Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] με ποια έκδοση; Γιατί εμένα στην 2.3.6 ακόμα και update σε 10 προγράμματα να έκανα μου πέταγε error σε κάποια ενώ από τις εκδόσεις 4 και πάνω δεν παρουσίαζε κανέναν πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακριβως με το note τι παιζει, αλλα υποθετω οτι θα εχει κυκλοφορησει καποια εκδοση αλλης χωρας..οπως εγινε με το galaxy s ii.

Βγηκε η ισπανικη πριν 2 εβδομαδες περιπου..την περασα με odin και ολα καλα.Με τα απαραιτητα wipes πριν και μετα φυσικα...και οοοταν με το καλο βγει και η ελληνικη τοτε περναμε και αυτην.:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Πού το είδαν το midrange; Μονοπύρηνος επεξεργαστής με 480x320 3.3" οθόνες και 1300ρες μπαταρίες; Τα blade και huaweii των <100€ τότε τι είναι, high end; :p

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Fame με 512 ram και Jelly Bean.... κατα τα άλλα το Galaxy S δεν μπορεί να πάρει Jelly bean λόγο hardware.... αα ρε σανίδα που θέλουνε ...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Φοράς custom απο galaxy nexus s και είσαι μια χαρά. Και αν αναβαθμίζαν και το galaxy s τότε γιατί να έπαιρνες καινούργιο κινητό; Έχουν βγάλει και 42 μοντέλα. Κάπως πρέπει να πουλήσουν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα (αν και alpha) CM10 το κουμπωσα, και η συσκευη πεταει.. Οτι μας δουλευει ψιλο γαζι η samsung ειναι στανταρ. Αλλα σανιδα θελουν που δεν βγαζουν τα proprietary libs να δουλεψουν και οι δικοι μας οι devs λιγο ανθρωπινα, αντι να ξημεροβραδιαζονται στο να φτιαχνουν wrappers για να παιζουν cameras/radios/wifi κλπ στο επομενο version..

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για SE Sola/Sole? Έχω κάνει update στην μαμά ICS και έχω συνέχεια lags, randoms resets και κολλήματα που κρατάνε αρκετά δευτερόλεπτα.

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι κινητό με τέτοια specs πάει χειρότερα με την μαμά ICS απ'ότι το Miro της γυναίκας μου..

Αν το έχει κανείς και το έχει "στρώσει" ας βοηθήσει :)

Link to comment
Share on other sites

5 tutorials για να φτάσεις να κάνεις μία "απλή" ενέργεια για κάτι που η συσκευή σου μπορεί ήδη να κάνει, αλλά ο κατασκευαστής δεν κατάφερε να το δώσει έτοιμο την ώρα που σου το πούλαγε. :(

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για SE Sola/Sole? Έχω κάνει update στην μαμά ICS και έχω συνέχεια lags, randoms resets και κολλήματα που κρατάνε αρκετά δευτερόλεπτα.

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι κινητό με τέτοια specs πάει χειρότερα με την μαμά ICS απ'ότι το Miro της γυναίκας μου..

Αν το έχει κανείς και το έχει "στρώσει" ας βοηθήσει :)

Παρε ενα backup τα αρχεια σου. Πηγαινε στις ρυθμισεις και κανε φορματ την εσωτερικη μνημη του κινητου. Μετα κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Οταν θα ανοιξει παλι το κινητο, κατεβαζεις το SEUS. Θα σου πει οτι εχεις την τελευταια εκδοση και αν θελεις να κανεις επανεγκατασταση. Θα διαλεξεις επανεγκατασταση (θα κατεβασει ενα μεγαλο αρχειο, πανω απο 300ΜΒ). Αν σε ρωτησει αν θελεις να κρατησεις παλιες ρυθμισεις, θα διαλεξεις οχι.

Με αυτο τον τροπο θα περασεις καθαρα την ICS (και οχι απλα update οπως εκανες με το PC Companion). Lags-resets κτλ θα μειωθουν σε μεγαλο βαθμο. Αν δεν σε καλυψει, το επομενο βημα ειναι root και ξυλωμα εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.