (λευκος φοντος με πορτοκαλι συμβολο) και δεν κανει τιποτα

Δοκιμασα να την επαναφερω αλλα δεν τα καταφερα και ετσι την εστειλα για σερβις

Επισης, απο την στιγμη που δεν μπουταρει και δεν εχει ρευμα στην μπαταρια ηδη, δεν μπορω να κανω και επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις (τουλαχιστον με τις λιγοστες γνωσεις που εχω, προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα)

Απο την αντιπροσωπεια επικοινωνησα με το καταστημα που αγορασα την συσκευη (και μεσω του οποοιου εσταλη η συσκευη για σερβις στην Αθηνα) και τους ειπαν πως η συσκευη θεωρειται εκτος εγγυησης γιατι εχει γινει επεμβαση στο λογισμικο της και πως η επισκευη κοστιζει 150 ευρω (αλλαγη πλακετας).

με βιασες. Μονο αυτο σου λεω.

Λεπον. Θα σπασουμε το διαβασμα ως εξης : Διαβασε εσυ ΟΛΗ την εγγυηση του κατασκευαστη και απομονωσε μου εκει που λεει σε ποιες περιπτωσεις ακυρωνεται η εγγυησις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.